TJVM – FK Nové Sady 4:3 (2:1)

5.9.2021

V sobotním divizním utkání padlo 7 branek, ale kdyby jich padlo ještě jednou tolik, nikdo by se nedivil.

TJVM: Michut – Vozák (57´ Macíček), Švec, Kuběna, Kadla – Žilinský, Smilek – Vrána J, Veselý (77´ Kopecký), Vrána Š. (77´ Straka) - Výmola (64´ Vašek)
branky: Výmola 2x, Vrána J., Žilinský – Marčík 2 x, Hirsch

První šanci na otevření skóre měli hosté. Po chybě Kuběny v obranné fázi a následném rohu následoval závar před domácí brankou. Míč si nakonec v houštině nohou našel valašskomeziříčský brankář. Brzy poté výborně potáhl míč do útoku po levé straně Veselý, odcentroval a nabíhajícího J. Vránu na brankové čáře v rozporu s pravidly zastavil hostující obránce. Proměněný pokutový kop Výmoly znamenal vedení Valmezu 1:0 (12. minuta). O pár minut později J. Vrána trestuhodně odevzdal míč na polovině hřiště hráči Nových Sadů Marčíkovi a jeho střelu v poslední chvíli srazila obrana Valmezu na roh. Nebezpečnou hlavičku z rohového kopu zneškodnil Michut. Rychlonohý Veselý využil své běžecké kvality a poté, co upláchl všem až na úroveň posledního novosadského obránce, poslal míč těsně vedle vzdálenější tyče soupeřovy svatyně. Následující pasáž první půle přinesla množství nepřesných přihrávek v domácím týmu a hosté se snažili tuto skutečnost využít ke změně stavu. Míč z kopaček, v tuto dobu mírně aktivnějších hostů, sebral v hloubi vlastní poloviny Kuběna a přesnou přihrávkou vyslal kupředu Š. Vránu, jeho parádní pas na mladšího bratra Jonáše byl přesný, klička na posledního obránce a následně i na brankáře Kubicu zakončily oku diváka lahodící akci a znamenaly vedení Valmezu 2:0 (33. minuta). O minutu později mohlo být pro domácí ještě lépe. Nesmyslný faul na hranici pokutového území na J. Vránu, který bez míče jen čekal na přihrávku, znamenal druhý pokutový kop. Míč si opět postavil Výmola, ale jeho slabá a málo umístěná střela skončila v rukách brankáře hostů. Vypadalo to, že Valmez v poklidu dohraje poločasovou porci utkání, ale nenápadná akce Marčíka a nedorozumění obrany s Michutem znamenaly korekci výsledku na 2:1 (39. minuta). Ihned po rozehrávce valašskomeziříčští hráči nepochopitelně odevzdali míč hostům, průnik útočníka neodhadl brankář Valmezu správně a faul znamená pokutový kop. Břevno domácí brány se snad třese ještě nyní, po dělovce novosadského Rusa.
Snaha o nástup do druhé půle hostům nevyšla. Domácí J. Vrána nachází v pokutovém území hostů hlavu Výmoly a… 3:1 (56. minuta). V dalších minutách mají navrch domácí. I přesto si neodpustí krátký herní chaos ve vlastním pokutovém území a z „nožního biliardu“ končí míč naštěstí mimo hřiště. Valmez pokračoval v aktivitě, J. Vrána našel přihrávkou Žilinského a bylo veselo – 4:1 (79. minuta). Hektičtější závěr si asi nikdo nepředstavil. Nejprve povedený centr a hostující Marčík hlavou překonává Michuta – 4:2 (82. minuta), následně upaluje J. Vrána sám na novosadského gólmana a nepřesným zakončením přehazuje nejen brankáře Kubicu ale i bránu. V první minutě nastavení zaspala domácí obrana a Hirsch snižuje na rozdíl jedné branky – 4:3 (91. minuta). V samém závěru domácí Straka na malém vápně pohrdl dobrým centrem zprava a posílá míč mimo bránu Hanáků.
Jak je zmíněno v úvodu, šancí v tomto zápasu bylo mnoho, gólů bylo k vidění celkem sedm. Napínavý zápas, infarktový závěr a zaslouženě vybojované tři body pro Valmez.