Přátelské utkání: TJ Valašské Meziříčí - FK Nové Sady 1:1 (0:0)

25.2.2023

V rámci zimní přípravy zavítal náš A tým na travnaté hřiště v Jakubčovicích nad Odrou, kde vyzval divizní tým FK Nové Sady. Zápas nepoznal vítěze po remíze 1:1.

V dalším zápase zimní přípravy vyzval náš A tým divizní tým FK Nové Sady. Po dohodě jsme uvedeni jako tým domácích.

Úvodní sestava: Pobořil - Macíček, Kelárek, Němec, Hrdlička - Křenek, Žilinský, Smilek, Vozák - Veselý - Výmola

Fauly hosté: 12

Již ve 3. minutě se náš A tým dostal ke zahrání rohu, ale k ohrožení branky soupeřů nedošlo. Hanáci v úvodu poté převzali iniciativu, která pramenila zejména z naší nepřesné rozehrávky. V 9. minutě jsme zahrozili z rychlého protiútoku, ale obrana soupeře nastalou situaci vyřešila dobře. V 11. minutě se Nové Sady ocitli ve velké šanci, ale k jejich smůle nedokázali zakončit přesně. Ve 14. minutě jsme se zase my dostali do zajímavé brankové příležitosti, ale taktéž jsme to nevyřešili nejlépe. V 18. minutě se ocitl Vozák v samostatném úniku na golmana, ale ten jej bravůrně vychytal. Hra nadále pokračovala ve velkém nasazení. Ve 23. minutě jsme zahrávali zajímavou standartní situaci, ale k otevření skóre nedošlo. Na druhé straně i Nové Sady byly oceněny standartkou ze slibné pozice, ale míč se zakroutil těsně vedle Pobořilovy brány. V 27. minutě tu byl zase rychlý protiútok, ale Veselý svoji příležitost nevyužil. V 35. minutě prověřil Žilinský pozornost brankáře Nových Sadů, který jeho střelu vytěsnil na roh. Poločas se tak ukončil za remízového stavu 0:0.

V druhém poločasu jsme se opět dostali hned v úvodu ke zahrání rohu, ale opět bez výsledku. Hosté poté v 49. minutě prověřili pozornost našeho brankáře Hegara. Zápas se poté odehrával zejména ve středu hřiště a kromě rohu Nových Sadů v 53. minutě se hrála taktická bitva. Tento stav prolomil v 62. minutě Koleček, který skvělým útokem vytáhl naše řady do vápna soupeře a vyzval svojí přihrávkou Macíčka, který zakončil do prázdné branky. Následovala pasáž, kdy jsme mohli několikrát vedení pojistit. Nahrávalo tomu několik standartních situací a třeba i velká šance v 69. minutěm kdy to byl opět Macíček, který zamířil těsně vedle. V 70. minutě zase soupeř přidal na intenzitě, což donutilo Hegara ke skvělým zákrokům. V 80. minutě jsme se ocitli v jasné gólové příležitosti. Galus výborně podržel míč a vyzval Macíčka, kterého však bravůrně vychytal brankář Nových Sadů. Následovalo několik standartek našeho celku a už se zdálo, že zápas dotáhneme do vítězného konce. V 88. minutě však Nové Sady ukázaly fotbalovou parádu, kdy se krásnou kombinací dostali do zakončení a srovnali na konečný stav 1:1.

Další přátelské utkání sehrajeme příští týden v sobotu 4. 3. 2023 v 10:00, proti týmu Tatran Všechovice. Zápas se odehraje na hřišti s umělou trávou v Hranicích.

AH

TJ Valašské Meziříčí > Přátelské utkání: TJ Valašské Meziříčí - FK Nové Sady 1:1 (0:0)