TJ Valašské Meziříčí - TJ Slovan Bzenec 1:4 (0:2)

20.6.2022

Sestava: Michut - Vozák V. (57´Kopecký M.) , Švec, Kelárek (67´Vrána Jinřich), Vašek (46´Urban M.) - Vrána Š., Smilek, Kuběna, Žilinský - Vrána J. (46´Veselý) - Výmola

Střelci: David Veselý (85´)

ŽK: Michal Kelárek

Herní mizérii nedokázal tým TJ Valašské Meziříčí prolomit ani v posledním mistrovském zápase a se sezónou se rozloučil vysokou porážkou.

V parném odpoledni byli již od prvních minut aktivnější naši hosté z Bzence. Důrazem a vysokým nasazením nutili naše obranné řady k chybám. Domácí se snažili kontrovat, ale jak Smilkova, tak i střela Žilinského se na bránu nedostala. V 15. minutě se radovali hosté, kdy zaváhání v naši rozehrávce využil hráč č. 16, kapitán Petr Kasala. O minutu později musel Kelárek hasit rychlý protiútok, avšak za cenu žluté karty. V 19. minutě bylo štěstí na straně domácích, kdy v závaru v našem pokutovém území se hosté nedokázali pořádně zorientovat. Z rychlého protiútoku mohl Smilek vyzvat Výmolu, ale nenahrál přesně. Ve 27. minutě mohl skorovat opět Bzenec, ale hráči situaci nevyřešili nejlépe. Po půlhodině hry se k šancím dostali i domácí, ale tolik potřebnou branku z toho nevytěžili. Naopak přišel v těsném závěru prvního poločasu šok, kdy ve 44. minutě zvýšil na 0:2 Michal Janík.

Do druhé půle se domácí vrhli aktivněji, ale brankovou příležitost si nedokázali vypracovat. Domácí nedokázali projít přes dobře připravené obranné řady Bzence. Hosté hrozili z rychlých protiútoků. Jeden takový přišel v 62. minutě a byl to zase kapitán Petr Kasala, který poslal hosty do vedení 0:3. Hosté hrali s ledovým klidem a trestali rozhozený tým Valašského Meziříčí. V 65. minutě nás ještě zachránil parádním zákrokem Michut, ale v 69. minutě už musel kapitulovat před střelou Roberta Knotka, který poslal hosty do vedení 0:4. Domácí mohli v 74. minutě snížit, ale Urban bohužel hlavičkoval přímo do tyče. Naopak Kasala v 75. minutě mohl zkompletovat hattrick, ale zamířil mimo tři tyče. Čestnou branku tak v 85. minutě vsítil David Veselý na konečné skore 1:4.

Náš tým po nevydařeném jaru zakončil sezónu 2021/2022 další porážkou, které ho odsunula na konečné 8. místo v tabulce.

TJ Valašské Meziříčí > TJ Valašské Meziříčí - TJ Slovan Bzenec 1:4 (0:2)