TJ Valašské Meziříčí - MFK Karviná "B" 0:3 (0:2)

Sestava: Pobořil - Hrdlička, Švec, Němec, Macíček - Sovák (57´Koleček), Žilinský, Veselý (78´Křenek), Smilek, Vrána - Výmola (83´Galus)

Branky: 24´David Motyčka, 45+2´Adam Vrba, 82´Boateng Kelvin Owusu

ŽK: 42´Jurčák, 56´Clement Chukwudozie Malachy (MFK)

Rohy hosté: 7

Fauly domácí: 10

Fauly hosté: 7

Rezerva Karviné potvrdila svoji kvalitu a vyhrála jednoznačně 0:3.

Již z úvodu bylo jasné, že k nám přijel velmi kvalitní soupeř. Tomu nasvědčoval i fakt, že v úvodní sestavě bylo celkem sedm ligových hráčů. Na začátku zápasu jsme mohli jít ve 4. minutě do útoku, ale ten se zastavil kvůli odmávanému offsidu. Hru začali poté kontrolovat více naši hosté. Hned v úvodu si vypracovali několik rohů, které však k brankové radosti nepřetavily. V 16. minutě zkusil útočník hostů, Boateng Kelvin Owusu přelobovat vyběhlého Pobořila, ale nezamířil přesně. Pobořil pokryl několik střel a i naše obranné řady měly co dělat s náporem hostů. Ve 22. minutě jsme přežili další roh, aby ve 23. minutě Motyčka vyzkoušel svoji pravačku. Pro naše štěstí nezamířil přesně. To se ale změnilo ve 24. minutě, kdy se po velkých zmatcích v naši obraně odrazil míč opět k Motyčkovi, který nekompromisní střelou poslal hosty do vedení. Hosté tlačili, ale naše obrana nápor zvládala. Přečkali jsme i velkou šanci ve 30. minutě. Naši hráči přidali a do konce poločasu si vypracovali taky několik rohů, ale bez většího ohrožení brankáře hostů. V nastavení prvního poločasu jsme si však nepohlídali ve vápně Vrbu, který osamoceně hlavou navýšil na 0:2.

Druhý poločas byl opět ve znamení našich hostů. Hned v úvodu měli velkou šanci navýšit skóre, ale naštěstí minuli. Ve 48. minutě musel čarovat Pobořil, který se vytáhl se skvělým zákrokem. Pobořil držel stav i v 50. minutě, po nepříjemné střele z dálky. Hosté kontrolovali hru a k ničemu nás nepouštěli. V 58. minutě se ocitl Macíček v největší naší šanci utkání, ale bohužel zamířil těsně vedle. To hosty probralo k větší aktivitě a jednoznačně dominovali na míči. Když už jsme se nadechovali k útočné akci, tak se vždy zastavila na dobré a kompaktní obraně Karviné. V 82. minutě potvrdil jednoznačné vítězství Boateng Kelvin Owusu, který navýšil na 0:3. Ani závar v 86. minutě nám úpravu skóre nepřinesl, a tak byl zápas ukončen za stavu 0:3.

Další zápas nás čeká další sobotu, kdy v 10:15 vyzveme venku v regionálním derby tým FK Nový Jičín.

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > TJ Valašské Meziříčí - MFK Karviná "B" 0:3 (0:2)