20.9.2021

Zkušenost rozhodla vyrovnaný zápas.
TJVM: Michut – Zachrdla, Koleček, Němec, Vašek (71´Švajda) – Žemla (60´Matocha), Kopecký – Melichařík (71´Vrba), Daniš, Gajdoš (88´Fröhlich) - Horáček
branky: Gajdoš, Vašek – Kohout

B muži v neděli nastoupili proti Sokolu Kateřinice. Hosté, kteří přijeli do Valmezu v okleštěné sestavě, vůbec předem nesložili zbraně. Jejich snaha hrát fotbal znamenala oboustranně zajímavý bojovný zápas. Šance na trefu do černého v prvním dějství měli oba soupeři, ale s přehledem chytající Michut i Rišica drželi své brány pevně uzavřené.
I když druhá část začala náporem valašskomeziříčských, paradoxně se vedení ujali houževnatě bojující hosté. Kohout mířil přesně a v 54. minutě bylo 0:1. Valmez si zvýšil obrátky a zasloužené vyrovnání přišlo velmi brzy. Vystřídavší Matocha zatáhl míč vpravo k pokutovému území hostů a do naprosto ideálního centru do malého vápna doslova vletěl nabíhající Gajdoš, který prvním dotekem trefil přesně – 1:1 (62´). O pár minut později dostal přesnou přihrávku zleva nabíhající Vašek a sám před gólmanem se nemýlil 2:1 (69´). Hosté ani poté neodevzdali zápas. Srdnatě bojovali, více šancí na úpravu skóre měli však zkušenější hráči Valmezu. I proto, že ani poslední velká šance Kateřinic po zahrání rohového kopu brankou neskončila, zůstaly všechny body ve Valašském Meziříčí.