Přátelské utkání: FK Nový Jičín - TJ Valašské Meziříčí 2:3 (1:0)

21.1.2023

V zimní přípravě si náš A tým připsal svoji první výhru. Z nepříznivého stavu 2:0 dokázal proti týmu FK Nový Jičín otočit na konečných 2:3.

V rámci zimního turnaje zavítal náš A tým na umělé hřiště v Novém Jičíně, kde poměřil své síly proti domácímu celku FK Nový Jičín.

Úvodní sestava: Pobořil - Sovák, Švec, Němec, Hrdlička - Křenek, Žilinský, Smilek, Vrána - Veselý - Výmola

Rohy domácí: 8

Rohy hosté: 4

Střely domácí: 14 z toho na 6 bránu

Střely hosté: 17 z toho 6 na bránu

Fauly domácí: 17

Fauly hosté: 11

Ani nepřízeň počasí neodradila naše svěřence k sehrání přátelského utkání s týmem FK Nový Jičín. Do úvodu zápasu jsme vstoupili lépe my, kdy jsme již ve 4. minutě zahrávali zajímavou standartní situaci. Na to reagovali i domácí, avšak ani oni svou standartní situaci nevyužili. V 10. minutě mohl Výmola potrestat vysoko postaveného gólmana domácích, ale nezamířil přesně. Ve 14. minutě Křenek po svém průniku do vápna nenašel svoji ostrou přihrávkou žádného spoluhráče. V 19. minutě zahrozili domácí a po faulu v pokutovém území nařídil rozhodčí penaltu, kterou domácí s přehledem proměnili. Hosté se se skórem pokusili něco udělat, ale centr Hrdličky ve 23. minutě si cestu na hlavu Výmoly a Vrány nenašel. V 30. minutě zkusili štěstí i domácí, jejich střelecký pokus však vyšel naprázdno. Nový Jičín hrozil zejména z rychlých protiútoku, ale ani v 37. a poté v 38. minutě domácí svoji slibně vyvíjející se situaci nevyřešili nejlépe. V 43. minutě se ocitl Křenek ve vyložené gólové příležitosti, brankář domácích jej však vychytal. V samotném závěru prvního poločasu musel naopak čarovat Pobořil, který skvělým zákrokem vytáhl utaženou střelu na roh.

Na začátku druhého poločasu náš tým kontroloval hru a tlačil se dopředu. Avšak domácí bránili pozorně a pomalu si vypracovávali lepší příležitosti. Obrat v tlaku dovršili domácí v 55. minutě, kdy po ruce v našem vápně byla odpískaná druhá penalta, kterou domácí opět s přehledem proměnili. Stav utkání byl 2:0. Náš tým sice začal více kombinovat, ale k vyložené šanci to nevedlo. Až v 67. minutě se ke standartní situaci postavil Galus a svoji pravačkou zakroutil míč přesně k tyči. Domácí tým znervózněl. V 74. minutě k obratu zavelel David Smilek, který srovnal stav skóre na 2:2. Následovala pasáž hry, kdy každý chtěl urvat vítězství na svoji stranu. My jsme přežili několi nebezpečný rohů a sami v 88. minutě rozhodli. Z rychlého protiútoku se prosadil Jonáš Vrána. Konečný stav utkání 2:3.

Náš tým dnes prokázal vysokou morálku a i za velmi nepříznivého stavu nepřestal bojovat, a odváží si tak zasloužené vítězství 2:3. Další přátelské utkání sehrajeme příští týden v sobotu 28. 1. 2023, opět na UT v Novém Jičíně, kdy vyzveme B tým FC Baníku Ostrava.

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > Přátelské utkání: FK Nový Jičín - TJ Valašské Meziříčí 2:3 (1:0)