Víkendové výsledky naší mládeže

29.8.2023

Další mistrovský víkend máme za námi a jako tradičně se podíváme, jak se dařilo našim jednotlivým týmům.

U19

TJ Jiskra Staré Město - TJ Valašské Meziříčí 3:3 (1:2)

Branky: 10. a 88. Zelený, 65. Peška – 6. a 11. Marek, 80. Kurinec

Sestava: Svak – Zahradník, Nohavica, Kovář, Jašíček (46. Bětík)– Kurinec, Sedlák (65. Hub) – Vavřík (61. Zedek), Zeman (46. Malíř), Šimurda (61. Hruška) - Marek

Divoký úvod. Nejprve jsme skórovali Markem v šesté minutě. Domácí odpověděli v desáté vyrovnáním a my hned minutu nato opět Markem strhli vedení na svoji stranu. V horku se oba týmy předváděly v neproměňování šancí. Více jich mělo Staré Město a několikrát nás podržel Svak.

Do druhého vstoupil lépe soupeř a svoji snahu korunoval v 65. minutě, kdy srovnal stav. Krásným přímým kopem nás dostal deset minut před koncem opět do vedení Kurinec. To jsme nedokázali potvrdit dalším gólem nebo držením míče na polovině domácích a v 88. minutě inkasovali vyrovnávací branku.

Chyby, kterými si kazíme výkon se opakují a budeme v tréninku pracovat na jejich odstranění. Změn bylo v létě hodně a stále ještě hledáme optimální složení základní sestavy.

Jan Pítr

U17

Jiskra Staré Město  - TJ Valašské Meziříčí 3:3 (1:1)

Branky: Jiskra 1‘, Jiskra 53‘, Jiskra 60‘ – Zubík 36‘, Zubík 61‘, Zubík 65‘

Sovák – Květák, Novosad, Motošický, Fárek (45‘ Krůpa Dominik) – Glamoš (87‘ Kostka),

Pečiva, Šulák – Orel (60‘ Vávra), Zubík, Vašíček (74‘ Daniel)

Již ve 20 vteřině utkání nás soupeř dokázal zaskočit odkopem od brankáře, až za naší obranu

a z poloviny hřiště unikající hráč Jiskry překonal samostatným nájezdem brankáře Sováka.

My jsme se prvních 20 minut hledali. Pak se naše hra výrazně zlepšila a Orel centrem po zemi

ze strany našel ve vápně Zubíka, který překonal brankáře. Nám se tentokrát nedařilo

v obranné fázi a soupeř měl do konce poločasu několik závarů v našem pokutovém území,

které plynuly z nedostupování a nedůrazů. Celkově jsme bohužel soupeři dávali dostatek

času a prostoru ve hře. To jsme do 2. poločasu zlepšili a dařilo se nám. Bohužel se

soustředíme a stále učíme výstavbu hry a z jedné takové nepovedené akce nás soupeř

potrestal. Náš střední obránce špatně vyřešil rozehrávku a znovu unikající hráč Jiskry zvýšil

na 2:1. O 7 minut později jsme při rohovém kopu propadli ve vzdušném souboji jeden na

jednoho a byl z toho 3. gól Jiskry. Kluci to ale nezabalili a dál se rvali o dobrý výsledek.

Střídající Vávra hru z levého křídla výrazně oživil, svou individuální akcí rozběhl útok, ze

kterého se dokázal prosadit Zubík. Kluci dál létali po hřišti a odměnou pro ně bylo vyrovnání

kým jiným v tomto zápase, než Zubíkem. Zbytek zápasu jsme měli daleko více ze hry, soupeř

po celý druhý poločas a vlastně i zápas hrozil z nebezpečných protiútoků, ale my jsme

bohužel už neměli potřebné štěstí ke vstřelení 4. branky a tím i k dosažení vítězství. Sovák

ještě ke konci utkání vytáhl ze svého repertoáru dva dobré zákroky a tím jen potvrdil svůj

dobře odchytaný zápas. Kluci po zápase dostali pochvalu za snahu a mentální sílu, že ani za

stavu 3:1 pro domácí nic nezabalili a chtěli a snažili se vyhrát. Na druhou stranu jsme si také

po utkání řekli, že je zde spousta prostoru pro zlepšení a musíme na sobě všichni v tréninku

neustále pracovat, pokud se chceme zlepšovat a prát se o co nejlepší umístění.

