Další herní víkend naší mládeže máme za sebou, tudíž se pojďme podívat, jak se dařilo jednotlivým týmům.

U19

SK Uničov - TJ Valašské Meziříčí 3:1 (3:0), sobota 23.3.2024, 10.00 hod.

Branky: 19. Vorlický, 36. Bittner, 43. Běhal – 77. Petřek

Sestava: Svak – Petřek, Nohavica, Novosad, Kovář – Kurinec (46. Malíř), Sedlák (66. Pečiva) – Zedek (46. Zubík), Šimurda (87. Šulák), Zahradník – Barbořák

Po zklamání z minulého víkendu jsme se chtěli oklepat v dalším mistráku. V Uničově jsme ale první poločas na hřišti nebyli. Nula aspoň trochu nebezpečných střel na branku soupeře, velké množství prohraných soubojů, pomalost ve všem. Domácí si tak celkem pohodlně, jen s trochou úsilí přišli na třígólové vedení.

Ve druhém poločase se nám toho podařilo trochu více a soupeř nás pod dojmem výsledku pustil do možností snížit nebo i vyrovnat. Využili jsme toho brankově až v 77. minutě Petřekem, který jako levý bek ukázal, jak se ve velkém vápně a v zakončení chovat. Po snížení přišlo určité naše najetí na možnost se zápasem něco udělat, ale směrem do vstřelení dalšího gólu už se nic nepodařilo.

Je stále úvod jara. Není důvod se něčím trápit, i když jedno nám to být nemůže. Důležité je se tréninkem a vlastním připravením se na příští zápasy dostat zpět a držet nadále dlouhodobou pověst kvalitního týmu soutěže.

Jan Pítr

U17

SK Uničov -  TJ Valašské Meziříčí 2:1 (1:1), sobota 23.3.2024, 12:15 hod.

Branky: 33‘ Uničov, 83‘ Uničov – 6‘ Dohnálek

Sestava: Sovák – Květák, Motošický, Fárek, Kostka – Zubík (76‘ Krůpa Dominik), Pečiva (40‘ Orel), Vávra (84‘ Krůpa Jan) – Glamoš, Dohnálek, Šulák

Oproti minulému týdnu patřil úvod utkání tentokrát nám. V 6. minutě jsme házeli aut, kdy Květák dostal míč na Šuláka, ten hlavičkou, a i s tečí Vávry našel Dohnálka, který z lehkého úhlu prostřelil domácího brankáře. Hra v prvním poločase byla na obou stranách otevřená, hrálo se „nahoru, dolů“ s velmi dobrou intenzitou. Náš tým velmi dobře napadal a byl na tom velmi dobře běžecky. Soupeř si toho v prvním poločase vytvořil tolik, kolik jsme jim naši riskantní rozehrávkou dokázali nabídnout, šancí tak na straně Uničova bylo několik, naštěstí naši rozehrávku soupeř nepotrestal. Jednou ale přeci jen Uničov po protiútoku udeřil. Naši slibně rozvíjející se akci zastavil na rohu velkého vápna, překopl naši vysoko postavenou obranu a po nedorozumění stopera s brankářem, a i šťastném odrazu po zákroku Sováka vyrovnal na 1:1. Druhý poločas byl Uničov lepším týmem, my jako bychom se nedokázali dostat do tempa. Díky několik dobrým zákrokům Sováka jsme neinkasovali. Ke konci utkání tlak Uničova začal upadat a za vítězným gólem jsme se více tlačili my. V pokutovém území soupeře bylo několik „závarů“, které jsme ale nevyužili a po jednom takovém nás soupeř z protiútoku v situaci 4 na 3 v 83. minutě potrestal. Nepohlídali jsme si dlouhý míč za naši obranu, naše malá domů po hlavičce nebyla tak razantní, soupeř předběhl našeho obránce, mířil si to sám na našeho brankáře Sováka a zvýšil na 2:1. Posledních 5 minut jsme poslali všechny možné síly do pokutového území soupeře, ale bohužel jsme většinu osobních souboji nevyhráli a tak výsledek zůstal neměnný.

Radomír Kapusta

U15

SK Hranice - TJ Valašské Meziříčí 5:2 (4:0)

Branky: 2x Patrik Škvain

V neděli jsme chtěli zopakovat výkon z utkání s Havířovem. Podařilo se nám to z hlediska bojovnosti a nasazení. Chyběla nám tentokrát dovednost. Soupeře jsme nechali utéct na velký rozdíl ve skóre a ani závěrečný finiš nám k vítězství nestačil. Děkujeme rodičům za podporu na tribuně. S Uničovem chceme opět hrát vyrovnaný fotbal se šťastným závěrem pro nás. Prosim, přijďte nás v neděli ve 13.00 opět podpořit.

