TJ Valašské Meziříčí - FK Šumperk 3:3 (0:1)

16.4.2022

Tak to byl zápas: TJ Valašské Meziříčí - FK Šumperk 3:3 (0:1). Střelci: 2x Jonáš Vrána, Jan Kuběna

Sestava: Pobořil -  Macíček, Kelárek, Švec, Kadla (72´Vašek) - Vrána Š., Vozák (72´Veselý), Žilinský, Kuběna,  - Urban - Vrána J.

ŽK + ČK: Michal Kelárek

První mistrovský domácí zápas našeho A týmu nabídl velkolepou podívanou, naši borci dvakrát ukázali velký charakter a v oslabení dokázali na branky hostů odpověděť a urvat cenný bod.

Úvodní minuty zápasu patřili domácímu týmu a náznaky šancí ukazovali možnou cestu k brance hostů. Významnější příležitost si však domácí nedokázali vypracovat. V deváte minutě zatáhl za záchranou brzdu Kelárek a vyfasoval svoji první žlutou kartu. Domácí však tlačili na pilu, ale z několika rohů a standartek se však neprosadili. Hosté ukázali však svoje kvality a v 19. minutě poslal po dobře řešeném přečíslení hosty do vedení hráč Adam Žák. Domácí se snažili rychle odpovědět, ve 24. minutě brankář hostů Vojtěch Pitron skvěle vytáhl hlavičku Macíčka na roh. Domácí se snažili vyrovnat, ale i díky této snaze vytvářeli v obranné fázi značné chyby,  které pro naše štěstí hosté nevyužili. V 37. minutě brávurně zlikvidoval tváři tvář útočníka Šumperku golman Pobořil. Ve 39. minutě mu pomohl Kadla, který lob golmana pomalu na brankové čáře vykopl do zazemí. Ve 41. minutě mohl Jonáš Vrána srovnat, ale jeho překvapivá střela mířila těsně mimo. Na druhé straně se mohli opět radovat hosté, ale míč hlavičkou zamířil střelec Šumperka ke štěstí domácích do břevna. Poločas tak skončil lépe pro hosty 0:1.

Začátek druhého poločasu jednoznačně dominovali domácí. Ve 47. minutě byl ve velké šanci Macíček, ale golman hostů opět bravůrně zasáhl. Hosté však hrozili z rychlých protiútoků, proti jednomu takovému musel zasáhnout v 50. minutě domácí Pobořil. Následovalo rychlé rozehrání, Macíček si navedl míč a skvělou křižnou přihrávkou vyzval Šimona Vránu, který prodloužil na bratra Jonáše, a ten se již nemýlil. Stav utkání byl 1:1. V 63. minutě Kelárek obdržel druhou žlutou kartu a musel předčasně do sprch. Z této standartky bravůrně zakroutil míč šumperský Patrik Strnad přímo do šibenice a poslal hosty opět do vedení. Domácí však nic nevypustili a poslední minuty zápasu nabídly skvělou fotbalovou podívanou. V 79. minutě byla písknuta penalta za faul na Jonáše Vránu, kterou s přehledem proměnil Jan Kuběna. Bylo opět vyrovnáno. Domácí už sahali po vedení, ale v 81. minutě Urbanovi skvěle zmenšil střelecký úhel brankář Pitron. Na to hned navázala útočná šance Šumperku, který se golem v 82. minutě z kopačky Stanislava Lavroviče opět ujal vedení 2:3. S našemi hráči to nevypadalo již dobře, v deseti a opět prohrávali. Charakter týmu se však ukázal ve své plné síle. V 91. minutě srovnal opět hvězdný Jonáš Vrána a zajistil důležitý bod z tohoto dechberoucího zápasu.

Další zápas našeho A tmu se uskuteční v sobotu 23. 4. v 16:00, kdy naše borce hostí tým FK Nové Sady.

TJ Valašské Meziříčí > TJ Valašské Meziříčí - FK Šumperk 3:3 (0:1)