Přátelské utkání SFC Opava B - TJ Valašské Meziříčí 3:2 (2:0)

12.3.2022

Přátelské utkání SFC Opava B  - TJ Valašské Meziříčí 3:2 (2:0). Střelci: 2x Martin Výmola

Sestava: Michut (77´ Fröhlich); Kadla - Žilinský - Kuběna- Vašek; Kopecký - Vrána Š. - Urban - Vozák; Vrána J. - Výmola

Dnes náš A tým zajížděl v okleštěné sestavě na umělou trávu do Opavy, kde vyzval v přátelském utkání dalšího divizního soupeře, SFC Opavu B. Naši borci bohužel z důvodu spousty zranění a pracovních poviností neměli žádného střídajícího do pole, oproti tomu Opava měla ve svých řadách i čtyři hráče ze širšího A týmu.

Úvod zápasu patřil domácím, kteří převzali iniciativu a předváděli líbivý kombinační fotbal v rychlosti. Styl hry zužitkoval v 18. minutě domácí Vrána, který po krásné akci domacích na jeden dotek poslal svůj tým do vedení 1:0. Další branku mohli domácí přidat ve 21. minutě, ale prázdnou branku z 20 metrů trestuhodně netrefili. Hosté z Valašského Meziříčí však nenechali nic náhodě a svojí hrou domácí zatlačili. Ve 30. minutě se do průniku krásně dostal Jonáš Vrána, ale byl odzbrojen domácím obráncem. Ve 37. minutě poté v dobré pozici nezamířil přesně Výmola. Domácí hru zjednodušili a nákopy za obranu dávali valašské obraně zabrat. Ve 39. minutě hvězdě vychytal golman Michut domácího útočníka v jasné golové situaci. Bohužel po následujícím rohu domácí zvýšili golém Vrány na stav 2:0, který takto vydržel i do poločasu.

Druhý poločas opět byli aktivnější domácí, ale zásadnější šanci si nevytvořili. Naproti tomu na druhé straně hosté zahrozili v 55. minutě střelou Výmoly. Stejný hráč poté v 57. minutě snížil na 2:1, kdy se nejlépe zorientoval ve vápně a usměrnil míč do branky domácích. Meziříčtí ve svém tlaku pokračovali a v 61. minutě opět Výmola vyrovnává hlavou na 2:2. V této pasaži hry byli aktivnější naši borci, což dokládá i nastřelené břevno v 71. minutě hráčem J. Vránou po krásné křižné přihrávce od Žilinského. V 81. minutě mohl z dorážky poslat hosty do vedení Kopecký, ale přestřelil. Z rychlého brejku poté domácí Jaňuš krásnou střelou k tyči v 84. minutě upravil skore na konečných 3:2. I přes porážku naši borci ukázali velké odhodlání a výbornou fyzickou připravenost.

Další přípravné utkání sehraje náš A tým, v sobotu 19. 3. v 10:00 proti týmu 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí, místo bude ještě upřesněno.

TJ Valašské Meziříčí > Přátelské utkání SFC Opava B - TJ Valašské Meziříčí 3:2 (2:0)