Radek Kapusta

U15

TJ Valašské Meziříčí - FK Jeseník 1:4 (0:2)

Branky: Antonín Guráš

U14

TJ Valašské Meziříčí - FK Jeseník 2:1 (0:1)

Branky: Daniel Krupa, Jan Skalka

U13

TJ Valašské Meziříčí - HFK Olomouc 4:3 (2:3)

Branky: Jakub Chmelař, Samuel Daňa, Václav Marek, Lukáš Nohavica

TJ Valašské Meziříčí - SK Uničov 7:4 (5:4)

Branky: 3x Matyáš Veselý, Václav Marek, Filip Květák, Michal Neťuka, Petr Jaroš

Tým U13 sehrál v týdnu od 21.8.2023 do 27.8.2023 dvě domácí mistrovská utkání, a to ve středu

s HFK Olomouc a v neděli s borci z SK Uničov. Oba soupeři byli velmi kvalitní a houževnatí, přesto se

nám podařilo získat první čtyři body do podzimní části soutěže. Středeční zápas s HFK Olomouc byl

jak v první, tak i ve druhé půli, vyrovnaný, hrál se skvělý kombinační fotbal s řadou gólových

příležitostí a jak trenéři, tak i přítomní diváci, nutně museli být s výkony borců obou týmů spokojeni.

Méně však olomoučtí, kteří v závěru zápasu tahali za kratší konec pomyslného provazu, když ve

druhém poločase třikrát v řadě inkasovali, což znamenalo vítězství mladých Valmezáčků v poměru

4:3. Nedělní utkání nabídlo v první části hry zejména v podání týmu z Valašského Meziříčí vynikající

podívanou této kategorie. I když kluci z Valmezu od 14. minuty prohrávali, prakticky ihned dokázali

zápas otočit, a ještě během prvního poločasu odskočit soupeři o tři góly. Za stavu 5:2 však přišly

hrubé chyby v obraně, které soupeř nekompromisně trestal, a poté otočil utkání ve svůj prospěch na

6:7. Leckdo by se mohl domnívat, že po takovém obratu už v sobě hráči nedokážou najít sílu

odpovědět a průběh druhého poločasu, který byl spíše v režii uničovských, tomu jasně napovídal. Ale

síla otáčet utkání je naší předností, a tak nejenže jsme zápas vyrovnali, ale ještě několikrát jsme

dokázali významně ohrozit soupeřovu branku, avšak bohužel již bez brankového efektu. Podle

mnohých byl valmezský celek v zápase s Uničovem lepší, ale oba trenéři se po utkání shodli, že

výsledek 7:7 utkání slušel. Díky hráčům, trenérům a rozhodčímu a díky také divákům, kteří zejména

v závěru vytvořili skvělou fanouškovskou kulisu. Valmez, hej!

Michal Chmelař

U12

TJ Valašské Meziříčí - HFK Olomouc 8:4 (2:1)

Branky: 4x Matyáš Pajdla, 3x Tobiáš Foltýn, Jakub Kramoliš

TJ Valašské Meziříčí - SK Uničov 6:9 (3:7)

Branky: 4x Patrik Kedroň, Tobiáš Foltýn, David Dirda

V neděli jsme na hřišti partnerského klubu z Krhové hostili tým Uničova, který svojí kvalitou patří v naší kategorii U12 ke špičkovým týmům a očekávali jsme velmi náročné utkání, kdy soupeř bude silný na míči a vyspělý v osobních soubojích. Do zápasu jsme nastoupili s novým brankářem, a bez 3 hráčů základní sestavy. I kvůli tomu pramenili chyby v rozehrávce, které fyzicky zdatní borci z Uničova dokázali potrestat několika zbytečně obdrženými góly hned v úvodu utkání. Když se ovšem rozehrávka podařila, dokázali jsme se několikrát vrátit zpět do zápasu. Často nás zabrzdila perfektně organizovaná obrana soupeře vystavením do ofsajdu. Na konci poločasu přišly další zbytečně obdržené branky, např. z poloviny hřiště. V poločase jsme si vysvětlili jak si počkat na ofsajdové linii. Začala se nám dařit rozehrávka a souboje 1vs1, jak v útoku, tak i obraně, dobře jsme kombinovali ve středu hřiště, dostávali jsme se do šancí a přišly i vytvořené příležitosti, které jsme ovšem nedokázali proměnit. Jelikož jsme měli pouze 3 hráče na střídání, bylo to fyzicky náročné utkání, ale i tak se nám v druhé půli podařilo vstřelit 3 góly. Bylo vidět, že soupeř je zvyklý být silný na míči a ovládat hru, když se však situace otočila po jejich zisku míče tak většinou letěl dlouhý míč dopředu, se kterým si už dokázal náš brankář poradit. Pak jsme se museli opět prokousat postupným útokem, z čehož opět pramenily chyby a 2 obdržené branky v druhé půli. I tak si cením, že i když jsme vlastně celý zápas prohrávali s velmi kvalitním soupeřem, nevzdává se a bojovali až do konce. Výsledek odpovídá průběhu zápasu. Rádi bychom pochválili soupeře za to, jak byl fyzicky i takticky připravený a že se hrál krásný kombinační fotbal, což zápasu velmi slušelo.

Vojtěch Krajča

U11

MU: TJ Valašské Meziříčí - TJ Sokol Jarcová 38:1

Matrix Cup 2023 Jarcová:

2013 na Matrix Cupu v Jarcové neporažená a zlatá...

