TJ Valašské Meziříčí - MFK Havířov 1:0 (0:0)

Sestava: Pobořil L. - Hrdlička, Švec, Němec, Macíček - Vozák (86´Kelárekk), Žilinský, Smilek, Pobořil R. - Křenek (78´Veselý)  - Vrána

Rohy domácí: 9

Rohy hosté: 2

Fauly domácí: 15

Fauly hosté: 8

Velmi vypjatý duel plný emocí týmu Havířova rozhodnut v nastavení druhého poločasu střelou Radima Pobořila.

Úvodní minuty zápasu se nesly v aktivitě domácíh hráčů, ovšem bez zásadnějšího ohrožení soupeřovi branky. V 5. minutě mohli hosté zahrat zajimavou standartní situaci, ale  nevyřešili to nejlépe, a tak se do šance dostávali zase domácí. V 6. minutě Vrána z voleje zamířil nad, aby v 7. minutě zacílil již přesně. Golmán hostů, Józef Majerczyk Krystián, byl však připraven a střelu vyrazil na roh. Z něj se ke střele dostal Švec, ale jeho střelu zablokoval obránce. V 17. minutě se ke střele dostali i naši hosté, ale jejich střela byla sražena na roh. Ve 23. minutě se Smilek objevil v dobré střelecké příležitosti, ale branka z toho nebyla. Naopak ve 25. minutě zaváhala naše obrana, avšak střela Ediyaa Mensaha Derricka byla taktéž zablokována. Ve 29. minutě přišel zlomový moment utkání, kdy kapitán hostů, Elvist Ciku obdržel červenou kartu za nevhodné protesty a nadávky rozhodčímu. Na to obdržel hostující trenér Miroslav Matušovič za protesty žlutou kartu. Zápas se od toho momentu nesl ve velmi vypjaté atmosfeře, kterou hosté značně přiživovali svými až vulgárními projevy na hřišti. Hosté začali urputně bránit a jejich obrana fungovala na výbornou. Ani Vránova střela z voleje a nespočet centrů do vápna gólovou radost nepřinesly. O poločasu šli do kabiny tedy oba celky za bezbrankového stavu. Při odchodu ze hřiště nastala situace, které ve fotbale nemá co dělat. Výloučený hráč Havířova, společně s trenérem hostů obestoupili trojici rozhodčích a začalo vulgární napádání a vyhrožování. Za což uviděl trenér hostů červenou kartu.

Do druhého poločasu vstoupili opět aktivněji domácí, ale Křenek z voleje zamířil vysoko nad. V 52. minutě mohli zahrozit hosté, ale ze standartní stiuace ze zajimavé pozici zamířil hráč mimo. Hosté urputně bránili a naše útočné řady si nedokázaly najít cestu k prolomení skóre. V 62. minutě byl ve skvělé situaci Vozák, ale střela mu k naší smule sjela z kopačky. V 69. minutě opět pálil Křenek z voleje mimo. V 80. minutě se zaskvěl golman hostů a skvělě vytáhl střelu na roh. Z tohoto rohu se k odraženému míči dostal Žilinský, ale zamířil těsně vedle. V 81. minutě mohl prolomit Sovák, ale ve vápně našel svou střelou jen připraveného golaman hostů. V 88. minutě Žilinský zamířil již přesně, ale golman skvělým zákrokem vytáhl míč na roh. V 90. minutě Vrána napálil míč, který hvězdě opět golman domácích lapil. Domací však nic nevzdali a v 94. minutě se dočkali, kdy vítěznou branku vstřelil Radim Pobořil. Po vstřelené brance došlo ze strany hostů k dalšímu incidentu, kdy vyloučený trenér společně s fanouškem Havířova vnikli na hrací plochu a začalo další kolo urážek a vyhrožování na stranu rozhodčích. Zápas tak bude mít zcela jistě ještě dohru při nejblížším zasedání disciplinární komise.

Důležitá výhra našeho týmu a vzpruha do náročného kalendáře. Ve středu zajížídí naši hráči k utkání s Unii Hlubinou. Výkop je plánován na 10:00. Odjezd je v 7:30 od fotbalového stadionu.

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > TJ Valašské Meziříčí - MFK Havířov 1:0 (0:0)