Poslední herní víkend sezóny naší mládeže

21.6.2022

I naše mládežnické tým zakončily fotbalovou sezónu 2021/2022

U19

FC Vsetín -TJ Valašské Meziříčí 2:4 (1:1)

Branky: 3. Řezníček, 82. Zbranek – 28. a 76. Vozák, 57. a 64. Vaigl

Sestava: Svak – Sekyra (65. Jašíček), Nevařil, Kurinec, Plandor (46. Pastrnek) – Bílý, Veselý, Juřík, Křenek (73. Hruška) – Vrána (46. Vaigl), Vozák

Ve velkém vedru jsme nezačali dobře. Domácí nás několikrát zkoušeli překopnout nebo dát míč mezi naše obránce, což se jim gólově úspěšně podařilo už ve třetí minutě. Kombinovali jsme, ale úspěch kvalitní finální přihrávky se nedostavoval. Zato Vsetín si své šance vytvořit dokázal a dokázal je i spálit. Vyrovnání přišlo ihned po osvěžovací pauze, kdy jsme si vysvětlili, co a jak. Sekyra vysunul Křenka, ten po narážečce Vozáka, který svůj nájezd na gólmana proměnil a srovnal se tak v tabulce střelců soutěže s hráčem na prvním místě. I nadále jsme byli více na míči, a i nadále Vsetín dost nebezpečně zlobil z brejkových situací.

I druhý poločas pokračoval v podobném duchu. Až do 57. minuty, kdy si Vaigl naběhnul na vysunutí Vozáka a přehodil domácího brankáře. V těchto momentech jsme měli výrazně navrch a potvrdili to druhou branku Vaigla, který projevil čich na góly a lafatovsky si našel do pětky propadlý míč po autu Sekyry. Trochu jsme polevili, dvakrát Svak udržel naše dvougólové vedení a několik dalších brankových situací jsme dokázali spálit. A to, než se po přihrávce Juříka dostal k míči Vozák a po průniku do šestnáctky vsítil svoji 28 branku (ve spojení s karvinskými), čímž se stal králem střelců soutěže. Opět jsme polevili a trestem byl využitý brejk vsetínského útočníka.

Týmovým výkonem jsme dokázali po rychlé úvodní obdržené brance derby otočit. Sice jsme tentokrát nehráli úplný top fotbal, ale nikdo nic neodfláknul, a i přes hromadící se únavu na konci sezony, kdy hráči výrazně nastupovali za mužský B tým, můžeme být s výsledkem a předvedenou hrou spokojeni.

Svůj poslední zápas v dorostenecké kategorii odehráli Sekyra Lukáš, Nevařil Tomáš a Křenek Lukáš. Děkuji jim za spolupráci a přeji další úspěchy nejen ve fotbale.

Jan Pítr

U17

FC Vsetín – TJ Valašské Meziříčí 2:4 (1:3)

Branky: 44´ Švagera, 87´ Kalabus - 6´ a 73´ Koňařík, 16´ Kovář, 20´ Lejska

Sestava: Svak – Furmánek, Jašíček, Zahradník – Lejska, Zeman – Vavřík, Marek, Sedlák – Kovář, Koňařík(K)

Střídali: 46´ Hruška (Furmánek), Malíř (Zeman), Sovák (Vavřík), 71´ Kostka (Zahradník), Květák (Sedlák), 82´ Píša (Jašíček)

Poslední zápas sezóny bylo derby se Vsetínem. O body už nám nešlo, třetí Uničov byl daleko za námi a Karviná v nedohlednu. Přesto to bylo derby. Motivace jasná a chtěli jsme odčinit domácí prohru z podzimu se stejným soupeřem. Taky jsme chtěli pokořit metu sto padesáti vstřelených branek za sezónu, což je v dorostu neuvěřitelné číslo a možná i neoficiální rekord našeho klubu.

V obrovském horku a na velkém hřišti to bylo neuvěřitelně těžké, ale za dvacet minut bylo v podstatě po zápase. První gól dal kapitán Bořek Koňařík, který v den zápasu slavil své sedmnáctiny. Druhou branku přidal brankář Vsetína zajímavými nůžkami, připsána byla ale Ondrovi Kovářovi. Třetí gól Adama Lejsky přímo do šibenice střelou zpoza šestnáctky a tady nebylo o čem. Nádherný gól s číslem sto padesát! A pak už to bylo třeba dohrát, rozloučit se důstojně se sezónou i ročníkem 2005, kterému přeji do dalšího fotbalového života co nejvíce úspěchů a radosti z fotbalu. Snad se ještě někdy v rolích hráč-trenér na hřišti potkáme a za sebe říkám „bylo mi ctí Vás trénovat“.

Sezónu nelze hodnotit jinak, než jako výjimečnou. Druhé místo v divizi, neuvěřitelné číslo vstřelených branek, za což patří dík celému týmu. Celá obrana a hlavně skvělý brankář Maty Svak inkasovali pouze čtyřicet dvakrát (průměr 1,4 gólu na zápas), což je nádherné číslo vzhledem k pojetí naší hry hlavně směrem dopředu. A toto číslo je třetí nejlepší ze všech šestnácti týmů naší soutěže. Získali jsme sedmdesát šest bodů a tomu nikdo z kluků v šatně na podzim po prvních dvou prohraných zápasech nevěřil. Říkám „trpělivost, ještě je ve hře hodně bodů a záleží jen na nás a na tom, jak budeme makat“. Obrovsky smekám před kapitánem Bořkem Koňaříkem. Přeju mu ještě jednou všechno nejlepší k narozeninám, bohatou fotbalovou kariéru a stálý elán do této hry. Bořa nastřílel neuvěřitelných třicet devět gólů a kroutím hlavou nad všemi scouty a jejich tabulkami ideální výšky fotbalisty. Tým mu věnoval ve sprše dvě kila hladké mouky na hlavu a rozešli jsme se jak jinak, než s pořádným smíchem a skvělou náladou.

