TJ Valašské Meziříčí - TJ Břidličná 3:0 (3:0)

Konečně vítězství a to zasloužené po jednoznačném výkonu.

Sestava: Pobořil - Hrdlička, Němec, Bystřičan (85´Koleček), Macíček – Žilinský, Kulhánek , Vrána , Vozák Křenek (77´Vozák st.)  – Smilek – Výmola (67´Vozák ml.)

Střelci: David Smilek (24´), Jonáš Vrána (29´), Martin Výmola (37´)

Střely domácí: 14 z toho 7 na bránu

Střely hosté: 3 z toho 2 na bránu

ŽK TJVM: Vozák ml. (87´)

ŽK FK: Kirschbaum (87´)

Po rozpačitých úvodních minutách se naši hráči pomalu dostávali do správného provozního tempa. V 6. minutě se Smilek ocitl v dobré pozici, ale nezpracoval dobře. Bylo vidět, že naše rychlostní typy hráčů pořádně obranu hostů zaměstnávají. I hostě však měli svoji příležitost v 11. minutě, ale k odraženému míči se ve vápně dostal dříve náš obránce. Ve 13. minutě zkusil svoje štěstí Hrdlička, ale střela letěla vysoko nad. Do vápna týmu Břidličné, létal jeden centr za druhým, ale pozorný brankář Vyklický vždy situaci uklidnil. Ve 20. minutě se dostal po pohledné akci mezi Výmolou a Vránou k zakončení Žilinský. Jeho střelu ale brankář vytěsnil na roh. Domácí však ještě zvýšili tempo hry, na což hosté stěží reagovali. Ve 21. minutě byl Smilek sám před gólmanem, ale jeho lob letěl těsně nad. Ve 23. minutě měl velkou šanci Výmola, ale jeho střelu zablokoval na poslední chvíli obránce. Gólovou radost odšpuntoval Smilek, který ve 25. minutě dostal nádherný pas od Vrány a už se nemýlil. Ve 28. minutě byla velká škoda, že přízemní střelu Macíčka nikdo ve vápně nesrazil do branky. Nakonec to ale nevadilo, jelikož ve 29. minutě si Vrána s Výmolou krásně vyhověli a z rychlé narážečky se Vrána ocitl sám před brankářem a navýšil na 2:0. Ve 34. minutě jsme zahrávali roh, který Hrdlička parádně stočil na zadní tyč a brankář Vyklický měl plné ruce práce, aby míč vyrazil na další roh. Ve 36. minutě zkusil svoje střelecké štěstí Vrána, ale jeho povedenou střelu jistým zákrokem zneškodnil brankář. Ve 37. minutě však Výmola zvýšil na 3:0 a to po povedené útočné akci. Do poločasu chtěli ještě hosté reagovat, ale z mírného tlaku si žádnou šanci nevytvořili.

Druhý poločas byl opět v režii našeho týmu. Již v úvodních minutách měl Výmola na hlavě další branku, ale bohužel minul. V 50. minutě se o slovo přihlásil Smilek, ale jeho střela ve skluzu putovala těsně vedle. V 53. minutě ukázal své kvality i Křenek, ale jeho střelu chytil pozorný Vyklický. V 56. minutě jsme se opět ocitli v zajímavé situaci, jen škoda, že si dobíhající hráči nezavolali. I tak to Výmola vzal na sebe, ale brankář byl pozorný. V 58. minutě zkusil své štěstí z úhlu Hrdlička, ale jeho střela letěla těsně nad. V 62. minutě došlo k asi nejkontroverznějšímu  momentu zápasu. Výmola sváděl souboj se stoper, který se po něm při pádu ohnal. Výsledkem bylo ošklivé krvavé zranění našeho kapitána a nepochopitělné odpísknutý útočný faul. Martinovi přejeme tímto rychlé uzdravení. Závěr zápasu se spíš už tak dohrával. Naši hosté měli mírný tlak, ale kromě jejich střeleckého pokusu v 76. minutě se k žádnému zakončení nedostali. Zápas tak skončil jednoznačným vítězstvím domácích.

Věříme, že tento výsledek naše hráče nakopne a potvrdí jej příští týden v neděli v Šumperku, kde hrajeme od 16:00.