Příprava starší přípravky U10 na žákovskou ligu

3.2.2022

Příprava starší přípravky U10 na žákovskou ligu

Starší přípravka VALMEZ U10 trénuje v ligových podmínkách.

Rádi uvítáme do našeho týmu další fotbalové naděje ročníku nar. 2012

Cílem sportovní přípravy starší přípravky je žákovská liga, do které současný tým U10 míří už za jednu a půl sezóny. Z pohledu fotbalového času to zas tak dlouhé období není, ale práce na přípravě kvalitně vybavených fotbalistů je mnoho.

 

V souladu s klubovou sportovní koncepcí rozvoje dětí tak kategorie U10 pokračuje v naplňování intenzivního plánu dalšího rozvoje fotbalistů. Pro tvorbu kvalitního tréninkového plánu se trenéři pravidelně inspirují u ligových týmů jako Fastav Zlín nebo Sigma Olomouc a navíc s těmito ale i dalšími týmy hrajeme každý víkend přípravné zápasy.

 

Po zhruba 3týdenní pauze jsme v lednu zahájili přípravu, kdy týden se skládá s celkem intenzivního programu. Zde je zejména potřeba poděkovat zejména rodičům, protože to klade náročnost na „logistiku“ dětí. Z pohledu sportovní náročnosti pro děti to zas tak problematické není, všichni víme jaká je doba a tréninky resp. pohyb navíc spíše vnímáme jako vyplnění mezery ve volném čase.

 

Pondělky patří rozvoji techniky práce s míčem tzv. Coerver metodou. Tento speciální trénink podstupují všechny přípravkové kategorie, kdy práce s míčem patří k základním kamenům výbavy fotbalisty.

 

Každé úterý se věnujeme za podpory profesionální gymnastické trenérky rozvoji pohybové kultury, kdy toto je aktuálně nejslabší místo obecně u dnešní mládežnické generace a snažíme se tak dohnat nedostatek pohybu dětí ve volném čase.

Čtvrteční trénink věnujeme hře samostatné, kdy v podstatě kluci hrají hodinu a půl fotbal. Tato hra je někdy trenérsky neřízená a někdy řízená, kdy se hra někdy pozastavuje a rozebírají se určité situace. Dále během hry sledujeme, jak a zda-li se projevují naučené dovednosti a povzbuzujeme děti k jejich vyzkoušení. V tomto tréninkovém systému jsou zapojeny i děti z druhého týmu, který je složen z hráčů ze přáteleného klubu z Krhové, kteří se tímto tréninkem také zlepšují.

Páteční trénink má různé zaměření jako například rozvoj běžecké rychlosti, reakční rychlosti, koordinace a hry tzv. malých forem 1:1, 2:2, 3:3 nebo různá přečíslení/podčíslení.

Jeden den o víkendu hrajeme přípravné zápasy nebo se účastníme turnajů s cílem aplikovat věci z týdenní přípravy v zápasovém režimu. Kdo by nás sledoval, uvidí výrazně ofenzivní fotbal, hodně situací 1:1, brankáře ve velmi vysokém postavení někdy zapojeným přímo v útočné fázi. Tento náročný styl nám přináší spoustu gólových radostí, naopak někdy míč propadne, dostaneme góly a prohrajeme zápas, ale z trenérského pohledu jsme spokojeni s předvedenou kvalitou fotbalu a neustále s kluky rozebíráme, jak řešit situace, abychom proměnili co nejvíce šancí.

Nedílnou součástí celého tohoto procesu je ovšem radost ze hry a zábava v týmu, což je pro děti přirozené. Takže se snažíme tyto prvky i v jednotlivých cvičeních prosadit, vymýšlet různé soutěže, kdy pak i náročný trénink děti baví a těší se na další.

 

Ve volném čase a volných dnech dětem doporučujeme i jiné sportovní aktivity, teď v zimě jsou to lyžování, běžky, bruslení, ale také bazén pro relaxaci ať už společně jako tým nebo jednotlivě.

Tým U10 se postupně rozšiřuje, aktuálně čítá 13 kluků. Jsme rádi, že se k nám přidávají a spolupracují kluci i z jiných klubů z okolí Valmezu, kteří mají chuť si s námi zatrénovat a zahrát. Cílem kategorie je mít až 20 kluků, kteří budou připraveni na již zmíněnou ligu.

 

Budete-li mít zájem se k nám připojit, neváhejte nás kontaktovat nebo prostě jen přijít na hřiště, budeme tam a makáme.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť,

 

Robert Šulák a Miroslav Foltýn

 

Trenéři U10 TJVM

724 707 017, 776 686 050

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > Příprava starší přípravky U10 na žákovskou ligu

 

Partneři a sponzoři

 deza.png

1394093035.gif

image_2.jpg

zlínský_kraj.png

014193.png 

logo_robe.jpg

11teamssports.png

background.png

 vm5.jpg

  valassky-fotbal_logo_kulate.png

facr_logo_zjednodusene_rgb.png

 logo_mlékárna_vm.jpg

 logo_lvtrans.jpg

logo_restaurace.gif

 logo_skalka.jpg

logo_triogas_2016-01.jpg

vm2.jpg

hajdík0.png

sychrovnet.png

_asport-logo-navrh-2017_final-verze-logo.jpg

ingdop.png

agel.png

Partneři a sponzoři
Partneři a sponzoři
Partneři a sponzoři