TJ Valašské Meziříčí - SK Hranice 1:3 (1:2)

5.6.2022

Sestava: Pobořil - Vozák , Švec, Kelárek, Vašek - Smilek (87´Jindřích Vrána),  Kuběna, Žilinský, Vrána J. (87´Kopecký), - Urban (34´Veselý) - Výmola (77´Gajdoš)

Střelci: Milan Urban (3´)

ŽK: David Smilek, Václav Vozák, Lukáš Pobořil, Martin Vašek

Pohledný fotbal se skvělou fanouškovskou kulisou hostí, to byl zápas TJ Valašské Meziříčí - SK Hranice.

Úvod zápasu byl pro domácí tým snovým. Hned v první minutě obraně hostů ukázal Vozák, že s naší rychlostí to nebudou mít jednoduché. Již ve třetí minutě šli domácí do vedení, kdy po krásné fotbalové akci na jeden dotek, vsítil Urban. Hosté byli jako opaření, čehož náše útočné řady chtěly využít, ale jak střela Jonáše Vrány tak poté Švece skoré nezměnily. Hranice však začali ukazovat svoji kvalitu a vedoucí celek divize začal na hřišti dominovat díky svému důrazu v osobních soubojích. Ve 22. minutě se dočkali hosté srovnání, kdy se z rohového kopu prosadil hlavou kapitán Václav Cverna. Domácí se snažili s hosty držet krok, ale někdy za cenu nedovolených zákroků. Jeden takový se stal kousek před pokutovým území. K míči se postavil hranický Adam Jasenský a ve 27. minutě nechytatelně vymetl šibenici Pobořilovi brány. Domácí se snažili skoré otočit, blízko k tomu byl domácí celek před koncem poločasu, ale brankář hostů Tomečka si poradil. Do kabin tak šli oba týmy za stavu 1:2.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté a za pomoci standartních situácí ohrožovali naše pokutové území. V 48. minutě hranický Filip Markovič z dobré pozici hlavou nezamířil přesně. V 50. minutě mohl zvýšit Cverna, ale hlavou minul těsně vedle. Na druhé straně v 52. minutě zahrávali domácí z dobré pozice přímý kop. Jonáš Vrána mířil přesně na bránů, ale Tomečka byl připraven. V 55. minutě poté prověřil ostražitost Pobořila Jakub Marek ostrou střelou z úhlu. Hosté se následně zaměřovali zejména na precizní obranu a hrozili z rychlých protiútoků. Mohli to být ale domácí, kdo mohl skórovat, k naší smůle se však Václav Vozák v 61. minutě po skvělém úniku nedostal k zakončení. V 66. minutě pohrozil Veselý svým rychlým náběhem za obranu. V 69. minutě se zaskvěl Pobořil, který dobře kopnutý přímák Josefa Pančocháře vyrazil. Potvrzení vítězství Hranic přišlo v 85. minutě, kdy byla odpísknuta penalta za faul Matina Vaška. K míči se postavil David Heřmánek a nemýlil se. Rozhodčí tak zápas ukončil za stavu 1:3 a vypukla radostná euforie hostů, kteří si díky vítězství zajistil vítězství v této divizní soutěží a postup do třetí fotbalové ligy.

Další zápas našeho A týmu nás čeká v sobotu 11. 6. 2022, kdy zajíždíme na hřiště SFK ELKO Holešova. Výkop je plánován na 17:00.