Přátelské utkání: SFC Opava "A" - TJ Valašské Meziříčí 7:0

14.1.2023

Svůj první přátelský zápas zimní přípravy mají za sebou hráči našeho A týmu. Na hřišti druholigové Opavy prohráli vysoko, 7:0.

Ostrý start do zimní přípravy zaznamenali hráči našeho A týmu, kteří zavítali na hřiště druholigové Opavy. Ta předvedla očekávaný výkon a zcela jednoznačně nás přehrála.

Úvodní sestava: Pobořil - Vozák, Švec, Němec, Hrdlička - Sovák, Žilinský, Smilek, Vrána - Veselý - Galus

Rohy domácí: 11

Rohy hosté: 3

Střely domácí: 31 z toho na bránu15

Střely hosté: 1

Fauly domácí: 13

Fauly hosté: 7

Již od úvodních minut bylo jasné, že nás čeká hodně těžký zápas. Domácí již ve druhé minutě na plno využili svoji rychlost a kvalitu zpracování míče. Naštěstí však tato situace neskončila úvodní brankou. Domácí drželi balón a vytvářeli si spoustu příležitostí. V 5. minutě jsme zahrávali roh, ovšem místo našeho tlaku přišel rychlý protiútok, kdy hráč domácích nedokázal svoji střelu vtěstnat mezi tři tyče. To se změnilo v 11. minutě, kdy se prosadil domácí Denis Kramář. V 15. minutě se zaskvěl Pobořil, který dalekonosnou pumelici vytěsnil na roh. Ve 21. minutě to byl opět Pobořil, který zachránil skvělým zákrokem přesně zacílenou střelu. Ve 23. minutě jsme se i my dostali ke standartní situaci, ale obrana domácích fungovala na výbornou. Ve 25. minutě přidala Opava druhou branku, kdy se trefil Vojtěch Hranoš. V 35. minutě poté domací navýšil již na 3:0 po trefě Janjuše. Do poločasu domácí ještě dvakrát nebezpečně zahrozili, ale bez navyšení skóre.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji a už ve 46. minutě jsem zahrávali zajímavou standartní situaci. Ve 48. minutě se dostal k zakončení Smilek, ale jeho střela zamířila vedle. Následovala pasáž velké aktivity domácích, kdy v rychlém sledu zahrávali několik rohů a standartních situací. V 58. a v 59. minutě jsme se i my dostali do příležitosti zahrozit z rohu, ale pro naši smůlu neúspěšně. V 80. minutě nám již docházeli fyzické síly, na což zareagovali útočné řady Opavy. První dva pokusy brankou neskončily, ale poté domácí rozjeli brankové hody. V 82. minutě se trefil Tomáš Rataj a navýšil na 4:0. V 85. minutě poté skóroval Radim Dostál, aby v 87. minutě mohl skórovat opět Tomáš Rataj. Finální výsledek 7:0 zpečetil v 90. minutě Tomáš Vincour.

I přes vysokou porážu se naši hráči nemají za co stydět. Zápas nám přesně ukázal na čem je potřeba zapracovat a co musí hráči zlepšit. Další přípravné utkání sehrajeme v sobotu 21. 1. 2023 v 10:00, kdy v rámci zimního turnaje vyzveme venku tým FK Nový Jičín.

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > Přátelské utkání: SFC Opava "A" - TJ Valašské Meziříčí 7:0