TJ Valašské Meziříčí - SFC Opava "B" 0:4 (0:2)

21.4.2024

Přísná červená karta za stavu 0:1 rozhodla o vývoji zápasu. Škoda celé řady nepromněněných šancí v úvodu zápasu.

Sestava: Pobořil – Vozák (80´Hoffman), Bystřičan, Žilinský, Hrdlička – Koňařík (80´Juřík), Kulhánek, Smilek, Veselý (68´Křenek) - Výmola (80´Barbořák), Gomola (46´Veselý)

Statistiky:

Střleci SFC: Junhyeong Kim (28´), Bohdan Velička (45´), Filip Chládek (61´), Josef Blatný (80´)

ČK TJVM: Josef Bystřičan (43´)

ŽK SFC: Patrik Wehowský (40´), Oliver Whiffen Thomas (87´)

Pozn.: statistiky jsou zaznamenány a vyhodnoceny za použití kamery VEO

Velmi deštivé počasí přivítalo hráče do dalšího divizního zápasu. I přes náročný terén bylo vidět, že se hráči nebojí kombinovat. Samozřejmě náš a tým věděl, že přijel tým ze špice tabulky, ale na hřišti to nebylo vidět. Již v samotném úvodu jsme díky svým aktivním pohybem měli několik slibných šancí. Bohužel ani Koňařík, Smilek nebo Bystřičan nedokázali dostat míč za záda brankáře Hafery. Byli to však hosté, kdo díky pěkné fotbalové kombinaci šli ve 28. minutě do vedení. Domácí však nic nevzdali a hráli se hosty více než vyrovnanou partii. Ve 43. minutě však obdržel Bystřičan přísnou červenou kartu za souboj s unikajícím útočníkem Opavy. K naší smůle rozhodčí vyhodnotil nastalou situaci jako zjevné přerušení brankové šance a poslal Bystřičana předčasně do sprch. Trest to byl dvojití, z přímého kopu Velička zakroutil míč za Pobořilovy záda. V 45. minutě tak bylo vlastně po zápase.

Do druhého poločasu jsme vstoupili odhodlaně, ale dvoubrankové manko v deseti lidech proti Opavě, to byl nadlidský výkon. Soupeř si kontroloval hru a i přes naše útočné snahy hrál s pochopitelnou lehkostí. Mohli jsme sice snížit, třeba zajímavou akcí se zakončením Koňaříka, ale náš soupeř byl pozorný. Ba naopak, sám přidal ještě dvě branky. Zápas se dohrával v duchu zachování skóre. Naši hráči si odmakali hru v oslabení na pokraj sil, naopak Opava nás už k ničemu nepustila. Velké poděkování míří hlavně našim fanouškům, kteří i ve velmi nepříjemném počasí s námi vydrželi až do úplného konce!

Další zápas nás čeká venku, a to v sobotu v 10:15 na hřišti ve Vratimově. Odjezd společného autobusu je plánován na 7:45 od letního stadionu.

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > TJ Valašské Meziříčí - SFC Opava "B" 0:4 (0:2)