TJ Valašské Meziříčí opět Sportovním střediskem mládeže krajské úrovně

9.3.2023

TJ Valašské Meziříčí, oddíl kopané, opět obhájil prestižní statut Sportovního střediska mládeže Krajského fotbalového svazu!

Kvalitní a důsledná práce s mládeží v našem klubu se opět prokázala obhájením statutu Sportovního střediska mládeže Krajského fotbalového svazu (SpSM KFS). Jedná se vlastně o nejvyšší možný statut, který neprofesionální klub může získat. Aktuálně jsou ve Zlínském kraji pouze dvě taková střediska, my a fotbalový klub SK Hanácka Slávia Kroměříž. Třetím do počtu bude podle všeho i FC Vsetín, který využívá své právo k doplnění licenčního řízení. Dalším nejbližším střediskem naší úrovně jsou poté SK Hranice nebo FK Frýdek-Místek. 

Obhájení statu znamená potvrzení kvalitní práce s mládeží. Každý klub SpSM KFS musí splňovat náročná licenční pravidla. To dokládá i to, že zhruba dvacet klubu v ČR ve svém licenčním řízení neuspělo. Klub musí mít dostatečný počet hráčů, kteří jsou rozděleni dle ročníků. U každého týmu poté musí být trenéři s náležitými licencemi, klub má mít navázatnou smluvní spolupráci s nějakou základní školou v regionu, mít vypracovanou koncepci rozvoje hráče podloženou zajištěním klubového lékaře nebo fyzioterapeuta. Nedilnou součástí je i také prokázání dostatečné kapacity sportovní infrastruktury. Vše poté uzavírájí sportovní podmínky, kdy tým mužů a dorostu musí hrát minimálně divizní soutěž. Tyto tvrdé podmínky jsou poté kompenzovány náležitou finanční dotací. 

Jsme moc hrdí, že náš klub opět obhájil tento důležitý statut. Tímto bychom chtěli poděkovat všem našim trenérům, hráčům a rodičům, bez kterých bychom tohoto nikdy nedosáhli. Poděkování míří samozřejmě i městu Valašské Meziříčí a našim sponzorům a podporovatelům. Děkujeme!

Antonín Hořín

manažer klubu

TJ Valašské Meziříčí > TJ Valašské Meziříčí opět Sportovním střediskem mládeže krajské úrovně

 

Partneři a sponzoři

 deza.png

1394093035.gif

image_2.jpg

zlínský_kraj.png

014193.png 

logo_robe.jpg

11teamssports.png

background.png

 vm5.jpg

  valassky-fotbal_logo_kulate.png

facr_logo_zjednodusene_rgb.png

 logo_mlékárna_vm.jpg

 logo_lvtrans.jpg

logo_restaurace.gif

 logo_skalka.jpg

logo_triogas_2016-01.jpg

vm2.jpg

hajdík.png

sychrovnet.png

nadacecez_400x300_rgb_svetlepozadi_transparentni.png

Partneři a sponzoři
Partneři a sponzoři
Partneři a sponzoři
Partneři a sponzoři
Partneři a sponzoři