TJ Valašské Meziříčí - FC TVD Slavičín 0:0

14.5.2022

Sestava: Pobořil- Macíček, Švec, Kuběna, Kadla - Smilek (63´Vozák), Žilinský, Vrána Š., Vrána J. - Urban - Výmola (70´Gajdoš)

ŽK: Jan Kuběna, Lukáš Pobořil

Ani dvě penalty pro Slavičín branku nepřinesly a tak se oba soupeři rozešli smírně 0:0.

Úvod zápasu byl ve znamení tlaku domácích, ale k bližšímu ohrožení branky hostů to nevedlo. V 10. minutě prověřil pozornost golmana hostů Žilinský, aby v 11. minutě Smilka v golové příležitosti brankář Vypusťák vychytal na roh. Hosté se poté ujali iniciativy a taktéž zahrozili. Domáci byli však pozorní. V 17. minutě Kadla zajímavě centroval, ale obránce hostů s trochu štěstí odvrátil na roh. Další střelecké pokusy domácích však končily v rukou gólmana. Nepomohl ani vyšší počet standartních situací. Do kabin tedy oba celky odešly za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté, avšak ani oni se do koncovky nedostávali. Hra se přelévala v centrální části hřiště, kterou časté standartky na obou stranách rozkouskovaly. Zlom nastal v 62. minutě, kdy jednoznačný faul v domácí šestnáctce potrestal hlavní rozhodčí pokutovým kopem. V něm skvěle vystihl gólman Pobořil stranu a držel tak naděje pro domácí hráče. Obraz hry se však nezměnil a naši hráči těžko hledali cestu do zakončení. Již se zdálo, že je o bezbrankovém stavu rozhodnuto. Ale to by nesmělo dojít k nedohodě v našich obraných řadách, která vyústila v žlutou kartu pro Pobořila a další penaltu. I v této Pobořil napravil svoji chybu a opět skvěle vystihl stranu. Ze závěru si poté ještě odnesl krvavé zranění po střetu s dorážejícím hráčem ze Slavičina. Následně rozhodčí ukončil zápas za stavu 0:0.

Domácí tak nepotvrdili roli favorita ani svoji hrou nepřesvědčili zklamané domácí diváky.

Další zápas čeká náš A tým venku, v sobotu 21.5., v 16:00 vyzveme v derby tým FC Vsetín.

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > TJ Valašské Meziříčí - FC TVD Slavičín 0:0