Středeční dohrávky a víkendové zápasy naší mládeže

SFC Opava U18 - TJ Valašské Meziříčí U19 6:0 (2:0)

středa 28.09.2022, 10.00 hod.

Branky: 21. Věntus, 43. Buchta, 54. Endrych, 63. Barták, 67. Vladař, 89.Ligač

Sestava: Kvapil – Sušeň (46. Pastrnek), Vaigl, Nohavica, Plandor – Bílý (46. Zeman), Kurinec (67. Zahradník)- Veselý, Juřík (46. Šimurda), Vozák (67. Petřek) – Vrána

Zápas nás nezastihnul v dobré pohodě a domácí od úvodní minuty určovali tempo hry. Po několika šancích, které doslova promrhali se ujali vedení po rohovém kopu. Poté jsme se trochu zvedli a dostali se k možnosti vyrovnat, ale bezúspěšně. Opava byla svižnější jak s míčem, tak běžecky. Na samotném konci poločasu využila „ticha“ při řešení obranné situace a odskočila na dvě branky.

Po prostřídání jsme se dostali k další vyložené situaci, kterou jsme špatně vyřešili, odmítli tak možnost kontaktní branky a od té doby jsme tahali za výrazně kratší konec. Domácí svoji převahu zvýraznili čtyřmi góly a zápas ovládli.

Dnes nám toho moc nevycházelo. Působili jsme unaveně a pomale. Stane se. Stále zůstáváme na čele a čekají nás dva domácí zápasy, ve kterých budeme chtít plně bodovat. Tým máme dostatečně kvalitní, abychom to zvládli.

TJ Valašské MeziříčíFK Mohelnice 6:2 (3:0)

sobota 1.10.2022 10.00 hod.

Branky: 22. Vrána, 26. Veselý, 31. Bílý, 58. Vaigl, 66. Pastrnek, 76. Šimurda – 60. Tomaščák, 81. Činčara

Sestava: Kvapil – Sušeň (77. Petřek), Vaigl, Kurinec, Plandor (71. Jašíček) – Bílý, Pastrnek - Veselý (71. Zahradník), Juřík, Vozák (46. Hruška) – Vrána (54. Šimurda)

Sérii dvou domácích utkání jsme začali výhrou nad Mohelnicí. Začátek jsme neměli tak raketový jako v jiných zápasech a vedení jsme se ujali ve 22. minutě Vránou po přihrávce Vozáka. Druhou branku přidal Veselý po rychlém přenesení hry po ose Vaigl-Plandor-Vozák-Vrána-Juřík, a to střelou na zadní tyč. Třetí potom kuriozní tečí Bílý, kterého gólově nastřelil Veselý.

Druhý poločas jsme navýšili skóre po rohu Bílého na bližší tyč. Naběhnul si a skóroval Vaigl. Škoda, že vzápětí jsme inkasovali do otevřené obrany hezkou střelou hostů. O šest minut později skóroval opět tečí Pastrnek. Po rohu Bílého ho do ramene nastřelil Plandor. Náš poslední, šestý zářez zařídil Šimurda, který se, jak jinak opět po rohu Bílého, dobře zorientoval ve vápně a umístil střelu k tyči. Závěrečné slovo měli hosté a dalším pěkným gólem svou porážku zmírnili.

Další tři body nám do tabulky přibyly po solidním výkonu proti nepříjemnému soupeři. V následujícím domácím zápase hostíme Starou Bělou a musíme hrát se stejným nastavením a nasazením.

