TJ Valašské Meziříčí - SK Jiskra Rýmařov 2:2 (1:2)

29.10.2022

Sestava: Pobořil L. - Hrdlička, Švec, Macíček, Vozák (86´Křenek)  - Pobořil R., Žilinský, Smilek (77´Sovák), Vrána - Veselý - Výmola

Střelec: Jonáš Vrána  (8´), Adam Hrdlička (56´)  - Petr Navrátil (7´), Vojtěch Kneifl (12´)

ŽK: Lukáš pobořil (58´), Radim Pobořil (89´), Viktor Žilinský (C)

Fauly hosté: 8

Nezvládnutý úvod prvního poločasu a i trocha štěstí v samotném závěru znamenala remízu 2:2.

Úvod zápasu se nám vůbec nevydařil. Hosté nás již ve 3. minutě zatlačili díky zahrávané standartní situaci. Naše dva útočné pokusy přišli vniveč a hosté z rychlého protiútoku otevřeli skóre již v 7. minutě brankou Petra Navrátila. Přímo z rozehrávky, se však podařilo Jonášovi Vránovi po krásné přihrávce za obranu srovnat na 1:1. Hektický úvod zápasu však pokračoval. Hosté hrozili zejména z rohů a standartních situacích, které mají nacvičené velmi dobře. To se potvrdilo ve 12. minutě, kdy se z rohu prosadil Vojtěch Kneifel. Domácí přidali, ale bohužel v 17. ani 21. minutě Výmola v dobrých přiležitostech nedokázal srovnat. Ve 22. minutě tu byl opět roh Rýmařova, který jsme se štěstím odvrátili. V 35. minutě zkusil svoje střelecké štěstí Žilinský, ale brankář hostů, Petr Kameník, byl pozorný. Ve 40. minutě jsme přežili sérii rohů hostům které se štěstím neskončili s navýšením skóre pro hosty. Do kabin tak odcházely oba celky za stavu 1:2.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněni naši hráči, ale golóvá radost propukla až v 56. minutě, kdy si míč navedl Adam Hrdlička a vyslal dalekonosnou střelu, která po teči zamířila přesně do protipohybu golmana hostů. Domácí nadále tlačili. V 57. minutě se ocitl Jonáš Vrána ve výborné pozici, ale gólman tentokrát vytáhl skvělý zákrok. Ani několik rohů a vysoký tlak nevedl ke vstřelení vedoucí branky. Hosté využívali zejména rychlé protiútoky a chtěli trestat ze standartních situací. V 71. minutě tu byl Veselý, kterého gólman hostů bravůrně reflexivně vychytal. Na druhé straně musel hvězdně zasáhnout Pobořil, který v 76. minutě zmařil jasnou příležitost hostů. V 83. minutě mohl urvat vítězství na naši stranu Macíček, ale míč si nepřipravil dobře a zamířil jej přímo do náruče gólmana. V 88. minutě zahráváme roh, ale z vysokého balónu je tu poté protiútok Rýmařova. Zde pomohla Pobořilovi dobře postavená tyč brankové konstrukce. V samotném závěru se hrál hodně otevřený fotbal, kdy každý tým chtěl urvat vítězství na svou stranu, ale bez úspěchu. Zápas tak skončil remízou 2:2.

Děkujeme všem našim fanouškům za přízeň v podzimní části sezóny 2022/2023 a těšíme se brzy naviděnou v roce 2023.

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > TJ Valašské Meziříčí - SK Jiskra Rýmařov 2:2 (1:2)