TJ Valašské Meziříčí - MFK Vítkovice 3:5 (1:5)

8.10.2023

Katastrofální vstup do zápasu a podcenění soupeře znamenalo jednoznačnou výhru týmu z Vítkovic.

Sestava: Pobořil - Macíček, Němec, Bystřičan, Kuběna  - Sovák (33´Vozák ml. (74´Křenek)) , Žilinský (K), Kulhánek, Hrdlička – Smilek – Vrána (79´Koleček)

Střelci TJVM: Macíček (40´), Macíček (57´), Křenek (89´)

Střelci MFK: Olawunmi (6´), Nieslanik (14´), Michlík (33´), Enebi (38´), Michlík (42´)

ČK TJVM: Němec (66´)

Poločas hrůzy, tak by se mohlo z našeho pohledu nazvat první dějství. Již z naší rozehrávky se hosté dostali k prvnímu rohu po nedorozumění v obraně. Hosté byli aktivnější, důraznější a naši hráči jako by vůbec nezachytili vstup do utkání. V 5. minutě se hosté dostali do zajímavé útočné akce, ale jejich hlavička mířila mimo. V 6. minutě se však už tým z Vítkovic radoval. Po velké hrubici v naší obraně si hosté zakombinovali v našem vápně a Olawunmi byl neomylný. Domácí si sice v 8. minutě vypracovali roh. Nebo zajímavý náběh Hrdličky ve 12. minutě, byli to však opět hosté, kteří přidali branku. Ve 14. minutě opět po velké chybě v obraně vsítil další branku útočník hostů, Nieslaník. Domácí sice ve 23. minutě mohli snížit z rohu, ale hlavička Vrány mířila nad. Ve 24. minutě podržel Pobořil dvoubrankové manko, když zlikvidoval samostatný nájezd Enebiho. Kapitulovat musel však ve 33. minutě, kdy opět po velké chybě a nedůrazu v našem malém vápně, navýšili hosté na 0:3. Ve 35. minutě vyzkoušeli hosté pozornost Pobořila dalekonosnou střelou, ale ten byl pozorný. Ve 38. minutě tu byl už debakl, opět po velkých problémech v obraně, šli hosté sami na Pobořila. Ten sice samostatný nájezd vychytal, ale na následnou dorážku Enebiho byl už krátký. Domácí nic nezabalili a ve 40. minutě snížili z kopačky Macíčka na 1:4. Ovšem hosté přidali ještě jednu branku a to v 42. minutě, kdy po závaru v našem vápně se zorientoval nejlépe Michník a přidal svoji druhou branku.

Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe my. Což se dalo očekávat, jelikož za stavu 1:5 se obvykle soupeř do velkých útočných snah nepouští. V 48. minutě zkusil pozornost z dálky Kuběna, ale k brance to nevedlo. V 55. minutě jsme si konečně zakombinovali a vytvořili si zajímavou útočnou akci, teď ovšem bez branky. Ta přišla až v 57. minutě, kdy Macíček krásně zabalil střelu na zadní tyč a snížil na 2:5. Domácí branky nakopla. Velká škoda byla v 58. minutě, kdy opět Macíček z rohu míč protečoval pouze na břevno. Zápas dostal novou dynamiku. Ta ovšem netrvala moc dlouho, jelikož v 66. minutě dostal náš obránce, Daniel Němec, druhou žlutou kartu. A to byl konec našich nadějí na otočení výsledku. Přečkali jsme několik rohů hostů. I jejich velkou šanci v 84. minutě. Skóre finálně upravil ještě v 89. minutě Křenek, kdy se trefil po povedené útočné akci domácích. Zápas tak rozhodčí ukončil za stavu 3:5.

Další zápas hrají naší hráči příští týden v sobotu v Jeseníku. Předpokládaný odjezd od stadionu je v 11:00.

TJ Valašské Meziříčí > TJ Valašské Meziříčí - MFK Vítkovice 3:5 (1:5)