TJ Skaštice - TJ Valašské Meziříčí 4:5 (0:3)

TJ Skaštice – TJ Valašské Meziříčí 4:5 (0:3)

Infarktový zápas s hokejovým výsledkem.

TJVM: Pobořil – Vozák, Švec, Kuběna, Kadla – Žilinský, Smilek (89´Kopecký) – Vrána J, Veselý (65´Macíček), Vrána Š. (80´Kelárek) - Výmola

branky: 1´Výmola, 21´Kuběna, 29´Výmola, 49´Smilek, 72´Macíček

Tak to byl zápas! Kdo sobotní odpoledne obětoval návštěvě hanáckých Skaštic určitě neprohloupil, nabízel se útočný fotbal plný emocí, který se fanouškům musel líbit. Již ve 20 vteřině zápasu vystihli hosté rozehrávku domácích a v přečíslení 3 na jednoho vyřešil situaci kapitán hostů, Martin Výmola a poslal hosty do vedení. Tlak hostů poté nadále rostl. Zejména rychlá křídla, bratři Vránové, dávala domácí obraně hodně zabrat. Tlak vyústil ve faul v šestnácte domácích a byla správně odpísknuta penalta, kterou s přehledem proměnil Jan Kuběna, stav utkání 0:2. Hosté však nepolevili a ve 29. minutě zvýšil opět kapitán, Martin Výmola. Tempo zápasu poté mírně opadlo, domácí však ukazovali, že průnikové přihrávky za obranu jsou jejich velkou silou, což mělo být pro hostující obranu velkým varováním. Do poločasu se již nic zásadního neudálo, tudíž do kabin týmy odcházeli za stavu 0:3 pro hostující celek. Druhý poločas však nabídl úplně jinou podívanou. Domácí kanonýr Zdeněk Konečník začal čarovat. V 47. minutě snížil na 1:3. Z nedůslednosti jeho bránění se hostující obrané řady měly poučit, avšak hosté jako by usnuli na vavřínech, ve 49. minutě se krásně trefil David Smilek a zdálo se, že je hotovo. Stejného mylného dojmu asi nabyli hostující hráči. Teď přichází dvacetiminutovka Skaštic, která se jen tak nevidí. V 54. minutě snižuje Antonín Sova na 2:4. Domácí zjednodušili hru a nákopy za obranou valachů ničili jejich obrané řady. V 62. minutě přidává další branku Zdeněk Konečník a za pět minut kompletuje hattrick krásnou střelou přímo do šibenice. Stav utkání 4:4. Domácí jsou v laufu a nebýt dobře postavené branky hostů, mohli jít domácí do vedení. Konečník však svůj krásný přímý kop zamířil pouze do tyče. Hosté však ukázali svoji mentální silu a v 72. minutě po krásné individuální akci Pavel Macíček zvyšuje na 4:5. Domácí se vrhli všemi silami do útoku, avšak jako by jejich střelecký prach byl již vyčerpán. V samotném závěru si Jonáš Vrána došel ještě pro pokutová kop, ale ke smůle hostů neproměnil. Konec utkání tedy dopadl lépe pro hostující TJ Valašské Meziříčí a plný počet bodů míří do Valašského Meziříčí.

TJ Valašské Meziříčí > TJ Skaštice - TJ Valašské Meziříčí 4:5 (0:3)