TJ Valašské Meziříčí - FK Krnov 4:1 (3:0)

TJ Valašské Meziříčí - FK Bílovec 4:1 (3:0)

Sestava: Pobořil L. - Hrdlička, Švec, Němec, Macíček - Vozák (64´Sovák), Žilinský (64´Kopecký), Smilek (87´Veselý), Pobořil R. - Vrána - Výmola (82´Gajdoš)

Střelci: 2x Martin Výmola, Daniel Němec, David Smilek

ŽK: Lukáš Pobořil, Martin Švec, Pavel Macíček

Jednoznačné vítězství domácího celku v prvním domácím zápase a navázání do dobrý výkon prvního poločasu z Bílovce, znamenal plný bodový zisk do mistrovské tabulky.

Již od úvodního hvizdu ukazovali domácí hráči, že na dnešní zápas jsou výborně připraveni. Už v první minutě prověřil pozornost brankéře hostů, Charváta, Jonáš Vrána. Brankář ale vytěsnil střelu na roh. Úvodní minuty byly ve znamení převahy domácích, kteří hledali cestu ke krnovské bráně. Tu našel ve 13. minutě David Smilek a poslal domácí do vedení 1:0. Hned v zápětí mohl v 15. minutě skóre zvýšit, ale v samostatném úniku nezamířil přesně. V 19. minutě to byl ale Výmola, který spustil další gólovou radost v týmu domácích. Hlavou v malém vápně se nemýlil, a my tak vedli již 2:0. Hráči Krnova nedobrý vstup do zápasu dávali najevo celou řadu nedorozumění a chyb, které však domácí nedokázali náležitě využít. Ve 31. minutě to byl opět Výmola, který po krásném pasu od Smilka za obranou, zachoval chladnou hlavu a navýšil na 3:0. Domácí tým Krnova k ničemu nepoušteli a kontrolovali hru. Jedinou vyjímkou a náznak šance byla nepříjemná hlavička v 44. minutě, která ale směřovala naštěstí vedle Pobořilovy brány.

Do druhého poločasu si tréner hostů, pan Santarius nachystal hned dvojí střídání. Toužebné oživení hry to však nepřineslo, jelikož v 47. minutě z rohu navýšil na 4:0 hlavou Daniel Němec. Domácí si vypracovávali další a další příležiotsti a nutili hosty k častým faulům. Od 60. minuty však Krnov přidal na obrátkách a začal si vytvářet územní převahu. Několik rohů naše obrana zachytila, ale v 68. minutě si nepohlídala záběh za obranu, zde musel zasahnout Pobořil, ale nedovoleně. To znamenalo pro něj žlutou kartu a pokutový kop v náš neprospěch. K míči se postavil John Mackdonald Igbinoba a nemýlil se. Stav utkání 4:1. V 85. minutě mohli hosté ještě snížit, ale balón přeskákal těsně vedle. Utkání tedy skončilo jasnou výhrou domácích 4:1.

Další zápas náš A tým zajíždí do Opavy, kdy v sobotu 20. 8. v 10:15 vyzve tým SFC Opava "B".