SFK ELKO Holešov - TJ Valašské Meziříčí 3:2 (2:0)

11.6.2022

Sestava: Pobořil - Vrána Š. , Švec, Kelárek, Vašek - Smilek, Kuběna, Žilinský, Vrána J., - Veselý (46´Gajdoš) - Výmola

Střelci: David Smilek (52´), Jan kuběna (77´)

ŽK: Martin Vašek

Dva úplně odlišné poločasy v podání hry hostů, které dovolily si domácím zajistit setrvání v divizní soutěží i v další sezóně.

Zápas o všechno měli na svých kopačkách domácí a taky k tomu tak přistoupili. Již v první minutě zahrávali rohový kop a celkově ovládli úvod utkání. Byli to však hosté, kdo mohli nejdříve otevřít skóre, ale v 4. minutě Výmola ve výborné pozici trestuhodně nedal. Domácí tlačili a i díky celé řadě standartek ohrožovali Pobořilovu bránu. V 10. minutě mu ještě pomohla branková konstrukce. Hosté však také ukazovali své herní kvality, ale ani Smilkův dobrý náběh, tak poté ani Kuběnova střela, gól nepřinesla. Od 26. minuty přišel tlak domácích, na který hosté jen těžce hledali odpověď. Šok pro hosty přišel ve 31. minutě, kdy sudí Pospíšil odpískl penaltu v náš neprospěch. K míči se postavil domácí Semenyna a nemýlil se. Hosté zůstali jako opaření, čehož v 38. minutě mohli domácí využít, když se Šimon Vrána nedomluvil s golmanem Pobořilem. Domácí zacítili šanci, a v 39. minutě zahrávali rohový kop, ze kterého se podařilo hlavou zvýšit na 2:0 Mariánu Kovářovi. Do kabin tak odcházel náš tým s dvou brankovým přídělem.

Druhá půle byla úplně jiná. Hosté oživili svoji hru, čemuž hodně napomohl střídající Gajdoš. V 48. minutě se k zakončení dostal Smilek, ale domácí brankář Janalík byl prozatím úspěšnější. Ve 49. minutě se míč otřel o tyčku domácí brankové konstrukce a domácí i se štěstím míč odvrátili do bezpečí. V 52. minutě to byl opět Smilek, toho vyzval přihrávkou pod sebe Gajdoš a David zamířil přesně. Stav utkání 2:1. V 58. minutě mohl opět Smilek naoplátku vyzvat Gajdoše, ale k dorážce a připadnému srovnání chyběli centimetry. Domácí pohrozili z brejku v 63. minutě, ale v situaci tři na jednoho zvolili to úplně nejhorší řešení a míč skončil v autu. V 68. minutě mohl z rohu skórovat Jonáš Vrána, ale nezamířil přesně, a tak balón rozvlnil pouze boční síť. Staré fotbalové moudrou říká: nedáš, dostaneš, a to se i tentokrát potvrdilo. Nedůraz v osobním souboji na půlce znamenal otevření naší obrany a tentokrát se domácí nemýlili. David Pavelka poslal Holešov do vedení 3:1. Hosté však zápas nevzdali a v 76. minutě u toho byl zase Smilek, který byl faulován ve vápně. Z penalty se nekompromisní střelou pod břevno trefil Jan Kuběna. V 79. minutě mohl Smilek vyrovnat,  ale domácí golman dobře vyběhl. Další minisouboj mezi Smilkem a domácím Janalíkem taky dopadl ve prospěch domácích. V 80. minutě se dostal ke krásnému zakončení z voleje, ale domácí gólman pumelici vytáhl na roh. V 81. pohrozili domácí, ale nebezpečná střela naštěstí připraveného Pobořila nepřekvapila. Závěrečný tlak hostů vyústil ještě k jedné gólové příležitosti. Tentokrát mohl srovnat v 87. minutě Výmola, ale nedokázal srovnat trajektorii míče do branky. Domácí tedy uhájili těsné vítězství 3:2 a díky prohře FC Strání mohou slavit udrženíse v divizní soutěži.

Poslední zápas této sezóny odehrají naši borci doma, v sobotu 18. 6. 2022 ve 13:00 vyzveme soupeře TJ Slovan Bzenec. Přijďte podpořit naše hráče v tomto posledním zápase!

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > SFK ELKO Holešov - TJ Valašské Meziříčí 3:2 (2:0)