TJ Valašské Meziříčí - FC Vratimov 3:3 (2:2)

23.9.2023

Festival zahozených šancí našich hráčů znamenal pouze bod za remízu s týmem FC Vratimov.

Sestava: Pobořil - Macíček, Němec, Bystřičan, Kuběna (60´Vozák ml.) -  Vozák st. (76´Veselý René), Žilinský, Kulhánek, Hrdlička – Smilek – Vrána

Střleci TJVM: Kulhánek (13´), Žilinský (35´), Vozák ml. (85´)

Střelci FC: Šindler (26´, 40´), Duda (60´)

ŽK FC: Bányácski (37´), Šeba (64´)

Hosté již v úvodní minutě ukazovali svoji přednosti, vysoké míče za obranu a s tím vysoké napadání. Díky tomu si připsali hned v 1. minutě roh. Následně ale domácí začali víc tlačit, ale Smilek jak ve 3. minutě, tak i v 7. minutě brankáře nepřekonal. V 8. minutě jsme měli velkou šanci z rohu, ale opět branka z toho nebyla. Od 9. do 12. minuty jsme měli další tři velké šance, ale k brankové radosti jsme se dostali až ve 13. minutě. To se k míči z rohu dostal po odrážce Kulhánek a poslal nás do vedení. V 17. minutě nám ukázal svoji techniku i Žilinský, ale k naší smůle nezamířil přesně. Ve 21. minutě začaroval brankář hostů, který již byl překonaný, ale při svém návratu zázračně střelu Vrány vyrazil. Ve 23. minutě jsme se opět dostali do slibného zakončení, ale Kuběna odkrytou branku vysoko přestřelil. Nedáš a dostaneš, to je všem známe fotbalové pravidlo, a to se přesně stalo ve 25. minutě. Vysoký balón propadl naši obranou a po střetu brankáře Pobořila s útočníkem hostů, Patrikem Chlopkem, rozhodčí ukázal k překvapení všech na penaltový puntík. A hosté touto příležitostí nepohrdli. Domácí však nadále Vratimov tlačili a vytvářeli si zajímavé situace. Tu ve 35. minutě využil na výbornou Žilinský a poslal nás do vedení 2:1. Hosté se však nevzdali, ve 40. minutě po chybě v naší obraně opět srovnali na 2:2.

Do druhého poločasu jsme vstoupili opět hodně aktivně. V 50. minutě se ve velké šanci ocitl Kuběna, ale neproměnil. Naopak v 51. minutě nastaly velké zmatky v našem malém vápně. K našemu štěstí to však soupeř nevyužil. V 53. minutě zkusil své štěstí Smilek, ale minul těsně vedle. Za dvě minuty měl další velkou šanci, ale brankář to hvězdně vytáhl na roh. Opět jsme svého soupeře zatlačili až do jeho šestnáctky, zahrávali několik rohů, ale k vedení to nevedlo. Naopak, po chybě v rozehrávce se k míči v 60. minutě dostal Lukáš Duda, který nekompromisně uklidil míč do branky a poslal hosty do vedení 2:3. Naši hráči nic nevzdali, zvýšili tlak, ale jako by vyschl střelecký prach. V 67. minutě tu byl Vozák sám před gólmanem, mimo. V 73. minutě Vozák opět sám, tentokrát před odkrytou brankou. Střelu však vyráží na poslední chvílí stoper z brankové čáry. V 76. minutě série 4 rohů po sobě, ale k vyrovnání nedošlo. V 78. minutě Žilinský nádherně našel Bystřičana ve sprintu, ten ale hlavou sám před gólmanem našel jen jeho náruč. V 85. minutě jsme se konečně dočkali, na potřetí se konečně trefil Vozák ml. a vyrovnal na 3:3. Do konce zápasu jsme měli ještě několik šancí. V nastaveném čase se opět zaskvěl brankář hostů, který utaženou střelu Kulhánka vytáhl na roh. Bohužel z konečného tlaku již nic nevzešlo, a tak rozhodčí ukončil zápas za remízového stavu 3:3. Velká škoda pro náš tým, z 13 rohů a 23 střel jsme dokázali vytěžit jen 3 branky. Na druhou stranu i uznání pro naše hosty, kteří nám dali cenou lekci z produktivity.

Další zápas hrajeme příští týden v neděli, 1. 10. v 15:00, kdy zajíždíme na hřiště do Bruntálu. Plánovaný odjezd společného autobusu je na 12:15.

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > TJ Valašské Meziříčí - FC Vratimov 3:3 (2:2)