FC TVD Slavičín - TJVM 0:2 (0:0)

26.9.2021

FC TVD Slavičín - TJVM 0:2 (0:0)

FC TVD Slavičín - TJVM 0:2 (0:0)
Óóó, tak to byl parádní fotbal!
TJVM: Pobořil – Macíček, Švec, Kuběna, Kadla – Žilinský, Smilek (83´Kelárek) – Vrána J, Veselý (69´Urban), Vrána Š. (46´Vozák) - Výmola (79´Gajdoš)
branky: 75´Výmola, 78´Vrána J.

Nedělní dopoledne bylo ve znamení dalšího divizního zápasu našich mužů. Tentokrát na venkovním výjezdu ve Slavičíně.
Hned zkraje utkání to zkusili zlomit ve svůj prospěch domácí. Jednoduchý průnik až k brankové čáře, nahrávka po zemi na úroveň penalty a Pobořil nohou vyráží první slavičínský střelecký pokus na roh.
Valmez se ihned chytl a akce v podání J. Vrána – Š. Vrána chtěla o kousek lepší koncovku. Druhý jmenovaný střelou z levé strany nachází jen dobře postaveného gólmana. Bratři Vránové si společnou kombinaci vzápětí zopakovali a domácí obrana musela rychle zakročit. Aktivní J. Vrána zásoboval hráče před sebou dobrými přihrávkami a jeho nezištná přihrávka Výmolovi znamenala další střelecké ohrožení slavičínské branky. Valašskomeziříčská desetiminutovka skončila šikovnou otočkou Kuběny kolem domácího obránce a pohotovou střelou nabíhajícího hráče. Domácí se vzpamatovali a dva průniky v podání Švach – Vincour a Šebák – Žůrek s lehkým centrem za hostující obranu a tečí hlavou znamenající ohrožení Pobořilovy brán byly vztyčeným prstem pro obranu Valmezu. V dalším dění první půle se oba týmy rovnoměrně střídali v útočných akcích. Slavičín měl sílu především v dobře nacvičených trestných kopech, ze kterých, naštěstí pro Valmez, útočníci gól vsítit nedokázali. Na domácí straně aktivitou směrem dopředu hýřil především Žůrek, v řadách valašskomeziříčských to bylo více hráčů, a tak pohledná přímočará akce Švec – Macíček – J. Vrána – Veselý a poté útok J. Vrána – Výmola doslova volaly po změně skóre. K tvrdé střele z přímého volného kopu se dostal i Švec, obrana Slavičína ostrou střelu odvrátila a následná pumelice Smilka skončila, opět po zásahu obrany, na rohu. S blížící se přestávkou chtěly oba týmy jít do šatny veselejší. Brejk Slavičína hasí taktickým faulem na polovině hřiště Kadla. Na druhé straně Salajka stahuje rukou obranou pronikajícího J. Vránu. Poslední akci domácích s jistotou řeší Valmez brankář Pobořil.
Do druhého dějství vstoupil lépe Valmez a pokračoval v líbivé útočné hře. Vystřídavší Vozák přinesl do hry rychlý pohyb na pravém křídle a herní pohoda Valmez hnala dopředu. Slavičín však z prvního brejku ve druhém dějství mohl dosáhnout první změny ve skóre. Velmi rychlý útok zprava, tvrdá střela Goni, po teči valašskomeziříčského hráče, směřovala přesně k tyči. Pozorný Pobořil byl na místě a stav zůstal bezbrankový. Fotbal nahoru – dolů se divákům líbil. Vozákovy centry ještě prozatím nenacházely odezvu u spoluhráčů, a tak domácí měl z ničeho nic možnost zlomit střeleckou impotenci. Situací 3 na 1 však pohrdli - nejprve špatná přihrávka a potom vynikající Pobořil zabránili skórování. V dalších minutách Valmez převzal otěže zápasu a útoky se na slavičínského gólmana Kuju doslova hrnuly. Obrana Slavičína začala kupit chyby a odevzdávala míče útočníkům hostů už na své polovině. V 75. minutě další Vozákův centr na zadní tyči našel Urbana, ten posunul na Výmolu a na hranici malého vápna se zkušený útočník, i když zády k bráně, nemýlil a poslal míč nahoru do slavičínské sítě – 0:1. Ihned po rozehrávce Valmez vybojoval míč, znovu se dostal do blízkosti domácí branky a z akce opět resultoval Vozákův centr, tentokrát na Výmolu. Jeho střelu obránce srázil, Výmola pohotově odražený míč předal na J. Vránu a ten špičkou poslal „kulatý nesmysl“ pomalounkým pohybem za brankovou čáru – 0:2. I když Slavičín chtěl s utkáním ještě něco udělat, hosté byli proti. Dokonce měli i další šance na zvýšení náskoku. Aktivní Gajdoš v útoku měl však dvakrát obrovskou smůlu – nejprve ve skluzu těsně minul nabízený centr a po dalším vybídnutí od Kadly ránou z první trefil přesně spojnici tyče a břevna. Domácí při jejich poslední šanci dalším parádním zákrokem vychytal Pobořil a všechny body zaslouženě putují do Valmezu.
Valašské Meziříčí kompaktním kolektivním výkonem, podpořeným jistým brankářem v neděli ukázalo svoji sílu a nemohlo lépe pozvat své příznivce na další zápas – derby se Vsetínem.
KS;-)

TJ Valašské Meziříčí > FC TVD Slavičín - TJVM 0:2 (0:0)

 

Partneři a sponzoři

 deza.png

1394093035.gif

image_2.jpg

zlínský_kraj.png

014193.png

 

logo_robe.jpg

vm3.jpg

logo_adidas.png 

background.png

 vm5.jpg

  valassky-fotbal_logo_kulate.png

facr_logo_zjednodusene_rgb.png

 logo_mlékárna_vm.jpg

logo_martinek.png

 logo_lvtrans.jpg

logo_restaurace.gif

 logo_skalka.jpg

logo_triogas_2016-01.jpg

vm2.jpg

Partneři a sponzoři
Partneři a sponzoři

 

Novinky