Přátelské utkání: TJ Valašské Meziříčí - FC Baník Ostrava "B" 3:5 (2:1)

28.1.2023

V dalším přátelském utkání v rámci zimního turnaje v Novém Jičíně jsme vyzvali B tým FC Baníku Ostrava a bohužel odjíždíme s porážkou 3:5

V rámci zimního turnaje zavítal náš A tým opět na umělé hřiště v Novém Jičíně, kde poměřil své síly proti B týmu FC Baníku Ostrava. Podle rozlosování turnaje jsme uvedeni jako domácí tým.

Úvodní sestava: Pobořil - Sovák, Švec, Kelárek, Němec - Macíček, Žilinský, Smilek, Vrána - Galus - Výmola

Fauly hosté: 11

Vstup do utkání proti B týmu ligového celku byl pro náš celek snovým. Již v 1. minutě otevřel skóre po rychlém útoku Pavel Macíček a vedli jsme 1:0. Mladí hráči Baníku však ukazovali své přednosti a svojí aktivitou a rychlým dostupováním si dokázali vytvářet nezbytný tlak. Ve 14. minutě to byla branková konstrukce, která nás zachránila od srovnání. V 17. minutě poté zkusili hráči Baníku své štěstí z dálky, Pobořil byl však pozorný. Ve 22. minutě opět zahrozil Baník, ale chytře zahraný centr nenašel nikoho ve vápně. Ve 29. minutě se ale již dočkali vyrovnání, kdy zužitkovali další dobře kopnutý centr. Odpověď valašskomeziřičského celku nenechala dlouho čekat. Hned po rozehrávce se po dalším rychlém útoku dostal ke své příležitosti Lukáš Galus a poslal nás opět do vedení. Ve 33. minutě byl Baník odměněn přímým kopem ze zhruba 25 metrů, který jejich hráč krásně kroutil k brankové spojnici. Pobořil však vytáhl skvělý zákrok a střelu vytáhl na roh. Ve 37. minutě opět úřadovala tyč, kdy se střela Baníku otřela o břevno. Ve 44. minutě se Galus ocitl ve vyložené brankové příležitosti, ale pro naši smůlu situaci nevyřešil nejlépe.

Do druhého poločasu vstoupil aktivněji Baník. Již ve 46. minutě musel zasahovat Pobořil a úspěšně. Ve 49. minutě se o slovo přihlásil střídající Veselý, ale svoji střelu nezamířil přesně. V 51. minutě Baník srovnal, kdy se ostravští nejlépe zorientovali ve vápně a uklidili míč za Pobořilova záda. V 62. minutě se ozvala opět branková konstrukce po roku týmu FCB. V 71. minutě to bylo již 2:4, kdy nás po zaváhání obrany potrestal útok Baníku. Ostravštví byli nadále aktivní a plní sil. To dokládá i několik zahrávaných rohů od 75. do 80. minuty. V 83. minutě vykřesal naději Martin Gajdoš, kdy snížil skóre na 3:4. Naši začali více tlačit a cítili možnost srovnat skóre. Bohužel v 89. minutě pronikl do otevřené obrany útok Baníku a navíšili tak na konečných 3:5. V samotném závěru mohli ještě naši hráči zkorigovat skóre zápasu, ale bohužel branková konstrukce byla opět proti. Konec zápasu tak skončil 3:5 pro FC Baník Ostrava "B".

Další přátelské utkání sehrajeme příští týden v sobotu 4. 2. 2023 ve 12:00, opět na UT v Novém Jičíně, kdy vyzveme SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm.

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > Přátelské utkání: TJ Valašské Meziříčí - FC Baník Ostrava "B" 3:5 (2:1)