Sestava: Pobořil L. - Hrdlička, Švec, Němec, Macíček - Vozák (80´Kelárek (91´Hegar)), Žilinský, Smilek, Pobořil R. - Sovák (69´Křenek) - Vrána

Rohy hosté: 9

Fauly domácí: 15

Fauly hosté: 8

Neefektivní koncovka rozhodla o tom, že všechny tři body zůstaly v ostravské Hlubině.

Do úvodu utkání vstoupili lépe hosté z Valašského Meziříčí. Již v první minutě musel golman domácích, Jan Otoupalík, řešit nebezpečnou situaci před svoji šestnáctkou. Ve třetí minutě poté pozornost golmana domácích prověřil Pobořil. Domácí poté mírně převzali iniciativu, ale sraženou střelu v 8. minutě Pobořil zkontroloval. V 10. minutě jsme vyslali dobrý balón za obranu, který domácí odvrátili na roh. Nastala pasáž, kdy jsme si vytvářili spousty příležitostí a utkání kontrolovali. Ve 12. minutě se ocitl Sovák ve výborné situaci, ale golman domácích byl pozorný. Ve 22. to byl opět Sovák, který mohl otevřít skóre, ale opět jej golman domácích vychytal. Ve 27. minutě to však byli domácí, kdo skórovali. Po ztrátě balónu na středu hřiště vyslal hráč Hlubiny, Milan Sasko, dalokonosnou střelu, která byla k naší smůle tečována přímo do protipohybu golmana Pobořila. Naši hráči nic nevzdali a snažili se stav zápasu zvrátit. Dva střelecké pokusy si připsal Radim Pobořil, ale golmana domácích nepřekonal. Těsně do šaten mohl srovnat Smilek, ale svoji střelu zamířil těsně vedle.

Do druhého poločasu opět vstoupili lépe hosté, ale z úvodního tlaku jsme nic nevytežili. Na druhé straně to byla Hlubina, která nás v 51. minutě zamkla v našem vápně. Sérii rohů jsme však dokázali ubránit. V 54. minutě jsme zahrávali standartní situaci, ale i z ní jsme branku nevsítili. V 62. minutě zahrozila Hlubina z rychlého protiútoku, což pro naší obranu mělo být varování. Tento útok se ještě úspěchu nedočkal, ale ten v 63. minutě už ano. Na 2:0 zvýšil domácí Dominik Šindler. Náš tým zabral a zvýšil svoji aktivitu. Ovšem žádná branková příležtost se neurodila. Domácí pozorně a kvalitně bránili a naopak, sami mohli utkání rozhodnout, ovšem v 82. minutě se jejich hráč pro naše štěstí ve vyložené příležitosti netrefil správně. V 86. minutě jsme se i my dočkali, Jonáš Vrána ukázal své technické dovednosti a prošel ve vápně přes dva své obráne. Tváří tvář golmanovi se nemýlil. V závěru utkání chtěli naši hráči skóre srovnat, což vedlo i našeho golmana Pobořila v nastaveném čase, aby pomohl týmu při zahrávání rohu. Bohužel se míč neodrazil na naši kopačku a hosté přešli do rychlého úprku, kdy se pokusili z půlky skorovat do prázdné branky. Náš golman Pobořil však reflexivně při sprintu zpátky rukou mimo šestnáctku míč srazil, za což automaticky uviděl červenou kartu. Zápas tak skončil nejhůř jak mohl, bez bodu a s vyloučeným brankářem, který zcela jistě do nedělního zápasu proti Bruntálu nenastoupí.

I přes vysoký počet střel, větší držení míče, jsme nedokázali bodovat. Fotbal se hraje na vstřelené branky.

V neděli zajížídí naši hráči k utkání s Bruntálem, kde si budou chtít spravit reputaci. Výkop je plánován na 15:00. Odjezd je ve 12:00 od fotbalového stadionu.