PU: TJ Tatran Jakubčovice n. O. - TJ Valašské Meziříčí 2:5 (0:3)

16.7.2022

TJ Tatran Jakubčovice n.O - TJ Valašské Meziříčí 2:5 (0:3)

V prvním přátelském zápase náš A tým splnil roli favorita a účastníka krajského přeboru porazil 2:5.

V krásné sobotní dopoledne zajížděli naši hráči do nedalekých Jakubčovic nad Odrou, kde vyzvali místní TJ Tatran, který hraje krajský přebor. Již od úvodní minuty dávali hosté najevo své fotbalové přednosti a dovednosti. Rychlým a důrazným pojetím hry nepoušteli domácí do kombinace. Již v úvodu se prosadil Jindřich Vrána, který využil důrazu svého bratra Jonáše a uklidil míč do branky domácích. Neuplynulo ani pět minut aby se k míči nedostala naše nová posila, Radim Pobořil, který svou pohotovou střelou přesně k tyči navýšil skóre na 0:2. V zápětí se o své slovo přihlásil opět Jindřih Vrána a zvýšil již na 0:3. I domácí však zahrozili, o čemž napovídá i dvakrát nastřelé břevno naši brankové konstrukce. Do poločasu však skóre zůstalo bezezměny 0:3.

Do druhého poločasu trenér Hajný vystřídal na děvět hráčů, svůj prostor dostal i Tomáš Koleček, který dostal šanci ukázat své kvality z B týmu. Zápas se zdal být jednoznačný, ale to by domácí nesměli hned v úvodu využit nedomluvu v naší obraně a snížit na 1:3. Z rozhodnutého zápasu se mohlo stát ještě drama, ale ze závaru v našem pokutovém území byla nastřela pouze tyčka. Na druhé straně si krásně obhodil svého obránce Matouš Kopecký a hráči Jakubčovic nezbývalo nic jiného než využít nedovolený zákrok, který rozhodčí ihned potrestal penaltou. K ní se postavil Lukáš Galus, další naše nová posila v týmu, a nedal brankáři hostů sebemenší šanci. Stav utkání byl 1:4. Nedlouho poté to byl opět Galus, který v přečíslění zachoval chladnou hlavu a zvýšil na 1:5. V závěru dokázali  domácí ještě redukovat krásným přechozením našeho golmana Hegara na 2:5. Děkujeme našemu soupeři za kvalitní zápas a jako vždy za perfektní fotbalové podmínky.

Další zápas odehraje náš A tým další sobotu, 23. 7. v 10:00, na hřišti týmu SK Beskyd Frenštát p. R.

TJ Valašské Meziříčí > PU: TJ Tatran Jakubčovice n. O. - TJ Valašské Meziříčí 2:5 (0:3)