Parádní Zelený čtvrtek si připravila naše U10

3.4.2024

Na Zelený čtvrtek si připravil náš tým U10 skvělý domácí program! Pozvání na kvalitní triangl přijala Zbrojovka Brno a MFK Vítkovice.

Ligová Zbrojovka Brno a MFK Vítkovice na Zelený čtvrtek proti U10

Na čtvrtek dopoledne se nám podařilo domluvit triangl s jedním z nejlepších mládežnických klubů v republice, navíc vedeným trenérem Mario Holkem, bývalým reprezentačním obráncem. A pozvání do Valmezu také přijal tým z Ostravy, MFK Vítkovice.

Tým z Brna postavil hned 2 týmy a tak jsme souběžně mohli hrát a měnit vzájemně soupeře každých 25 minut v dohodnutém formátu 6+1. Zápasy měly obrovské tempo, kvalita Brna byla vidět hned od první minuty. Ale kluci z Valmezu se určitě nezalekli a snažili se hrát konstruktivně, i když obdrželi nějaké góly. Ale góly také dávali a zároveň nějaké šance neproměnili. A tak výsledek 1:5 a hlavně výkon ve dvou zápasech nebyl vůbec špatný.  Následně jsme si vyšlápli na soupeře z Vítkovic, řekl bych až s drtivým tlakem, převážně hrou na soupeřově polovině, kdy jsme postupně nasázeli 5 gólů, ale zároveň jsme minimálně dalších pět vyložených nedali. Poslední zápas s Brnem jsme si chtěli užít a rozdat si to na férovku a najednou z toho bylo vedení 2:1, k tomu ještě břevno a další dvě neproměněné tutovky. Soupeř ale zabral a postupně zápas otočil na 2:4.

Pro kluky to ale byly obrovské zkušenosti, poměřit se s top kvalitou a vidět své rezervy. Což nám všem dává motivaci do dalších tréninků a zápasů a snahu se ještě zlepšit.

Také hostující tréner, Mario Holek, hodnotil dnešní dopoledne:

"Dnešní triangl se mi líbil, hrálo se na krásné umělé trávě ve formátu 6+1, který pravidelně hrajeme. I když nás soupeři dnes úplně neproveřili, tak jsem spokojen s herní zápasovou praxí a minutáží našich hráčů, kdy jsme celý triangl odehráli bez střídání. Celkem každý tým odehrál 100 minut," kvitoval trenér.

"Domácí tým Valašské Meziříčí mě mile překvapil svou snahou neustále hrát konstruktivně a kombinačně od brankáře, bez nakopávání dlouhých míčů směrem dopředu i za nepříznivého vývoje zápasu. V posledním vzájemném zápase se domácí dlouho snažili o vyrovnanou hru a chvíli drželi vedení. Po několika nepromeněných šancí domácích se nakonec ukázala naše kvalita a zápas jsme dovedli k vítěznému konci. Je vidět rukopis domácího trenéra, který upřednostňuje naprosto správně rozvoj hráčů před výsledkem, což následně povede k ještě lepší fotbalové kvalitě jeho týmu. Moc bych chtěl poděkovat za pozvání a super organizaci, včetně občerstvení pro hráče i trenéry," zakončil trenér brněnské mládeže.