Přátelské utkání: SK Beskyd Frenštát p.R. - TJ Valašské Meziříčí 2:5 (1:1)

25.7.2022

Další přátelský zápas našeho A týmu dopadl úspěšně. V sobotu jsme vyzvali divizní tým z Frenštátu p. R., který jsme porazili 2:5.

Střelci: David Smilek, Viktor Žilinský, Lukáš Křenek, Pavel Macíček, Daniel Sovák

Další kvalitní zápas A týmu je úspěšně za námi. Utkání ukázalo mnohé, jak to pozitivní tak i negativní. Úvod zápasu se nesl v opatrném duchu, kdy se hrálo zejména o střed hřišťě. To se změnilo v 10. minutě, kdy si Frenštát vybojoval několik rohů za sebou. Naše obrana nebyla dostatečně konsolidované, tudíž hráč Frenštátu v náběhu zakončoval osamoceně a nemýlil se. Stav utkání 1:0. Hosté chtěli rychle odpovědět, ale řada nepřesností k vyrovnání nepřispěla. To se změnilo až ve 24. minutě kdy srovnal po nádherné fotbalové akci od obranných řad David Smilek a Michut, nově hájicí svatyni Frenštátu, musel lovit míč z branky. Ve 28. minutě čaroval Pobořil a skvělě střelu hlavou reflexivně vychytal. Od 30. minutě začali být hosté mírně lepší, což se projevilo střeleckým pokusem Jonáše Vrány nebo Radima Pobořila.

Druhý poločas začali aktivněji domácí a hned z kraje si vypracovali zajímavou standartní situaci, ale bez brankové radosti. Ta propukla na druhé straně, kdy se v 52. minutě prosadil Žilinský. Domácí však velice rychle opověděli. Útočník Frenštátu využil podklouznutí golman Pobořila a uklidil míč do prázdné brány. Stav utkání byl 2:2. Hra se značně vyrovnala, zlom nastal až okolo 70. minuty, kdy hráčům Frenštátu jakob došli baterky. V 71. minutě vyzkoušel Křenek Michutovu pozornost a orazítkoval břevno. V 73. minutě to byl opět Křenek, po svém krásném uvolnění si navedl míč na střelu a nekompromisní bombou poslal hosty do vedení 2:3. V 78. minutě přidal další branku Macíček aby v 87. minutě dovršil na konečných 2:5 Sovák. V samotném závěru mohl ještě Galus zvýšit, ale Michut se zaskvěl skvělým zákrokem. Zápas tedy dopadl lépe pro naše hráče.

Teď nás čeká předkolo českého fotbalového poháru MOL CUP. Ve valašském derby nastoupíme proti týmu FC Vsetín, v sobotu 30. 7. v 17:00 ve Vsetíně.

TJ Valašské Meziříčí > Přátelské utkání: SK Beskyd Frenštát p.R. - TJ Valašské Meziříčí 2:5 (1:1)