TJ Valašské Meziříčí - TJ Břidličná 6:1 (3:0)

27.8.2022

Sestava: Pobořil L. - Hrdlička, Švec, Němec, Macíček - Vozák (64´Vrána J.), Žilinský (80´Kelárek), Smilek, Pobořil R. - Sovák (72´Křenek) - Výmola (72´Gajdoš)

Střelci: vlastní, Martin Výmola, David Smilek, Lukáš Křenek, Martin Gajdoš, Radim Pobořil

ŽK: Daniel Sovák

Jednoznačný vyslédek s nováčkem divizní soutěže, který s námi držel krok do 30. minuty. Potom se projevilo domácí prostředí a přišla gólová smršť.

V úvodních minutách byli naši hosté lepším celkem. Již ve druhé minutě zahrávali roh, a svůj úvodní tlak završili ve 4. minutě zajímavým centrem do vápna. V 7. minutě zahrozil Vozák, ale golman hostů Zifčák byl pozorný. Ve 12. minutě mohl Smilek skorovat, ale zamířil těsně vedle. Ve 13. minutě to mohl být opět Smilek, kdo mohl spustit golovou radost domácích, ale střelu mu vykryl brankář hostů. Následně hosté přidali a vypracovali si několik zajimavých fotbalových momentů, ale branková konstrukce Pobořilovi pomohla. V 27. minutě to byl domácí golman Pobořil, který zastavil jednoznačnou golovou přiležitost. Skoré se změnilo až v 34. minutě, kdy si smolně srazil míč do brány obrance hostů Alexandr Holec. Tato branka hosty položila. Další ránu zasadil v 36. minutě Radim Pobořil nechytatelnou střelou a navýšil na 2:0. V 41. minutě to byl poté David Smílek, který využil chybu golmana a poslal domácí do vedení 3:0.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji opět hosté, ale naráželi na dobře zformovanou obranu domacích, kteří hrozili z rychlých protiútoků. Vozák však svůj průnik nedokázal pořádně využít. V 64. minutě ještě Němec hlavičkoval nad. Ale v 68. minutě to bylo již Výmola, který se radoval po skvělé přihrávce od Žilinského. Stav utkání 4:0. Hosté dokázali skóre ještě mírně korigovat, kdy v 70. minutě snížil na 4:1 Ladislav Janáč. V 86. minutě skóroval střídající Gajdoš a navýšil již na 5:1. Aby v těsném závěru utkání, v 88. minutě, dovedl míč do branky ještě Lukáš Křenek. Zápas tak skončil jednoznačným výsledkem 6:1.

Na další zápas náš A tým zajíždí do Bohumína, kde sehraje v neděli 4. 9. v 16:00 své další mistrovské utkání.

TJ Valašské Meziříčí > TJ Valašské Meziříčí - TJ Břidličná 6:1 (3:0)