Sestava: Pobořil - Hrdlička, Švec, Macíček, Vozák (87´ Koleček) - Sovák, Žilinský, Smilek, Vrána - Veselý (82´Křenek) - Výmola

Střelec: Daniel Sovák (1´), Martin Výmola (23´, 33´)

ŽK: Adam Hrdlička (34´), David Smilek (34´), Lukáš Křenek (90´)

Rohy hosté: 7

Fauly domácí: 16

Fauly hosté: 8

Snový úvod zápasu a rychlé tří branky přinesly vítězství domácímu celku.

Snový úvod do zápasu nám přinesla spolupráce Veselého a Sováka, kdy Veselý skvěle vyvezl míč do pokutového území hostů a Sovák nekompromisně zavěsil. Již v 1. minutě jsme tak šli do vedení 1:0. Hosté zůstali jak opaření. Ve 2. minutě mohl potrestat z přímého kopu Jonáš Vrána, ale jeho technickou střelu brankář hostů Adrian Hub vychytal. V 6. minutě se o slovo přihlásil Žilinský, ovšem oba jeho projektily v síti neskončily. V 8. minutě zahrozili hosté, ale z rohu se neprosadili. Ani v 15. minutě svým střeleckým pokusem pozorného Pobořila nepřemohli. V 16. minutě se dostal útočník Nového Jičína, Tomáš Magdon, do samostatného úniku, ale z úhlu jeho pokus Pobořil skvěle vystihl. Ve 23. minutě se opět uvolnil Veselý, vyzval Smilka, ten nastřelyl tyč. Míč se odrazil k osamocenému Výmolovi, který nás poslal do vedení 2:0. V 29. minutě to byl opět Výmola, kdo se ocitl v dobrém postavení, ale svoji střelu nezamířil přesně. Ve 33. minutě tu byl ale opět Veselý, který vyvezl míč do šestnáctky, kde vyzval Smilka. Ten zkušeně posunul míč na Výmolu a ten se nemýlil. Stav utkání 3:0. Ke konci prvního poločasu byli aktivnější naši hosté, ale jak střela v 36. minutě, tak i ta v 45. minutě v naší síti neskončila.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté. Což se jim vyplatilo v 48. minutě. Po nedomluvě v našem vápně se k míči dostal útočník Nového Jičina Vojtěch Heiník, který snížil na 3:1. Branka hosty nakopla k větší aktivitě a dostávala naše hráče pod tlak, který jsme naštěstí ustáli. My jsme mohli hrozit z rychlých protiútoků a standartních situací. Bohužel k navýšení skóre nedošlo. V 68. minutě se ocitli ve velké šanci hosté, ale balón byl naštěstí odvrácen na roh. V 75. minutě mohl na druhé straně potrestat Výmola, ale jeho střela byla sražena na roh. V 76. minutě se v jasné brankové příležitosti ocitl Jonáš Vrána, ale situaci nevyřešil nejlépe. Na to navázala velká příležitost Sováka, ale ani ten míč do branky hostů neuklidil. V 83. minutě tu byl zase Pobořil, který skvěle vychytal útočnou akci Nového Jičína. Ani závěrečný tlak hostů branku nepřinesl a tak jsme z regionálního derby vyšli zaslouženě s vítězstvím 3:1.

Důležitá výhra našeho týmu nás snad nakopne a dobrou formu potvrdíme i ve Frenštátu pod Radhoštěm, kde vyzveme místní SK Beskyd. Zápas se odehraje v neděli 23. 10. 2022 ve 14:30.

TJ Valašské Meziříčí > TJ Valašské Meziříčí - FK Nový Jičín 3:1 (3:0)