Přímy kop FKŠ: 12

Příhrávky TJVM: 181

Přihrávky FKŠ: 150

Pozn.: statistiky jsou zaznamenány a vyhodnoceny za použití kamery VEO

Do zápasu jsme vstoupili aktivněji a svým dobrým pohybem jsme si vypracovali několik slibných momentů. Například ve 12. minutě byl blízko Křenek, ale hlavou nezamířil přesně. Zápas se následně mírně srovnal a i naši hosté zkusili ohrozit Pobořilovu branku. V 15. minutě zkusil svoje štěstí dalekonosnou střelou Patrik Strnad, o kterém ještě hodně uslyšíme. Nám se nedařilo dostat se do pořádného tempa, a to i vinou celou řadou nevynucených chyb. Naopak náš soupeř bránil zodpovědně, ale ze svých rychlých protiútoků si taktéž nevypracoval větší šanci. Ve 32. minutě chtěl brankáře hostů překvapit Veselý, ale gólman Bílý reflexivně zasáhl. Už se zdálo, že do šaten půjdou oba týmy smírně, ale to by v 45. minutě neměl kopat Hrdlička přímý kop. Z dobrých 45 metrů se mu podařilo skvělým kopem překonat brankáře hostů a poslat nás do vedení 1:0.

Druhý poločas byl o velké aktivitě hostů, a to již od úvodního hvizdu. Vyrovnání přišlo záhy. Nejdříve Žilinský musel napravit svoji chybu nedovoleným zákrokem, za který byl nařízen přímý kop. Zde se o slovo přihlásil opět Strnad, který svoji dalekonosnou ránu z cca 25 metrů vyslal přesně do šibenice naši branky. Jak to tak bývá, vyrovnání ještě zvýšilo aktivitu hostů, kteří se snažili zápas otočit na svoji stranu. My jsme však své zbraně nesložili a v 59. minutě šahal po vedení Gomola, ale jeho hlavička skončila těsně vedle. Zlom nastal v 63. minutě. Strnad se postavil k zahrání rohového kopu, který k naší smůle zatočil přesně do naši branky. Naši hráči vyšroubovali svoji aktivitu na maximum, ale ani řada standartních situácí toužebné srovnání nepřinesla. V samotném závěru měli ještě naši hosté velkou příležitost, kdy prošli naši otevřenou obranou, ale situaci nevyřešili nejlépe. Zápas tak skončil lépe pro tým FK Šumperk, kteý si od nás odvezl výhru 1:2.

Další zápas nás čeká venku. V neděli, 14. 4., zajíždíme na hřiště FK SK Polanky n. O.. Výkop je plánován na 15:30.