TJ Valašské Meziříčí - Tatran Všechovice 3:0 (3:0)

30.4.2022

TJ Valašské Meziříčí - Tatran Všechovice 3:0 (3:0). Střelci: David Veselý, Viktor Žilinský, Martin Gajdoš

Sestava: Michut - Macíček, Švec, Kelárek, Vozák (50´Vašek) - Kuběna, Žilinský (72´Smilek), Urban (83´Kopecký), Vrána J. - Veselý (46´Kadla) - Gajdoš (46´Výmola)

Dnešní zápas se nesl notně pod diktátem domácích hráčů. Brzký úvodní gól, a do konce poločasu další dvě branky, znamenaly výhru v dnešním divizním derby proti Tatranu Všechovic.

Rozhodčí Petr Laštůvka si pořádně nestačil sundat píšťalku po úvodním hvizdu a už jsme vedli. V první minutě zápasu využil David Veselý nakoplý balón za obranu a domácí šli tak do vedení 1:0. Hosté dopláceli na četné nedorozumnění v obraně, ale ani Gajdoš, ani Jonáš Vrána nedokázali své příležitosti využít. Hosté se nedokázali nastaveného tempa zápasu pořádně chytnout, vyjímkou byl jen zajímavý centr v 10. minutě. Na druhé straně naše rychlé křídla dávala obraně hostů pořádně zabrat. Ve 13. minutě posunul míč David Veselý Viktorovi Žilinskému tzv. "pod sebe" a Viktor se nemýlil, stav utkání byl 2:0. Hosté se snažili se zápasem něco udělat, ale jejich chvilková územní převaha nenabídla žádnou brankovou příležitost. Iniciativu tak velmi často přebírali domácí hráči. Jonáš Vrána i Martin Gajdoš dávali znát své fotbalové přednosti. K ojedinělé střelecké příležitosti se hosté dostali ve 33. minutě, kdy pozornost Michuta prověřil Patrik Hoffmann, aby se na to ihned na druhé straně mohl Martin Gajdoš dostat do úniku. Tváří tvář golmanovi Konečnému byl nekompromisní a zvýšil na 3:0. Do konce poločasu se hra přelévala, pěkným fotbalovým momentem byla zablokované střela z voleje hráče hostů Petra Černotského.

Do druhého poločasu vstupovali domácí s tříbrankovým náskokem a trenér domácích Pavel Hajný připravil hned dvojstřídání. Úvod vycházel lépe pro domácí, ale hosté nic nevzdali. Ve 49. minutě měli svoji gólovou přiležitost, ale domácí Michut míč zalepil. V 54. minutě pomohlo Michutovi břevno, které trefil Tomáš Hulman. Domácí však přidali a zbytek zápasu již kontrolovali. Jak Macíček, tak i Výmola však své přečíslení nevyřešili nejlépe. Domácí začali napadat velmi vysoko a nutili obranu hostů k chybám. Ani četné standartní situace domácích další branku nepřinesli. Nejblíže ke skorování měl střídajicí hráč domácích Matouš Kopecký, ale v 83. minutě zamířil nad. Stejný hráč poté v samotném závěru stál za brankovou příležitostí pro domácí, ale obrana hostů další branku odvrátila. Zápas tedy dopadl lépe pro domácí s výhrou 3:0.

Další zápas našeho A týmu se uskuteční v sobotu, 7. 5. 2022, kdy v 16:30 nastoupíme venku v dalším zajimavém duelu proti týmu FC Viktoria Přerov.

TJ Valašské Meziříčí > TJ Valašské Meziříčí - Tatran Všechovice 3:0 (3:0)