SFC Opava "B" - TJ Valašské Meziříčí 2:2 (0:1)

21.8.2022

Sestava: Pobořil L. - Hrdlička, Švec, Němec, Macíček - Vozák (72´Veselý), Žilinský (90´Kelárek), Smilek (78´Sovák), Pobořil R. - Vrána - Výmola

Střelci: Viktor Žilinský, Martin Výmola

ŽK: Daniel Němec, Jonáš Vrána

Tanhlé zápas musel diváka bavit! Kvalitou zcela jistě nad průměrem divizních poměrů. K naši smůle naši hráči opět nedokázali udržet dvoubrankový náskok a tak si z Opavy vezeme pouze bod za remízu.

Hodnocení na serveru valasskydeník.cz:

"Hosté z Valašska v zápase 3. kola divize F ztratili vedení o dvě branky, domácí na trefy Žilinského a Výmoly dokázali odpovědět, o dělbě bodů rozhodl v 72. minutě Židek.

„Pocity jsou smíšené. Stejně jako v prvním zápase v Bílovci jsme vedli 2:0, ale nedokázali náskok udržet. Výkon z naší strany byl ale dobrý, utkání mělo na divizní poměry kvalitní úroveň. Škoda, že jsme ho nedotáhli do vítězného konce,“ povzdechl si hostující trenér Pavel Hajný. Jeho tým byl v úvodní části herně lepší a v 11. minutě šel po trefě Žilinského, který si naběhl na centr ze strany a balon přímo trefil z deseti metrů, zaslouženě do vedení. Valaši mohli ještě do přestávky vedení navýšit, ale další šance nezužitkovali. Na druhé straně několikrát zahrozila i Opava.

V 54. minutě to bylo po trefě kapitána Výmoly, jenž po Žilinského prostrčení placírkou uklidil balon z šestnáctky k tyči, 2:0. Jenže Slezané okamžitě kontrovali, výsledek snížili. Po nákopu a vyhraném souboji Janjuš prostřelil hostujícího gólmana Pobořila z boku a bylo to jenom o gól. V 72. minutě domácí dokonce skóre Židkem srovnali. „Oběma branám předcházela naše nekoncentrovanost,“ hněval se Hajný. V hektickm závěru se oba týmy snažily strhnout vítězství na svoji stranu. Blíže ke třem bodům měli hosté z Valašska, ale žádnou z vyložených šancí už neproměnili.Jednu tutovku zazdil Výmola, který se po centru ocitl sám před před opavským gólmanem Padušákem, ale místo zpracování pálil nepřesně z jedné. Následně uháněl střídající Veselý ze strany, ale únik nezakončil. Hlavičku Macíčka zase zázračně vytáhl domácí brankář. „Ale na konci hrozil i soupeř,“ poznamenal Hajný. Skóre 2:2 se však již nezměnilo, sobotní soupeři tak udrželi letošní neporazitelnost."

Další zápas čeká náš A tým doma, kdy v sobotu 27. 8. v 10:00 vyzveme tým TJ Břidličná.

TJ Valašské Meziříčí > SFC Opava "B" - TJ Valašské Meziříčí 2:2 (0:1)