Přátelské utkání: TJ Valašské Meziříčí - SK Hranice 0:2 (0:0)

18.2.2023

V dalším pokračováním zimního turnaje v Novém Jičíně jsme dnes vyzvali neúspěšně třetiligový tým SK Hranice.

V rámci zimního turnaje zavítal náš A tým opět na umělé hřiště v Novém Jičíně, kde poměřil své síly proti týmu SK Hranice. Podle rozlosování turnaje jsme uvedeni jako tým domácích.

Úvodní sestava: Hegar - Macíček, Švec, Němec, Hrdlička - Křenek, Smilek, Veselý, Vozák - Galus - Výmola

Fauly hosté: 7

Od prvních minut bylo znat, že jsme nastoupili proti dalšímu třetiligovému soupeři, čemuž odpovídalo i nasazení hráčů. Ve 4. minutě se krasně uvolnil Vozák, ale k finálnímu zakončení se nedostal. Naopak náš soupeř zahrozil v 8. minutě hlavičkou z rohu, která však nezamířila přesně. Naopak na druhé straně se ocitl sám před golmanem Galus, ale hranický brankář jej vychytal. V 10. minutě to byly zase Hranice, kdo předvedl skvělou útočnou akci, kterou naše obrana odvrátila na další roh. V 16. minutě prověřil pozornost golmana opět Galus, jehož střelu brankář vytáhl na roh. Ve 21. minutě došlo k závaru v našem malém vápně, ale naštěstí soupeř svoji gólovou příležitost nevyužil. Ve 23. minutě se zaskvěl Hegar, který mistrně přečetl hru a svým obraným skluzem zastavil útočníka Hranic. Do konce poločasu se poté hralo zejména ve středu hřiště. Jen v samotném závěru ani jeden tým nevyužil zahrávaný roh.

Do druhé poločasu vstoupili aktivněji hráči Hranic, kdy si vypracovali několik standartních příležitostí. Ty však nevyužili k otevření skóre. Od 54. minuty jsme však převzali incitativu my a několika střeleckými pokusy se pokusili ohrozit branku Hranic. V 67. minutě poté Hranice zahrávali slibnou standartní situaci, ale nevyřešili ji nejlépe. Naopak v 70. minutě jsme se dostali my k několika rohům a hosty mírně tlačili. V 73. minutě se Němec po dalším rohu ocitl v golové šanci, ale míč nezamířil přesně. V 76. minutě zkusil svoji střelou štěstí Hrdlička, ale golman opět skvěle střelu vytáhl na roh. V 80. minutě však udeřili Hranice, kdy po rychlém protiútoku se míč trochu se štěstím odrazil přímo na kopačku hranického útočníka a ten se nemýlil. V 85. minutě zkusil vyrovnat Smílek, ale jeho střelu opět lapil brankář. V 86. minutě poté Hranice přidali pojišťující branku na 2:0 z rychlého protiútoku.

Další přátelské utkání sehrajeme příští týden v sobotu 15. 2. 2023 v 10:00, proti týmu FK Nové Sady. Za dobrého počasí se zápas odehraje na travnatém hřišti v Jakubčovicích n. O.

TJ Valašské Meziříčí > Přátelské utkání: TJ Valašské Meziříčí - SK Hranice 0:2 (0:0)