Střípky z trenérských zápisníků - 4

18.12.2020

Střípky z trenérských zápisníků - 4

Vážení příznivci fotbalu,
ve čtvrtém dílu našeho okénka do roku 2020 nejprve dáme slovo trenérovi posledního žákovského týmu a poté necháme znovu promluvit Ondru Koňaříka, tentokrát jako vedoucího trenéra mládeže TJVM.  

U15 (starší žáci roč. 2006)
První polovina roku 2020
byla silně ovlivněna koronavirem.
Po kvalitní přípravě, která byla proložena únorovým soustředěním v Ústí nad Orlicí jsme, z důvodu přerušení soutěže, neodehráli na jaře ani jedno mistrovské utkání. Oficiálně jsme opět začali trénovat 18. 5. a snažili jsme se odehrát několik přátelských utkání a tím hráčům vynahradit chybějící zápasové zatížení.
Jarní část jsme zakončili 27. 6. a po krátké přestávce se kluci hlásili na prvním tréninku již 7. července. Hlavním úkolem v letních měsících bylo nahradit hráče, kteří odešli, popř. ukončili činnost v našem týmu. Nebyla to jednoduchá situace, protože nám do Sigmy Olomouc odešel brankář Daniel Koleček a sportovní činnost ukončili 2 hráči základní sestavy - Zdeněk Hlaváč a Michal Kocián. Do týmu jsme přivedli Matouše Černého z Rožnova, Ondřeje Chovance z Hošťálkové a Jirku Kouřila z Olomouce. Protože máme dobrou spolupráci s trenérem U14 Ondrou Koňaříkem, začali jsme dávat šanci i klukům ročníku 2007 a musím říct, že většina nezklamala, dokonce někteří si vybojovali stálé místo v základní sestavě.
Na podzim jsme odehráli 9 mistrovských utkání s bilancí 5 výher, 1 remíza, 3 porážky při skóre 39:25. V tabulce se nacházíme po podzimu na 5. místě se ztrátou 3 bodů na první Hranice. Mrzí nás 2 porážky - doma s Akademií Vítkovice, kdy jsme prohráli 4:6, ačkoliv jsme ještě v 48´ vedli 4:1 a ve Vsetíně, kde jsme prohráli 4:1. Jediný tým, který nás na podzim přehrál a zaslouženě porazil byl Třinec. Podzimní sezóna byla předčasně ukončena 10. 10.
Potěšující je, že v soutěži jsme nastříleli nejvíc branek, ale na druhé straně je třeba uvést „varovný prst“ v počtu obdržených branek (4. tým co do počtu nejvíce obdržených branek není zrovna naše představa). Proto naším hlavním úkolem v zimní přípravě bude najít kvalitního brankáře, který by adekvátně nahradil Dana Kolečka.
Zimní příprava nám začne již 4. 1. 2021 a to z toho důvodu, že již začátkem března bychom měli odehrát zrušená podzimní mistrovské zápasy.
Josef Sluštík – trenér U15 

Jako druhou část dnešního povídání vám nabízíme zhodnocení r. 2020 slovy vedoucího trenéra mládeže Ondřeje Koňaříka:
Nastavili jsme ve spolupráci s vedením vizi a progresivní koncepci rozvoje mládeže a v týmu cca 20 trenérů jsme naši vizi začali realizovat. Hlavními trendy je zaměření se na zvětšení hráčské základny a rovněž na zvyšování hráčské kvality, zejména klíčových hráčů.
Se všemi trenéry jsme si nastavili systém pravidelného měsíčního setkávání podle jednotlivých kategorií tzv. Trenérskou radu, na které probíráme další postup v naší koncepci a společné klubové otázky. Tím je zajištěna nejen informovanost trenérů, ale je tím posilována i jejich sounáležitost s klubem.
Pro nábor realizujeme letní týdenní fotbalový kemp, pravidelné hodiny pohybových her v MŠ Seifertova a MŠ J.K. Tyla a je připraven program sportovního kroužku na ZŠ Žerotínova.
Ke zlepšení tréninkového procesu byl zaveden systém pravidelných fyzio tréninků a kompenzačních cvičení ve všech kategoriích mládeže.
Zvyšování kvality u klíčových hráčů podporujeme ve všech kategoriích přípravek formou COERVER programu a nabízíme hráčům návštěvu akcí Valašské fotbalové akademie.
Pro brankáře máme vlastní brankářskou akademii, kterou realizuje 1x týdně v přípravce Michal Štěpán, v žácích Renda Fröhlich ml. a Ondra Ruman a v dorostu Michal Petružela.
Klubovou sounáležitost se snažíme posilovat systémem žákovských podavačů míčů pro zápasy divize mužů, nástupy hráčů přípravek s dospělými hráči na začátky divizních utkání, angažujeme trenéry pro nejmladší ročníky z řad dorostenců.
V tomto roce jsme dokázali v létě zorganizovat AntiCovidCUP pro mladší žáky, Den s Baníčky pro přípravky a UHER Festival pro školičku. Rovněž jsme se s týmy přípravky a žáků zúčastnili akce Ukliďme Česko.
Podle mě jsme se stali v roce 2020 silnějším klubem, který se může pyšnit velmi dobrými výsledky v mládeži – v ročnících 2002 - 2006 máme (v každém z ročníků) 2 kluky v ligových týmech Zlína, Opavy, Slovácka a Olomouce. To je obrovské zhodnocení práce celého týmu trenérů, kteří s těmito hráči pracovali od přípravky až po současnost. Nastolili jsme úzkou spolupráci trenérů týmů napříč kategoriemi a zjišťujeme, že jsme trvale schopni vychovávat velmi dobré fotbalisty, o něž je v klubech z vyšších soutěží velký zájem.
Výzvou pro všechny trenéry bylo, jak sestavit tréninky a realizovat je v době COVID opatření tak, aby se jich jejich svěřenci zúčastnili a uchovali si (alespoň částečně) svou fyzickou kondici a herní dovednosti. Chtěl bych tímto všem našim trenérům poděkovat za jejich aktivní přístup tomto tak nestandardním roce 2020.
Věřím, že rok 2021 už začneme opět na hřištích v celých týmech a těším se na co nejdřívější setkání se všemi.
Ondřej Koňařík – vedoucí trenér mládeže TJVM
KS;-)

TJ Valašské Meziříčí > Střípky z trenérských zápisníků - 4

 

Partneři a sponzoři

 deza.png

1394093035.gif

image_2.jpg

zlínský_kraj.png

014193.png

 

logo_robe.jpg

vm3.jpg

logo_adidas.png 

background.png

 vm5.jpg

  valassky-fotbal_logo_kulate.png

facr_logo_zjednodusene_rgb.png

 logo_mlékárna_vm.jpg

logo_martinek.png

 logo_lvtrans.jpg

logo_restaurace.gif

 logo_skalka.jpg

logo_triogas_2016-01.jpg

vm2.jpg

Partneři a sponzoři
Partneři a sponzoři

 

Novinky