Ještě jednou … DĚKUJI!

Michal Vacula

U10

U10 má 4. místo na Austin Future Cup 2022

V sobotu jsme se zúčastnili kvalitního turnaje 15ti týmů z moravských a slovenských měst tzv Austin Future Cup 2022, který pořádala Valašská fotbalová akademie v útulném prostředí FK Liptál.

Soupeři byli velmi kvalitní jako 1.FC Poruba, MFK Púchov, MFK Bytča, MFK Vítkovice, Hranice, HS Kroměříž, FC Hlučín, Juventus Žilina a další.

Měli jsme spousty vítězství, 2 smolné prohry, také smolné remízy, kdy jsme vždy vedli, ale zápas neudrželi. Nicméně co do kvality předvedené hry jsme byli s výkonem všech hráčů velmi spokojeni a chybičky se v dalších trénincích a zápasech budeme snažit napravit. Těší nás pochvala od ostatních právě za předvedenou fotbalovost.

Nakonec jsme získali 4. místo a zakončili jsme tak sezónu na kvalitním turnaji.

Robert Šulák

U9

Zakončení soutěžního ročníku 2021/2022 se uskutečnilo v Liptále a finálového turnaje přípravek OFS Vsetín se zúčastnilo celkem 28 mužstev rozdělených do čtyř sedmičlenných skupin. Na tento turnaj jsme se těšili a byli plni očekávání. Zvládli jsme úvodní zápas proti domácímu Liptálu, porazili Lidečko, vysoko porazili Horní Bečvu, ale po dlouhé pauze jsme jen remizovali s Halenkovem a stejně dopadl i náš zápas s Valašskou Bystřicí. Právě v těchto dvou utkáních jsme mohli litovat celé řady neproměněných šancí, které nás nakonec připravily o účast ve finálové skupině. Poslední zápas s Podlesím se nakonec nehrál, protože na turnaj nepřijelo. V zápasech o konečné umístění jsme pak porazili Rožnov p.R. i Hošťálkovou a přestože jsme v celém turnaji neprohráli, stačilo to jen na konečné 5. místo.

Přesto jsme nakonec neskončili bez ocenění, když nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Aleš Nauš.

Výsledky ve skupině: Liptál 2:0, Lidečko 5:2, Horní Bečva 10:0, Halenkov 1:1, Valašská Bystřice 1:1, Podlesí 3:0 kontumačně (nehráno)

Výsledek o umístění: Rožnov 3:1, Hošťálková 4:1

Za VM nastoupili: Jan Blabla, Aleš Nauš, Damián Vrána, Daniel Kleindorf, Sofie Hausová, Adam Křížek, Štěpán Kuba.

Jan Blabla

U8

Náš tým jel v neděli na finálový turnaj OFS sbírat zkušenosti, protože jsme věděli, že jako ročník 2014 budeme hrát  kromě vrstevníků i proti o 1-2 roky starším klukům. Cílem bylo postoupit do odpoledních bojů. Kluci se semkli a už od prvního zápasu ukazovali, co se za rok naučili. Technické dovednosti, nasazení i touha zvítězit byla u nich i přes velké horko partná. Navíc je podpořili rodiče postavením stanu pro stínek a také zásobováním vodou pro každý zápas. Vyvrcholením celého dne byl pro kluky zápas s Vidčí, která vedla už 0:2 a přesto kluci nic nevzdali a došli si bojovným výkonem pro vítězství 3:2 a tím i pro 2.místo v 7 členné skupině, kde pouze 2x prohráli. Díky tomu nás po obědě čekal souboj ve skupině 2. míst, kde jsme nejprve prohráli na penalty s Hošťálkovou a v souboji o 7 místo jsme prohráli se starší přípravkou Rožnova. Kluci mají můj obdiv, jak dokázali bojovat až do konce turnaje v úmorném vedru, rodičům potlesk za servis a starost o naše zlatíčka mezi zápasy. Výsledek 8.místa z 28 týmů z celého okresu je krásným završením této sezóny ročníku 2014 - U08. Teď už závěrečná a pěkné prázdniny !! :-)

Ondřej Koňařík

TJ Valašské Meziříčí > Poslední herní víkend sezóny naší mládeže

 

Partneři a sponzoři

 deza.png

1394093035.gif

image_2.jpg

zlínský_kraj.png

014193.png

 

logo_robe.jpg

vm3.jpg

logo_adidas.png 

background.png

 vm5.jpg

  valassky-fotbal_logo_kulate.png

facr_logo_zjednodusene_rgb.png

 logo_mlékárna_vm.jpg

logo_martinek.png

 logo_lvtrans.jpg

logo_restaurace.gif

 logo_skalka.jpg

logo_triogas_2016-01.jpg

vm2.jpg

Partneři a sponzoři
Partneři a sponzoři

 

Novinky