SK Beskyd Frenštát p. R. - TJ Valašské Meziříčí 2:2 (2:0)

14.8.2023

SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm - TJ Valašské Meziříčí 2:2 (2:0)

Dva rozdílné poločasy v podání našeho A týmu znamenaly spravedlivou dělbu bodů.

Sestava: Pobořil - Hrdlička, Němec, Bystřičan, Macíček – Žilinský, Kulhánek, Vrána (80´Sovák), Vozák (63´Křenek) –Smilek (89´Veselý) – Výmola

Střelci: 28´Ondřej Pyclík (SK), 44´Pavel Klimpar (SK), 52´David Smilek (TJ), 67´David Smilek (TJ)

Rohy domácí: 11

Rohy hosté: 6

Střely domácí: 14 z toho 9 na bránu

Střely hosté: 13 z toho 8 na bránu

ŽK TJVM: Němec (22´), Vozák (50´)

ŽK TJ SK: Zahaluk (36´)

Nedělní zápas za pěkného počasí a skvěle připraveném pažitu se hrál ve vysokém tempu. Již v první minutě jsme se dostali do zajímavé standartní situace, ze které se po závaru v malém vápně domácích orazítkovalo břevno branky domácích. Domácí však taky ukázali, že standartní situace jsou jejich silnou stránkou a po sérii rohů musel ve 3. minutě Pobořil skvěle reflexivně zasahovat. V 19. minutě tu byl Smilek, který ve velké šanci hlavou zamířil k naší smůle vedle. Domácí taky zahrozili, a to z přímého kopu, kdy střelu přes zeď Pobořil s přehledem vyrazil. Ve 28. minutě se ale nakonec domácí dočkali. Po chybě v rozehrávce se dostali do přečíslení a chladnokrevně jej využili, kdy do prázdné branky dopravil míč Ondřej Pyclík. Ve 37. minutě naší lavičce hodně zatrnulo. Pobořil nevyhodnotil dobře dlouhý balón a útočník domácích jej o míč připravil. Ke smůle domácích a k našemu velkému štěstí prázdnou branku z úhlu trestuhodně minul. Domácí však druhou branku přidali a to ve 44. minutě, kdy po krásné útočné akci zavěsil na první tyč nechytatelně hlavou Pavel Klimpar.

Druhý poločas byl z naší strany úplně jiný a pomalu to vypadalo, jako by nastoupil jiný tým. Hned v úvodu jsme zahrozili střelou Kulhánka. Následně jsme přečkali několik rohů domácích. Náš tým však začal pořádně běhat, dostupovat a vysoko napadat. To se zúročilo v 52. minutě, kdy Macíček parádně vybojoval balón, našel rozběhlého Smilka a ten se nemýlil. Stav utkání byl 2:1. V 55. minutě se do šance dostal Vozák, ale jeho hlavička našla jen připravené rukavice domácího brankáře Hamzy. V 60. minutě čaroval Pobořil, který vychytal velkou šanci domácích. Na druhé straně v 63. minutě byl nařízen přímý kop ze zajímavé vzdálenosti. K míči se postavil Macíček, ovšem jeho projektil hvězdě domácí Hamza vytáhl na roh. Vyrovnání jsme se dočkali v 65. minutě. David Smilek si dobře našel míč a střelou k tyči přidal svoji druhou branku. V 78. minutě zahrozili domácí, ale Pobořil opět bravurně podržel remízový stav. Ovšem i náš tým si vypracoval několik šanci, k naší smůle však jak hlavička Bystřičana, tak i velká šance Výmoly v 86. minutě, skončila u pozorného Hamzy. Domácí mohli ještě zápas zvrátit ve svůj prospěch, ale velkou šanci Klimpara v nastaveném čase zlikvidoval Pobořil.

Další zápas se odehraje již tento pátek v 17:30, kdy na domácí půdě vyzveme tým FK Krnov.

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > SK Beskyd Frenštát p. R. - TJ Valašské Meziříčí 2:2 (2:0)