TJ Valašské Meziříčí - FC Strání 3:1 (1:0)

26.4.2022

Mistrovský zápas: TJ Valašské Meziříčí - FC Strání 3:1 (1:0). Střelci: 2x Martin Gajdoš, Jonáš Vrána

Sestava: Michut - Macíček, Kuběna, Kelárek, Kadla - Vozák (64´Vašek), Žilinský, Urban, Vrána J. - Veselý (71´Kopecký) - Gajdoš (74´Smilek)

ŽK: Jan Kuběna, Ondřej Kadla

Dnešní zápas našeho A týmu se nesl v duchu domácích. I přes přemíru emocí hostů v konci prvního poločasu, naši borci dokázali využít početní převahu a vyhráli jasným výsledkem.

Úvod zápasu byl značně rozpačitý, kdy se domácí nedokázali dostat do pořádného tempa. Hosté naopak svojí hrou často na hraně faulů dávali znát své fyzické předpoklady. V 6. minutě mohlo být pro naše hráče zle, ale nedomluvu obrany hosté nevyužili. Na druhé straně hosté častými fauly dávali domácím šanci ke skórování. Ve 14. minutě ukázal Jonáš skvělou individuální techniku. Aby na ní v 18. minutě navázal Martin Gajdoš a poslal tak domácí do vedení 1:0. Hosté hru přitvrdili, což se projevilo ve 23. minutě, kdy hráč FC Strání Petr Silnica viděl žlutou kartu. Ve 20. minutě Milan Urban vyzkoušel pozornost golmana hostů Pjajoka. Hostě opět faulovali a ve 24. minutě jsme zahrávali zajimavou standartku, ale Kuběna zamířil nad. Ve 29. minutě ze zrcadlové pozice Vrána mířil těsně mimo. Ve 32. minutě byla odpískána penalta ve prospěch domácích, ale Urban trestuhodně branku přestřelil. Hosty cloumali emoce, které se projevili i na hřišti. Ve 35. minutě viděl žlutou kartu hráč č. 9 Petr Gago, aby ve 36. minutě obrdžel svoji druhou žlutou a tedy červenou kartu kapitán hostů Petr Silnica. Následovaly další dvě žluté karty k realizačnímu týmu hostů. Poločas utkání byl ukončen za hlasitého vykřikování hostů, že k dalšímu poločasu již nenastoupí.

Už se zdálo, že hosté své varování naplní, ale naštěstí k druhému poločasu nastoupili. Úvod druhého poločasu byl opět velmi rozpačitý a opatrný. Až v 50. minutě dávali domací najevo, že hrají v početní převaze. V 58. minutě měl Gajdoš na hlavě další branku, ale bohužel netrefil. V 62. minutě se ke standartce postavil Jonáš Vrána a hvězdně zakroutil míč přímo do šibenice. V 66. minutě se ke slovu přihlásil opět Gajdoš, kdy po skvělém přečtení hry Urbana, nekompromisně prostřelil golmana hostů. Domácí mírně následně polevili, ale hosté svoje dvě příležitosti nevyužili efektivně. V 79. minutě obrdžel žlutou kartu domácí Jan Kuběna. Hosté se však za svoji aktivitu dočkali snížení, kdy po dobře sehraném signálu ze standartní situace nechytatelně zavěsil Petr Horňák. Konec zápasu už kontrolovali domácí a tak si připsali důležitou výhru 3:1 a další tři body do mistrovské tabulky.

Další utkání nás čeká opět doma, v sobotu v 16:30 vyzveme v regionálním derby tým Tatran Všechovice.

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > TJ Valašské Meziříčí - FC Strání 3:1 (1:0)