Report z víkendových zápasů naší mládeže

23.1.2024

Zimní příprava je již v plném proudu a i naše mládežnické týmy maji za sebou řadu zápasů a turnajů.

U19

TJ Valašské Meziříčí – SK Hrachovec muži 4:11 (3:4), sobota 20.1.2024, 10.00

Branky VM: 4. Hanáček, 20. a 66. Šimurda, 40. Malíř

Sestava: Svak (46. Krejčíř) – Petřek, Bětík (46. Tichý), Jašíček, Novosad (70. Bětík) – Kurinec (37. Malíř), Kovář – Zahradník (75. Hanáček), Pečiva (46. Šulák), Hanáček (46. Zedek) – Šimurda (67. Pečiva)

Lídr mužského krajského přeboru se s námi v prvním poločase, který snesl přísná měřítka, přetahoval o skóre a nakonec ho o gól vyhrál. K vidění byl dobrý fotbal z obou stran. Tak jako v minulém utkání jsme i tentokrát získávali další zkušenosti s mužským způsobem hry. Tak se i stalo, že některé situace jsme řešili trochu i více naivně. Kvalitní soupeř je pak snad všechny dokázal ztrestat brankou. Své první ostruhy získávali další hráči U17 ročníku 2008 Šulák a Tichý, pro které to muselo být extra náročných 45 minut. Tyto zkušenosti se v budoucnu vyplatí při rozvoji jak jim, tak týmu i celému klubu.

Jen je škoda, že stav utkání se dostal do takového rozdílu. Myslím, že minimálně čtyřem brankám jsme mohli a měli našimi schopnostmi zabránit.

Děkujeme soupeři, že nepohrdnul zápasem s dorostem.

 

U11

Kelč - VM U11 8:8

V neděli jsme rozdělili program i herní vytížení do dvou výkonnostních skupin.

První skupina odehrála dopolední halový triangl v Kelči, kde dostali prostor kluci a holky, kteří se k mužstvu zapojili v posledních měsících a jsou s námi v přípravě krátce. Pro některé to byla vůbec první zápasová praxe. V průběhu tří hodin jsme odehráli několik dvacetiminutových bloků 4+1 a s předvedeným výkonem můžeme být spokojeni. Viděli jsme, že kluci zápasem žili, technický handicap nahrazovali nasazením a bojovností a odměnou jim byly jejich první góly a nakonec i nerozhodný výsledek.

VM U11 - SK Zašová 1926 U12 2:0 (1:0)
V neděli odpoledne pak nastoupila druhá skupina k přípravnému utkání 7+1 se Zašovou. 

V tréninku pracujeme s novým rozestavením, se dvěma typy bloků v zónové obraně podle zisku nebo při ztrátě míče, s novým způsobem přechodové fáze i s jiným postavením při standardních situacích. Směrem do defenzivy se nám daří využívat naučených automatismů z "pětkového" fotbalu, zde je náš výkon solidní a zde se aktuálně snažíme být rychlejší při změně těžiště hry. Směrem do ofenzivy pracujeme na správném pohybu v prostoru především u krajních záložníků a útočníků. Zde se snažíme chodit více do kombinace, ale zatím bojujeme s lepší nabídkou a rychlejším doplněním právě krajních záložníků a do zakončení se nám tak zatím nedaří dostávat tak, jak bychom si představovali.

Celkově můžeme být s dnešním utkáním spokojeni, protože splnilo svůj účel. Děkujeme soupeři, který nám neodřekl zápas i přes řadu absencí a zaslouží uznání, že všechny tři dvacetiminutové poločasy odehrál bez střídání.

Jan Blabla


U8

Téměř 100 minutová porce Minimoravy mladší přípravky v Zašové provětrala naše kluky U8 proti Viganticím, Hrachovci a Žilině, kdy kluci ukázali, že dokáží konkurovat i starším hráčům. Svým vysokým napadáním 1/2/3 dělali svým soupeřům veliké problémy. Musíme je pochválit, jak rychle pochopili systém 4+1 a nebojí se hrát. Čtyři naši borci zvládli ještě odehrát stejnou porci minut za VFA v odpolední fázi a jde vidět, že kvalitnější soupeři v optimální výzvě jsou to, co je posouvá dále.

Tomáš Vinkler a Ota Dunkl


TJ Valašské Meziříčí > Report z víkendových zápasů naší mládeže

 

Partneři a sponzoři

 deza.png

1394093035.gif

image_2.jpg

zlínský_kraj.png

014193.png 

logo_robe.jpg

11teamssports.png

background.png

 vm5.jpg

  valassky-fotbal_logo_kulate.png

facr_logo_zjednodusene_rgb.png

 logo_mlékárna_vm.jpg

 logo_lvtrans.jpg

logo_restaurace.gif

 logo_skalka.jpg

logo_triogas_2016-01.jpg

vm2.jpg

hajdík0.png

sychrovnet.png

_asport-logo-navrh-2017_final-verze-logo.jpg

ingdop.png

agel.png

Partneři a sponzoři
Partneři a sponzoři
Partneři a sponzoři