TJ Valašské Meziříčí - SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm 5:1 (2:0)

2.6.2023

Sestava: Hegar - Hrdlička, Švec, Němec, Macíček - Sovák (66´Koleček) , Žilinský (78´Kopecký), Veselý, Smilek (46´Křenek), Vrána (66´Vozák) - Výmola (72´Galus)

Branky: 15´Daniel Sovák, 44´vlastní - Alexandr Holec, 48´Daniel Sovák, 55´Martin Výmola, 64´Martin Výmola (TJVM); 60´Alexandr Holec (SK Beskyd)

Fauly hosté: 13

Poslední domácí zápas sezóny jednoznačně ovládli naši hráči a tým z Frenštátu porazili 5:1. Ještě před zahájením zápasu jsme měli nemilou povinnost, a to rozloučení se s oporou našich obranných řad, Martinem Švecem, který v leté opouští po čtyřech letech náš klub. Martine, mockrát ti za všechno děkujeme a přejeme mnoho sportovních i životních úspěchů!

V úvodních minutách zápasu měli navrch naši hosté. Ovšem žádnou šanci si nedokázali vypracovat. Na druhé straně domácí již ve 3. minutě zahrozil střelou Smilka. Domácí značně tlačili a vypracovali si celou řadu rohů. Bohužel žádný k brance nevedl. Naopak v 13. minutě udělal Hegar hrubku, a tak tak, že to nedopadlo vlastním golem z malé domů. Na jakékoliv drama však odpověděl v 15. minutě Sovák, který krásně z voleje propálil Michutovu bránu. Ve 26. minutě mohl navýšit Macíček, který si sám rozjel útočnou akci, skvěle si narazil s Žilinským, ale v zakončení zamíří těsně vedle. Ani další řada rohů další branku nepřinesla, ale i tak domácí tým nepouštěl otěže zápasu. Ve 37. minutě to byl Veselý, který však ve vyložené šanci selhal. Ani další naše rohové kopy branku nepřinesly. To se změnilo ve 44. minutě, kdy to byl opět Veselý, který důrazem hlavou donutil obranu Frenštátu k vlastní brance. Do šaten jsme tak šli za stavu 2:0.

Druhý poločas začal opatrně, ale již ve 49. minutě se po úniku Vrány radoval ze své druhé branky Sovák. Zápas se zdál být již rozhodnutý, ale domácí své střelecké chutě neukojili dostatečně. V 53. minutě to zkusil Vrána, aby jeho pokus v 54. minutě zopakoval Sovák. Na tyto neúspěšné pokusy navázal kapitán, Martin Výmola, který v 55. minutě ukázal, jak se to dělá. V 60. minutě sice hosté snížili z ojedinělé akce, ale byl to zase Výmola, který žádné drama nedopustil a v 64. minutě zvýšil krásnou střelou z voleje na 5:1. Výmola si mohl zkompletovat ještě hattrick, ale v 67. minutě další jeho střelecký pokus bravurně vychytal Michut. Do konce zápasu jsme zahrávali opět celou řadu rohů, ale ke změně skóre již nedošlo. Nejblíže k tomu měl v 82. minutě Galus, ale nezpracoval míč přesně. V 88. minutě mohl navýšit ještě Macíček, ale jeho střelu z brankové čáry uklidil stoper hostů. Zápas tak skončil naší výhrou 5:1.

V posledním domácím zápase jsme taktéž vylosovali výherce velké tomboly o zájezd do Chorvatska. Sedm dní s polopenzí u moře a s dopravou luxusním autobusem si odnesl pan Oldřich z Valašského Meziříčí, kterému tímto gratulujeme a přejeme mu krásnou dovolenou. Samozřejmě bychom tímto chtěli poděkovat všem našim fanouškům za skvělou podporu v této sezóně a věříme, že se v ještě větším počtu opět shledáme v sezóně 2023/2024.

Náš A tým ještě čeká poslední zápas, a to příští sobotu 10. 6. 2023 v 16:30 v Rýmařově. Předpokládaný odjezd autobusu je v 13:15.

TJ Valašské Meziříčí > TJ Valašské Meziříčí - SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm 5:1 (2:0)