Představujeme: nový trenér u kategorie U17, Radomír Kapusta

16.1.2023

Do jarní sezóny 2022/2023 došlo k trenérské změna na postu hlavního trénerá u naší kategorie mladšího dorostu U17. 

Z osobních důvodů na vlastní žádost přerušil svoji trenéskou činnost hlavní trenér, Lukáš Bayer. Tým po jeho působení převzal trenér Radomír Kapusta a to i na základě doporučení předchozího trenéra. Tímto bychom chtěli Lukáši Bayerovi srdečně poděkovat za jeho odvedenou práci pro klub a věříme, že se brzy opět setkáme na travnatém pažitu s logem TJ Valašské Meziříčí na prsou. 

Samozřejmě jak bývá dobrým zvykem, nového trenéra, Radomíra Kapustu, jsme řádně vyzpovídali: 

 

Ahoj Radomíre, mohl by ses nám krátce představit?

Je mi 26 let a trénování se věnuji zhruba od svých 20, kdy jsem se snažil pomáhat s těmi nejmenšími v Poličné. Po dokončení B licence jsem na jaře 2018 trénoval spojený dorost v Kelči, následně jsem sbíral zkušenosti v kategorii dospělých v 1.B třídě v Poličné, v Krajském přeboru ve Valašské Polance a dokončil studium A licence. Ve volném čase stále hraji za Poličnou, rád si přečtu knihu, sebevzdělávám se, pustím si jakýkoliv fotbal, hlavně tedy Arsenal, nebo se při práci věnuji magisterskému studiu na fakultě tělesné kultury v Olomouci, které momentálně dokončuji.

 

Nastupuješ v půlce sezóny jako hlavní trenér k týmu mladšího dorostu, co od svého působení očekáváš? 

Chci tady být od toho, abych klukům pomohl v jejich rozvoji, nejen po fotbalové, ale i lidské stránce. Aby věděli, že mají dveře otevřené se mi svěřit i s mimo fotbalovými záležitostmi. Po té fotbalové bych se rád věnoval hlouběji taktice a věcem, které jsou dál spojeny s velkým fotbalem. Na druhou stranu bych ale nerad zabil jejich kreativitu a samostatné rozhodování se, spíš postupně ukázal možnosti řešení různých herních situací, ať už v praxi, na tabuli, nebo videu.

 

Co zatím říkáš na tým mladšího dorostu?

Měl jsem možnost zatím vidět jen jeden trénink a utkání. Takže to ze začátku bude hodně o poznávání se. Myslím si ale, že kluci jsou velmi šikovní v individuálních herních činnostech a v zápase měli spoustu skvělých momentů. Některé dobře se rozvíjející situace ale zhatilo špatné rozhodování se.

 

Jaké sis stanovil cíle do konce této sezony?

Konkrétní týmové a sportovní cíle pro jarní část se teprve dávají dohromady. Mohu ale říct, že budeme pokračovat, a pracovat na tom, abychom byli proaktivní a s každým soupeřem si to v zápase rozdali. Rozhodně budeme chtít vyhrávat a prát se o špici, nicméně nás na druhou stranu bude velmi zajímat i samotný výkon v zápase a to, jakým způsobem jsme vyhráli, nebo prohráli. Můj osobní cíl je pokračovat ve vlastním vzdělávání.

 

Co zatím říkáš na klub? 

Od lidí, které jsem měl zatím možnost v klubu potkat se mi dostalo velmi vřelého přijetí. Komunikace, ať už s vedením klubu, šéftrenérem mládeže, nebo trenéry U17 probíhala nad očekávání. A když to z pohledu koncepce zjednoduším, tak vychovávat a dávat šanci vlastním hráčům podporuji, a tak mé rozhodování se, zda se podílet na práci v tomto klubu, nebo ne, bylo jednoduché.

 

Chtěl bys naším fanouškům/rodičům/hráčům něco vzkázat?

Rodičům to, že nebylo nemožné si nevšimnout jejich podpory, kterou klukům v přátelském zápase s Bytčí dali. Bylo to fajn a pokud je to ta správná podpora, tak to klukům v jejich výkonu a rozvoji může jedině pomoci. Fanouškům asi to, že věřím, že s postupem času uvidí v dresu prvního týmu stále více a více hráčů vychovaných klubem.

Radomírovi za úvodní rozhovor děkujeme a přejeme mnoho, nejen sportovních, úspěchů při vedení kategorie U17.

AH

 

TJ Valašské Meziříčí > Představujeme: nový trenér u kategorie U17, Radomír Kapusta

 

Partneři a sponzoři

 deza.png

1394093035.gif

image_2.jpg

zlínský_kraj.png

014193.png 

logo_robe.jpg

11teamssports.png

background.png

 vm5.jpg

  valassky-fotbal_logo_kulate.png

facr_logo_zjednodusene_rgb.png

 logo_mlékárna_vm.jpg

 logo_lvtrans.jpg

logo_restaurace.gif

 logo_skalka.jpg

logo_triogas_2016-01.jpg

vm2.jpg

hajdík0.png

sychrovnet.png

_asport-logo-navrh-2017_final-verze-logo.jpg

ingdop.png

agel.png

Partneři a sponzoři
Partneři a sponzoři
Partneři a sponzoři