Střípky z trenérských zápisníků - 5

3.1.2021

Vážení sportovní přátelé,
v novém roce pokračujeme v našem listování trenérskými zápisky. Řada je na dorosteneckých týmech.

U17 (mladší dorost)

Předčasně ukončená loňská sezóna znamenala pro mladší dorost v neúplné tabulce konečné dělené páté místo. Byla škoda, že si dorazový ročník 2003 nemohl zahrát „jaro“, které po náročné zimní přípravě bývá pro mladší dorost Valmezu bodově velice štědré. Hráči si takový konec v mladším dorostu určitě nezasloužili. Osud chtěl jinak a bylo třeba se dívat dopředu.
Do U19 jsme byli schopni posunout vedle ročníku 2003 i tři hráče ročníku 2004, což svědčí o kvalitní práci celé U17. Hráči byli připraveni fyzicky, technicky a pro tento krok byli i duševně vyzrálí.
Zároveň nás čekal ještě náročnější úkol, a to konsolidace týmu na následující sezónu. Ročník 2005, který se posouval ze starších žáků, byl početně dobře zastoupen. Zkušenosti z minulosti však ukazují, že ne každý je na tento přechod připravený. Nejdůležitějším úkolem bylo vysvětlit pravidlo, že když něco dělám, musím to dělat naplno a pracovat pro tým. Ne všichni hráči, a ne všichni rodiče, tuto myšlenku chápali. Stále to pro některé byl zájmový kroužek, kde je docházka spíše na bázi dobrovolnosti. Bylo nutné se tomuto myšlení postavit a říct důrazné „ne“.
Na startu podzimu 2020 jsme v kádru U17 měli dvacet šest hráčů. Tři hráče jsme posunuli výše, třem hráčům z nižších soutěží jsme nabídli v přípravě zkusit zátěž divize. Někteří hráči přišedší ze starších žáků na vlastní žádost působení u týmu ukončili. Výsledkem bylo konečných dvacet hráčů na soupisce pro probíhající soutěžní ročník. Zá pozitivní fakt považuji plnohodnotné začlenění do týmu Adama Furmánka a Ondřeje Jašíčka, kteří přišli ze sousední Jarcové.
Na podzim jsme zvládli sehrát deset zápasů. Osm utkání jsme vyhráli, v jednom remizovali a pouze v jednom duelu jsme odešli poraženi.
Pandemie podzim ukončila o něco dřív, ale pro nás velmi úspěšně a v divizní a tabulce jsme první. Dva naši hráči vedou tabulku střelců celé soutěže, další je pak na čtvrtém místě. Hráči mladšího ročníku pochopili systém hry U17 a jeho variabilnost, a to v obranné i v útočné fázi. Potěšující je, že o našeho hráče Václava Vozáka projevila zájem Karviná a Vašek se tak dostal do celostátní dorostenecké ligy, kde ještě před jejím přerušením, stihl zápas proti Slavii Praha.
  

U19 (starší dorost)

Na jaře 2020 jsme chtěli vylepšit 7. místo z podzimu 2019, ale po kompletní zimní přípravě byly všechny amatérské soutěže „v poločase“ ukončeny. Získali jsme 24 bodů za sedm vítězství a tři remízy, pět zápasů jsme prohráli a naše brankové skóre bylo vyrovnané 29:29.
Od okamžiku, kdy bylo zřejmé, že jarní část sezóny zůstane nesehrána, posunuli jsme do mužů A a B skoro kompletně „dorazový“ ročník 2001. V mužských kategoriích se hráči mohou fotbalově vyvíjet a růst pod vedením zkušených trenérů. Hlavní dlouhodobá část „mise mládež“ tak byla splněna.
Letní příprava pro soutěžní ročník 2020/21 začala netradičně už 11. 5. 2020. V ní jsme sehráli 10 přípravných utkání a chtěli zabojovat o přední příčky v dorostenecké divizi. Náš vstup do soutěže byl trochu rozpačitý, ale postupně se kvalitní hra přeměňovala ve výsledky a body. Nakonec byly všechny soutěže v říjnu 2020 do konce roku přerušeny a nám v neúplné tabulce zatím patří sedmá pozice se 16 body. Tým máme dobře poskládaný, ročníky 2002 až 2005 si své místo našly a utvořily kvalitní mančaft s týmovým duchem, který bude pomýšlet na jaře na znatelné vylepšení umístění.
Tréninková účast, ať už se jednalo o individuální nebo „normální“ jednotky, byla nadprůměrná. Několik hráčů si vyzkoušelo tréninky s A týmem mužů a David Veselý má za sebou i pár mistrovských zápasů v jeho základu.
Nezbytná spolupráce s týmy U17 a muži B běží tak, jak má a už nám chybí jen trénovat a hrát. Tak jako každému.
Jan Pítr – trenér U19
KS;-)

 

 

Střípky z trenérských zápisníků - 5
TJ Valašské Meziříčí > Střípky z trenérských zápisníků - 5

 

Partneři a sponzoři

vm1.jpg

vm2.jpg

image_2.jpg

vm3.jpg

background.png

vm5.jpg

vm8.jpg

 

 vm7.jpg

valassky-fotbal_logo_kulate.png

 

1394093035.gif

1298660223.jpg

logo_mlékárna_vm.jpg

logo_adidas.png

logo_martinek.png

 

logo_lvtrans.jpg

logo_restaurace.gif

logo_robe.jpg

logo_skalka.jpg

 

Novinky