Přátelské utkání: SK Baťov - TJ Valašské Meziříčí 1:3 (1:0)

Další kvalitní konfrontace našeho A týmu v rámci letní přípravy dopadla lépe pro náš tým.

Sestava: Pobořil (46´ Dragon) - Macíček, Němec, Bystřičan, Koleček – Žilinský, Kulhánek, Smilek (46´ Veselý R.), Sovák (46´ Křenek) – Vrána (46´Veselý D.) – Vozák (46´ Výmola)

Rohy domácí: 3

Rohy hosté: 8

Střely domácí: 7 z toho 3 na bránu

Střely hosté: 17 z toho 8 na bránu

Ve sportovním areálu v Sušicích u Uherského Hradiště se odehrál kvalitní přátelský zápas proti diviznímu Baťovu z Otrokovic. Již úvodní minuty dávali najevo, že se bude jednat o kvalitní fotbalový zápas ve vysokém nasazení. V úvodu zápasu jsme si dokázali vypracovat několik šancí, ale k ohrožení branky soupeře nedošlo. Pozitivem je, a to po celý zápas, velký počet střeleckých pokusů našich hráčů. Některé střely sice ohrozily maximálně koruny stromů za hřištěm, ale jak se říká, bez střelby nepadají branky. Byl to však náš soupeř, který šel již v 10. minutě do vedení a to po pěkné útočné akci, která prošla naší rozhozenou obranou. Následovala pasáž vyrovnané hry, tzv. "nahoru dolů". V 31. minutě mohl srovnat Vrána, ale jeho šanci brankář domácích bravurně vychytal. V 36. minutě přišla zasloužená penalta ve prospěch domácích. K navýšení skóre však nedošlo, protože Pobořil v brance čaroval a penaltu s přehledem chytil. V samotném závěru prvního poločasu tu byl Macíček, kterého v jasné šanci vychytal opět brankář domácích. Následovala sérii našich rohů. Do poločasu mohl srovnat ještě Vozák ml., ale i jeho pokus ve velké šanci opět skončil na brankáři domácích.

Do druhého poločasu přišli čerstvé síly, a střídající René Veselý se v 47. přihlásil o slovo ve velké šanci, kterou opět zneškodnil brankář domácích. Pokračovali jsme v tlaku a domácí bránili jednobrankové vedení. To ale neznamenalo, že by zapomněli na své střelecké choutky. V 56. minutě záložník Baťovu vyslal krásnou razantní střelu, kterou ještě lépe vyrazil náš Jiří Dragon. Následovala opět série našich rohů, ale bez většího ohrožení branky domácích. Zasloužené vyrovnání přišlo až v 71. minutě, kdy si Macíček narazil s Výmolou a srovnal na 1:1. V 80. minutě se spolupráce otočila, tentokrát centroval Macíček přímo na hlavu Výmoly a ten se nemýlil, jdeme do vedení. V 85. minutě tu byl David Veselý, který však v jasné šanci hlavou trefil  tyčku. V samotném závěru navýšil skóre opět Macíček po pohledné akci. Náš tým si tak odvezl z jihu zaslouženou výhru.

Další zápas je už pohárový. V sobotu 29. 7. 2023 v 18:00 vyzveme venku tým FC Vsetín v předkole českého poháru MOL CUP.

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > Přátelské utkání: SK Baťov - TJ Valašské Meziříčí 1:3 (1:0)