Přátelský zápas: FK Nové Sady - TJ Valašské Meziříčí 5:6 (2:4)

Za TJ nastoupili: Pobořil - Dragon - Němec, Koleček, Vozák, Tkadlec, Bystřičan - Žilinský, Veselý D., Křenek, Kulhánek, Koňařík, Hoffmann, Juřík - Výmola, Gomola

Rohy: 5 FKNS - 2 TJVM

Penalta: 1 TJVM

Příme kopy: 8 FKNS- 9 TJVM

Počet úspěšných příhrávek: 221 FKNS - 197 TJVM

Střelci TJVM: 14´Daniel Kulhánek, 27´René Veselý, 32´Viktor Žilinský, 38´Adam Tkadlec (penalta), 51´Adam Juřík, 74´Daniel Němec

Na novém hřišti s umělým povrchem v Hranicích na Moravě sehrál náš A tým další přípravný zápas. Tentokrát vyzval dalšího divizního soupeře, tým FK Nové Sady. Úvodní minuty zápasu byly v režii našeho týmu. Obrana Nových Sadů měla co dělat, aby zachytávala naše rychlé útočné snahy. V prvních situacích byla ještě úspěšná, ale poté musela třikrát kapitulovat. Ve 32. minutě jsme vedli již 3:0 a další branku poté z penalty přidal Adam Tkadlec. Za stavu 4:0 by divák čekal, že bude už po zápase, ale náš soupeř byl velmi houževnatý. Na druhou stranu, naše obrana mu hodně svými chybami pomohla. Do poločasu dokázal soupeř snížit na rozdíl dvou branek. A to nejdříve ve 43. minutě po velkém závaru v našem vápně a poté v 45. minutě po velké hrubici Hrdličky.

Do druhého poločasu vstoupil lépe náš soupeř. Hned ve 47. minutě využil špatného postavení naši obrany a snížili na 4:3. Nové Sady poté dělaly všechno pro vyrovnání a naši hráči se už pomalu strachovali o výsledek. Naštěstí v 51. minutě se k míči dostal Adam Juřík, který parádní střelou na zadní týč navýšil naše vedení. Sady však nic nezabalily a drama pokračovalo. Odpověď přišla v 55. minutěm, kdy využili dobře sehraný signál z rohu a opět snížili. Na druhé straně jsme v 74. minutě opět odskočili na dvoubrankový rozdíl. Z rohového kopu se nejlépe zorientoval Daniel Němec. Zápas pokračoval ve vysokém tempu do samotného konce. Finální tečku poté učinili Sady v 87. minutě, kdy snížili na konečný výsledek 5:6 pro náš tým. Náš A tým tak divokou přestřelku zvládl vítězně, ale s velkým varováním, zejména ztrátou koncetrace ke konci prvního poločasu.

Další přátelák budeme hrát tuto sobotu, 2. 3. 2024 v 10:00, kdy vyzveme tým FC Fastav Vsetín. Zápas se odehraje s největší pravděpodobností na UT v Rožnově pod Radhoštěm. Přesné místo však bude ještě upřesněno v průběhu týdne.

AH

TJ Valašské Meziříčí > Přátelský zápas: FK Nové Sady - TJ Valašské Meziříčí 5:6 (2:4)