Vysoká marodka a průměrný výkon znamenal všechny body pro naše hosty z Bohumína.

Sestava: Pobořil - Hrdlička, Němec, Bystřičan, Kuběna  - Veselý René (74´Vozák ml.), Žilinský (K), Kulhánek, Macíček (54´Koleček) – Křenek (46´Veselý David) – Barbořák

Offside hosté: 2

Fauly domácí: 11

Fauly hosté: 11

ŽK FK: Blejchař Jakub (75´), Kouadion N´sikan Ludel (90+5´)

Vysoká marodka našeho týmu mírně předurčila i herní projev domácího utkání s Bohumínem. Jediným pozitivem je první start našeho teprve 18letého Filipa Barbořáka, který byl povolán do útočných řad z dorosteneckého týmu a nevedl si vůbec špatně.

Úvodní minuty zápasu byly značně rozpačité a nesly se v častých chybách při rozehrávce na obou stranách. Již ve 3. minutě jsme se dostali k zahráni rohového kopu, ale Barbořák se hlavou neprosadil. V 8. minutě to zkusili naši hosté, ale jejich střelecký pokus letěl vysoko nad. Střelecký apetit ukázali i ve 13. minutě, ale jejich dalekonosný pokus letěl těsně vedle. V 17. minutě jsme zahrávali standartní situaci, centr se ale zakroutil přímo do rukou připraveného brankáře Kodeše. Hosté poté zahrávali několik rohů, ale ani ten ve 20. minutě, a poté v minutě 26., neznamenal změnu skóre. Ve 30. minutě zkusil štěstí z úhlu Barbořák, ale jeho střela si cestu mezi tři tyče nenašla. Ve 37. minutě zahrozili hosté nebezpečnou střelou, kterou ale Pobořil vytáhl na roh. Ve 41. minutě jsme zahrávali roh my, ale opět bez většího ohrožení branky domácích. Do konce poločasu jsme přežili ještě dva rohy hostů za sebou. Rozhodčí tak poslal hráče do kabin za remízového stavu 0:0.

Do druhého poločasu jsme vstoupili o něco lépe. Již ve 46. minutě Žilinský v dobré pozici těsně branku netrefil. V 50. minutě ukázal Barbořák, že i akrobacie je mu vlastní. Z rohového kopu však vysoký míč přes hlavu netrefil. V 57. minutě zahráváme další roh, ale bez gólové radosti. Zápas dostal novou dynamiku, začali jsme víc běhat a napadat, což se projevovalo několika nebezpečnými centry do vápna hostů. Hosté však tento nápor přežili a sami si herní převahu přetavili na vlastní stranu. V 65. minutě zkusil z úhlu překvapit Pobořila útočník Zdunek, ten byl ale pozorný a střelu vytěsnil na roh. V 73. minutě to byl opět Zdunek, který otevřel skóre jedinou trefou utkání. Po chybě v naší obraně využil načechraný centr do vápna a hlavou překonal brankáře Pobořila. Domácí se na vstřelenou branku snažili reagovat větší aktivitou, ale obranné řady Bohumína byly velmi pozorné. V 89. minutě navíc zachránil Pobořil před druhou brankou, kdy reflexivně vytěsnil míč mimo tři tyče. V samotném závěru jsme se dostali ke skvělé možnosti, kdy z cca 18 metrů mohl srovnat z přímého kopu Kuběna. Bohužel míč se zakroutil těsně vedle. Zápas tak skončil za stavu 0:1 pro hosty z Bohumína.

Další zápas hraje náš A tým v Bílovci, a to v neděli ve 14:30. Odjezd společného autobusu je plánován na 12:15.

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > TJ Valašské Meziříčí - FK Bospor Bohumín 0:1 (0:0)