Další mistrovské zápasy naší mládeže a reporty z pera hlavních trenérů

U19

TJ Valašské Meziříčí – Prostějov U18 3:1 (1:1)

Branky: 42. Vozák, 57. Vrána, 90. Zeman – 25. Kaštyl

Sestava: Svak – Sušeň(71. Šimurda), Vaigl, Nohavica, Plandor (46. Zahradník) – Bílý (33. Kurinec), Pastrnek – Juřík (46. Barbořák), Veselý (59. Zeman), Vozák – Vrána

Varování ze Vsetína ohledně začátků nás moc nepoučilo. Sice to nebylo až tak viditelné a nedůrazné jako minulý týden, ale v některých situacích jsme se chovali naivně. Do rozjezdu nám vstoupila branka hostí ve 25. minutě, po které jsme museli ihned přidat. Po několika možnostech jsme nakonec vyrovnali tři minuty před poločasem. Veselý po odvráceném rohu vysunul Vozáka na polovině a ten se po úniku nemýlil.

Ve druhém poločase bylo vše jak má být a hráči dřeli na další brance. Ta přišla v 59. minutě z hlavičky Vrány po trestném kopu Veselého. Kvalitní a důrazný soupeř nás neustále držel ve střehu a několikrát byl blízko vyrovnání. V brance ale čaroval Svak a klid v samotném závěru přinesl chytrou střelou do sítě Zeman. Zpětnou přihrávkou asistoval po přetaženém rohu Vozák.

Další těžký zápas a otočené skóre. Celý tým si zaslouží pochvalu, protože zvládnul další složité zápasové situace proti opravdu kvalitnímu protivníkovi.

Jan Pítr

U17

TJ Valašské Meziříčí – 1. SK Prostějov „B“ 2:2 (0:1)

Branky: Marek 76‘, Marek 79‘, - Bačovský 32‘, Páleník 53‘

Sovák – Zedek, Bětík Aleš, Koňařík, Novosad (60‘ Zubík) – Malíř, Sedlák, Marek, - Kovář, Bětík

Radim, Vavřík

Výkon proti Prostějovu byl daleko lepší než ten, který jsme podali na Vsetíně. V prvním

poločase jsme po přímém kopu, který se odrazil od tyče k hráči Prostějova, prohrávali 0:1.

Tuto situaci lehce podcenil chytající Sovák, aby nás pak o 5 minut později podržel skvělým

zákrokem, kdy vyrážel střelu soupeře okolo tyče. V prvním poločase jsme si vytvořili několik

slibných šancí, ale jako bychom si nevěřili a spoustu skvěle rozjetých situací ve vápně

soupeře nevyřešili dobře. Ať už se jednalo o střelu, nebo přihrávku nabíhajícímu hráči. Ve

druhém poločase jsme si vytvářeli tlak, ale byl to paradoxně Prostějov, který se v 53. minutě

po naší individuální chybě ujal vedení 0:2. Tohle nás ale nepoložilo, zvýšili jsme tempo a

vytvořili si několik nebezpečných situací. První gól jsme vstřelili Markem z penalty, který byla

nařízena po opakovaném faulu hráče Prostějova během našeho rohového kopu. Při druhém

gólu Marek obral o míč hráče soupeře v jejich vlastním pokutovém území a střelou na bližší

tyč prostřelil brankáře hostí. Ačkoliv jsme se velmi snažili, vstřelit i ten třetí, bohužel se nám

to nepovedlo.

Kapusta, Krajča.

U15

FK Šumperk - TJ Valašské Meziříčí 9:2 (3:2)

branky TJVM: David Šulák, Michal Glamoš

Sobotní zápas do Šumperku se dá shrnout dvěmi slovy a to - ZBYTEČNÝ VÝJEZD. Přitom jsme se sešli vcelku v dobré sestavě a chyběli nám jen dva hráči.

První poločas začal parádně. Hned v první minutě jsme měli vyloženou šanci do odkryté brány, ale Feryho střelu na poslední chvíli odvrátil soupeřův hráč na roh. Po něm se však ve skrumáži dobře zorientoval Dejv a bylo z toho vedení 1:0. Pak soupeř srovnal po dobrém náběhu za naší obranu a bylo to 1:1. Poté jsme to však byli opět my, kdo v zápase dal vedoucí branku, kdy se po standartní situaci prosadil hlavou Glami. Pak se nám ale zranil Tony a my museli ve 20 minutě nuceně střídat a přeskupit naše řady. Přišla špatná rozehrávka u odkopu u naší brány a bylo opět srovnáno. Šance na další vedení jsme měli my, ale bohužel se nepodařilo vsítit další branku. Navíc do poločasové přestávky jsme obdrželi gól na 3:2 a tak poločas vyzněl lépe pro domácí celek.
Do druhého poločasu muselo přijít další nucené střídání, kdy se nám zranil Adam, který už druhý zápas hraje v bolestech. Po dvou hrubkách, kdy nám utekl soupeřův útočník to bylo najednou 2:5. Měli jsme možnost ještě na snížení, ale pohrdli jsme i nařízenou penaltou a šlo to s námi pomalu a jistě z kopce. Do toho rozhodčí začal hrát karetní mariáš a odnesl to Tobík, který vyfasoval v zápase po dvou žlutých červenou kartu. Pak už to bylo jen otázkou času kolik branek nám ještě soupeř nadělí a jestli náhodou nedostaneme další redku.
Zápas nezačal vůbec špatně, ale nakonec vyšel v náš neprospěch. Každopádně z toho neděláme žádnou velkou tragédii. Někdy je den blbec a ten dneska dolehnul na nás. Je třeba se poučit i z takových utkání a do příštích zápasu se znovu dobře zkoncentrovat a podat co možná nejlepší výkon. Zápasů máme před sebou ještě mraky a snad už podobný zkrat nenastane. V dalším utkání vyzveme u nás doma v 10:00 Vsetín, a když derby zvládneme, tahle prohra bude rychle zapomenuta.

Filip Pikal

U14

FK Šumperk - TJ Valašské Meziříčí 12:1 (6:1)

branky TJVM: Dominik Nuc

Po domácím výbuchu v druhém poločase s Bílovcem 0:14 jsme si dali úkol udržet s kluky aspoň 10 min bez gólů v naší bráně. A to se nám podařilo v druhém poločase 2x. I když jsme v obou poločasech dostali 6 gólů,  cíl byl splněn. A teď nás čeká vyrovnaný soupeř Vsetín,  kterého chceme porazit.