Jan Pítr

U17

SFC Opava U16 - TJ Valašské Meziříčí 2:3 (0:1)

Střelci: 17', 61' Marek, 50' Sedlák

Sestava: Krejčíř, Květák, Bětík A., Hub, Kovář

Bětík R .(70' Kozlovský), Koňařík (57' Zedek), Malíř, Vavřík (57' Pečiva), Sedlák, Marek (79' Sovák)

Vestředu jsme vyzvali zatím neporažený tým soutěže Opavu U16. Kluci ovšem chtěli ukončit její nadvládu a šli do zápasu extrémně odhodlaní zvítězit. Už od rozcvičky jsem cítil, že to budeme my, kdo dnes vyhraje. Skvělé nasazení nám vydrželo i do zápasu. Výborné dostupování s důrazem nám umožnilo vstřelení branky v 17' na 0:1 Markem. Po brance jsme měli několik možností, jak navýšit skóre. Bohužel jsme opět jasné gólovky neproměnili. Díky spoustě neproměněných šancí se domácí dostali do laufu. Extrémní tlak jsme několikrát hasili až na brankové čáře, kluci ovšem obětavě chodili do každého míče, a tak se šlo do kabin za stavu 0:1 pro nás. V poločase přišla domluva, aby jsme se vrátili zpátky ke své hře, neboť bránit výsledek 0:1 je blbost.

Vstup do druhého poločasu byl opět v naší režii. Kluci předváděli úžasné kombinace, ze kterých si vytvářeli nebezpečné šance. Jednu takovou proměnil Sedlák, když se opřel v 50' do míče zpoza velkého vápna a zvýšili tak na 0:2. Vstřelená branka naše hráče opět uklidnila natolik, že Opava začala být znovu nebezpečná, což potvrdila v 57' minutě kdy snížila krásnou střelou po zemi na 1:2. Valmez však o pár minut později zvýšil Markem (61' minuta) na 1:3. Opava následně přesunula vše do útoku. Skvěle hrající obrana pod vedením Huba fungovala na výbornou. Na druhé straně hřiště jsme neproměnili obrovské šance Kozlovského, Sováka, Malíře. Opava dokázala snížit v 82' minutě na 2:3. My jsme ovšem ztrátu dvou bodů nedopustili a s přehledem uhráli zbytek utkání.

Tr. Zas a znovu, nedokážeme proměnit 100% šance. Hráči to chcou zavést až do brány, nebo netrefíme prázdnou branku. Dneska jsme mohli vyhrát klidně 2:6, místo toho se bojíme až do konce. Výborná a velká umělka nám vyhovuje, jelikož si to kluci můžou dát po zemi. Jsme rádi, že jsme obrali Opavu o body. Teďka nás čekají zápasy s Mohelnicí a Starou Bělou, které musíme zvládnout a nepodcenit.

TJ Valašské Meziříčí - FK Mohelnice 7:0 (6:0)

střelci: 10' Marek, 15' Sovák, 23',28',33',42' Bětík R, 84' Sedlák

Sestava: Krejčíř, Novosad, Bětík A.,Hub, Kostka, Bětík R. (46' Zubík), Malíř (66' Zedek), Sedlák, Kovář, Marek (56' Pečiva), Sovák (56' Kozlovský)

Na umělce jsme vyzvali tým z Mohelnice. Utkání bylo od začátku v naší režii. První poločas od nás byla k vidění skvělá kombinace a spousta šancí. Výborně se prosadil Bětík R., který nasazel během 10 minut hattrick a do kabin přidal ještě jeden gól. Po přestávce jsme prostřídali. Hráči to začali brát na sebe a vytratil se týmový výkon. V 84' dorazil chycenou penaltu Sedlák.

Tr. Jestli chceme být nejlepší nesmíme přestat hrát. Dnes jsem pošetřil hráče, kteří měli drobné zranění. Výhrou jsme završili náročný týden, kdy jsme ze 3 zápasu získali 7 bodů, za což jsem velice rád. Nyní nás čeká Stará Běla, kde se budeme snažit prodloužit vítěznou sérii.

