Střípky z trenérských zápisníků - 3

7.12.2020

Střípky z trenérských zápisníků - 3

Vážení fanoušci valašskomeziříčské kopané,
pokračujeme v našem listování trenérskými zápisníky. Dnes jsme si dovolili požádat o možnost „nahlédnutí přes rameno“ vedoucího trenéra mládeže Ondřeje Koňaříka.
Ondra je v klubu nejen „nejvyšším trenérem přes mládež“, ale i aktivním trenérem u dvou dětských kategorií. Dnes tedy trenérské okénko:

U8 (přípravka roč. 2013)
Hledali jsme pro tým U8 nového trenéra a podařilo se! Naše trenérské řady posílil Peter Staník ze Starého Jičína. Přestože je u týmu chvilku, svým přístupem ke svěřencům a nasazením a elánem ihned zapadl do trenérského týmu.
Tým U8 v současnosti čítá 21 dětí. Mámě jasně nastavenou koncepci a plán jak tuto koncepci plnit. Během roku úzce spolupracujeme s kategorií U9 a fotbalovou školičkou a pravidelně s realizačními týmy konzultujeme, kdy a jak by měli malí hráč trénovat a tak, aby v zápasech hráli vždy na hraně svých možností.

U14 (starší žáci roč. 2007)
Bohužel trenérský tým není zatím kompletní - chybí asistent. Na tomto postu občas velmi kvalitně pomáhá bývalý valašskomeziříčský fotbalista a dlouholetý mládežnický trenér Mirek Sovák.
V tomto ročníku máme tak trochu tréninkové manko z předchozího období. Hráčům chyběly nedokončené základy přihrávky a rovněž pohyb bez míče – dovednosti plánované v kategorii mladších žáků na jaře 2020. Tyto nedostatky se projevily při startu do sezóny 2020/21, kdy jsme dlouhodobě hráli pod velkým tlakem se spoustou obdržených gólů díky nevynuceným ztrátám a špatnému pohybu bez míče.
Během září jsme na pohybu bez míče a přihrávce pilně pracovali, což se začalo v naší hře projevovat v říjnových kolech zejména proti výkonnostně podobně týmům. Teď je před námi další práce na kombinační hře bez nevynucených chyb se zaměřením na tah na soupeřovu bránu.
Kladem týmu je 18 hráčů v kádru.
Ondřej Koňařík - vedoucí trenér mládeže TJVM

 

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > Střípky z trenérských zápisníků - 3

 

Partneři a sponzoři

vm1.jpg

vm2.jpg

image_2.jpg

vm3.jpg

background.png

vm5.jpg

vm8.jpg

 

 vm7.jpg

valassky-fotbal_logo_kulate.png

 

1394093035.gif

1298660223.jpg

logo_mlékárna_vm.jpg

logo_adidas.png

logo_martinek.png

 

logo_lvtrans.jpg

logo_restaurace.gif

logo_robe.jpg

logo_skalka.jpg

 

Novinky