Začátek nového soutěžního ročníku jsme začali turnajem Matrix Cup v Jarcové. Byl to pro nás po necelém měsíci přípravy v kombinované sestavě pomyslný vstupní test, který skončil nad očekávání úspěšně.

V konkurenci 8 regionálních mužstev nás čekaly postupně zápasy proti Podlesí, Viganticím, Vsetínu U11, Vsetínu U10, sdruženému mužstvu Velkých Karlovic a Nového Hrozenkova, Rožnova p.R. a domácí Jarcové.

Přestože nám dnes chyběli oba středoví záložníci a na této pro nás klíčové pozici jsme improvizovali, tak jsme vstup do turnaje zvládli. Porazili jsme Podlesí i Vigantice. Třetí zápas proti Vsetínu se ale pro nás nevyvíjel vůbec dobře. Soupeř rychle odskočil do dvoubrankového vedení a první poločas kontroloval zápas. Po třetí inkasované brance, kdy se zdálo utkání rozhodnuto, ukázalo mužstvo opravdu velkou morální sílu. Kontaktní gól odstartoval velký obrat, vyrovnání, vítěznou branku tři sekundy po závěrečném hvizdu, která neplatila, emoce, slzy...

"Těžké zápasy, které se pro nás nevyvíjely dobře, jsme dokázali na "morál" zvládnout, což byl dnes klíč k úspěchu. Kluci se Sofčou ukázali velkou vnitřní sílu, týmového ducha, vůli po vítězství a emoce..." Jan Blabla, trenér

Po obědové pauze jsme porazili Vsetín U10 a čekal nás zlomový zápas turnaje proti asi dosud nejlepšímu mužstvu Velkých Karlovic/Nového Hrozenkova. A ten jsme zvládli ve velkém stylu. Maximální koncentrace, maximální nasazení a zodpovědnost. Soupeře jsme nepustili prakticky k ničemu a v krásném zápase přesvědčivě zvítězili.

Bez přestávky jsme nastoupili proti Rožnovu. Přes rychle inkasovanou branku jsme dokázali zápas otočit a poslední krok ke zlatu jsme udělali vítězstvím nad Jarcovou.

"Pozitivem dnes byly zejména automatismy v defenzivní činnosti, které se v tréninkovém procesu věnujeme a zároveň rychlost a efektivita v zakončení. V sedmi zápasech jsme i přes ještě velké rezervy jak individuální, tak kolektivní obdrželi pouhých šest branek, což nám dává pozitivní zpětnou vazbu, že kluci tyto věci chápou a rozumí jim... Jan Blabla, trenér

Výsledky v turnaji:

Podlesí 7:0, Vigantice 5:2, Vsetín U11 3:3, Vsetín U10 12:0, VKK/Nový Hrozenkov 6:0, Rožnov p.R. 3:1, Jarcová 21:0

Za ValMez nastoupili:

Jan Blabla, Aleš Nauš, Daniel Kleindorf, Ondřej Žlebek, Jakub Kanitra, David Cahlík, Sofie Hausová, Tomáš Daněk, Nicolas Alex Topič, Tomáš Kleindorf.

Jan Blabla

U10

Minulý víkend se naše U10 zúčastnila mezinarodniho turnaje pro ročník narození 2014, tzv. Visegrad Cup, který se konal v Opavě - Malých Hošticích.

Velmi kvalitně obsazený turnaj sehrály také týmy z Polska, Maďarska, Slovenska a Bulharska.

Během dvou dnů sehráli kluci celkem 14 zápasů, což je obrovská porce minut, kdy zároveň kvůli absencím jsme měli pouze 2 resp v neděli 3 kluky na prostřídání.

První den si kluci vedli skvěle a za horkého počasí a postupně narůstající únavou zvládli vyhrát 6 zápasů a měli 3 prohry a obsadili tak 4. místo v základní skupině a kvalifikovali se do nedělní finálové skupiny.

V neděli bylo hned v úvodu vidět, že únava je velká. Sice nás posílil Sebík z U8!, ale už jsme nedokazili porazit žádného se soupeřů.

I když jsme sehráli velmi vyrovnanou partií s pozdějším vítězem turnaje akademií FCB, kdy jsme ještě v 11. minutě vedli 1:0, zároveň jsme neproměnili v úvodu další 2 tutovky. Soupeř hrál velmi důrazně a došlo pak ke zranění jednoho z našich hráčů a následně k vyrovnání a potom prohře. Nicméně kluci si nejen tímto zápasem vyzkoušeli, že umí předvést velmi kvalitní hru a být vyrovnaným soupeři ligovým týmům.

Nakonec jsme z dvaceti týmů obsadili 10. místo, ale nejcenější jsou právě ty zkušenosti z těžkých zápasů. Další cenné úlovky a radost nás všech byly společné fotografie z fotbalovými legendami :)

Turnaj jsme si velmi užili, rodiče vytvořili v privátním stanu VIP zázemí pro nás všechny a neúnavně celý víkend povzbuzovali kluky v jejich výkonech.