Bayer a Krajča

U15

FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí 1:7 (1:4)
Branky: Glamoš 3x, Šulák 2x,Fárek a Dohnálek
Ve středeční dohrávce jsme zajížděli na Vsetín na derbíčko. Chtěli jsme zde opět uspět a to se naštěstí taky povedlo. Prvních 20 minut zápasu tomu však vůbec nenaznačoval. Soupeř byl fotbalový a první kdo mohl vést 2:0 byli domácí. Pak začal úřadovat Glami a během 3 minut, jsme 0:2 najednou vedli my. Vsetín to však nezabalil a snížil ve 29 minutě na 1:2. Pak však hatrickem Glami zase dal klid do našich řad. A když dal Farys v 38 minutě na 1:4, mysleli jsme, že je hotovo. Vsetín ale ještě před koncem poločasu kopal penaltu. V brance se však vyznamenal Křupka a pokutový kop zneškodnil.
Druhý poločas jsme začali parádně. Dejv dal během 10 minut na 1:6 a bylo hotovo. Pak už to byl koncert spálených šancí, na který už jsem naštěstí zvyklý. Na 1:7 se pak ještě trefil Mára a snad se dostává do střelecké formy. Nicméně i Vsetín si vytvářel šance, ale v brance čaroval Křupka a společně s dobře hrající obranou už žádný gól soupeři nedarovali.
Jsem rád, že se nám v derby daří a kluci k tomu přistupují na 110%. Teď potvrdit náš dobrý výkon v sobotním utkání v Přerově a budeme s treňou spokojeni.

1. FC Vitkoria Přerov - TJ Valašské Meziříčí  3:1 (2:0)
Branky: Glamoš
Na sobotní zápas nás odjíždělo 11. Náš kapitán byl nemocný, krajní obránce nemocný a do toho všeho se ráno brankářovi udělalo špatně. Bohužel náš kádr disponuje pouze 14 kluky, a tak to bylo v Přerově hodně těžké. Nicméně jsme chtěli i tak uspět a předvést co možná nejlepší výsledek. Na kvalitní celek domácích jsme ale dneska neměli. Byli lepší a zaslouženě vyhráli. Měli jsme pár náznaků zápas otočit a udělat dobrý výsledek, ale bylo to málo. Velmi dobrý výkon podal v brance z mladší kategorie Brňas, který se vyznamenal dobrými zákroky a nebýt jeho, mohlo to skončit i o více branek. Musíme se z nevydařeného zápasu poučit a v neděli doma proti Třinci předvést lepší výkon. V týdnu máme ještě přáteláček proti Vitkovicím, takže si kluci opět zase máknou.

Filip Pikal

U14

1. FC Vitkoria Přerov - TJ Valašské Meziříčí  7:0 (3:0)

Oslabení o 3 hráče z osy týmu jsme i tak jeli do Přerova s myšlenkou na vyrovnany zápas. Dali jsme si první vlastní gól a pak i třetí jsme darovali soupeři sami. I přes snahu o otáčení hry a kombinační hru jsme dělali  chyby, které soupeř trestal. I tak je plus, že Brňoš pochytal nám i U15 spoustu šancí a kluci nesklonili hlavu až do konce.

Ondřej Koňařík

U13

FK Frýdek-Místek - TJ Valašské Meziříčí 3:7 (1:4)

středa 28. 9. 2022

Branky: 2x Daniel Krupa, 2x Michal Frydrych, Mirosalv Hadaš, Zdeněk Puda (vlastní), Pavel Roman (vlastní)

FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí 3:13 (2:6)

neděle 2. 10. 2022

Branky: 5x Miroslav Hadaš, 4x Daniel Krupa, 2x Nikolas Bartoň, Vojtěch Hruška, Jan Skalka

U12

FK Frýdek-Místek - TJ Valašské Meziříčí 0:5 (0:0)

Branky: 2x Alex Závěšický, Max Kelanr, Petr Jaroš, Adam Pavlištík

FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí 1:11 (0:7)

Branky: 4x Alex Závěšický, 2x Adam Pavlištík, Jakub Chmelař, Max Kelnar, Michal Neťuka, Petr Jaroš, Mateo Květoň