Ondřej Koňařík

U14

SK Hranice - TJ Valašské Meziříčí 7:2 (2:1)

Branky: Viktor Zátopek, Daniel Juránek

U13

ŠSK Bílovec - TJ Valašské Meziříčí 2:6 (2:4)

Branky: 2x Michal Neťuka, 2x Kristián Cicko, Alex Závěšický, Matyáš Veselý

U12

ŠSK Bílovec - TJ Valašské Meziříčí 4:2 (2:1)

Branky: 2x Matyáš Pajdla

U11

Ostrý test 2013 proti SK Sigma Olomouc

Vrchol zimního přípravného období jsme měli naplánovaný na víkend před velikonočními svátky, kdy nás v sobotu čekalo přípravné utkání se Sigmou Olomouc a v neděli pak poslední série MiniMoravy.

Proti Sigmě nás čekala opravdu těžká práce. Soupeř patří v republice dlouhodobě k tomu nejlepšímu, co může mládežnický fotbal nabídnout a my jsme rádi přijali nabídku k přípravnému utkání v rámci jeho soustředění ve Viganticích.

Věděli jsme, že pokud chceme konkurovat, musíme všichni bez výjimky odehrát zápas na limitu pokud možno bez nebo s minimem chyb.

Soupeř ukázal opravdu velkou kvalitu, v obrovském tempu a dal nám jen minimum prostoru. My jsme se snažili pokračovat ve věcech, kterým se v tréninku věnujeme a tento zápas nám ukázal, jak je v řešení herních situací důležitá rychlost, přesnost a efektivita.

"Kluci dnes zaslouží obrovský respekt. Hodinu bez přestávky pracovali na velkém prostoru v rychlosti a intenzitě, na kterou nejsme zvyklí a přesto dokázali obstát, především morálně v momentech, které, troufnu si říct, by jiná mužstva položila a toho si musíme vážit..." Jan Blabla, trenér

Pracovali jsme opět ve dvou blocích podle toho, zda jsme v zisku nebo ve ztrátě s tím, že jsme se chtěli znovu více zaměřit na lepší nabídku a pohyb obou křídel, kde se nám zatím nedaří doplňovat oba útočníky, vytvářet přečíslení a chodit do zakončení.

To se nám dnes bohužel opět nedařilo. Sigma hrála ve vysokém postavení, pod tlakem jsme neměli dostatečnou kvalitu na míči, chodili jsme až příliš často do jednoduchých ztrát i v situacích, kdy jsme mohli zůstat více klidní a prakticky jsme se jen minimálně dostávali do souvislejší do kombinace.

Přesto byl pro nás tento zápas přínosem. Viděli jsme, že principy hry jsou buď stejné nebo hodně podobné. Pochopitelně v jiné kvalitě dané jinými podmínkami a možnostmi, ale pokud budeme trpěliví a budeme dál postupně poctivě pracovat, můžeme i my být konkurenceschopní.

Za ValMez nastoupili:

Jan Blabla, Aleš Nauš, Jakub Kanitra, Damián Vrána, Tomáš Daněk, Eliáš Trochta, David Pospíšil, Adam Křížek, Lukáš Maceček, Ondřej Žlebek, Sofie Hausová, Daniel Kleindorf, David Cahlík

Poslední MiniMorava pro 2013 s novým impulsem

Poslední díl z celé jarní série MiniMorava, hraný opět ve Viganticích, pro nás mimo původní plán přinesl nový impuls, kdy jsme tentokrát změřili síly s SK Líšeň, FC Zlín, FC Sparta Brno a slovenskými MFK Bytča a MŠK Púchov.

Po sobotním hodinovém pekle se Sigmou Olomouc jsme na neděli přišli o obě alternativy do útoku i o středního záložníka a tak jsme se i na základě zpětné vazby z tréninku a posledních zápasů rozhodli kluky nesvazovat taktickými věcmi, dát jim větší volnost a předčasně jim ukázat alternativu v řešení herní situace přechodové fáze, kterou jsme měli v plánu až od května.

Tímto impulsem kluci výrazně ožili a v prvních třech zápasech ukázali, jak je tento ročník opravdu výjimečný.

Změna spočívala v tom, že jsme obě křídla nestahovali do kombinace k postupnému útoku, ale že po zisku míče okamžitě přepínali do náběhů do postavení 3-4, kde měli od obránců dostávat průnikové přihrávky, vytvářet přečíslení a připravovat zakončení.

"Po dnešku, kdy jsme viděli, jak si kluci po desetiminutové teorii poradili s úplně novými věcmi, na nich začneme pracovat daleko dříve, než jsme měli původně v plánu..." Jan Blabla, trenér

V prvním zápase, který byl ještě hodně neurovnaný, jsme dokázali porazit Líšeň, pak jsme v pěkném zápase porazili Bytču a přes velké střelecké trápení se Zlínem, kde se na nás už začala podepisovat únavu z opravdu náročného víkendu, jsme dokázali i tentokrát zvítězit. Na Spartu Brno nám již síly nezbyly. Soupeř byl rychlejší, důraznější a neskutečně efektivní. Třetí zápas v řadě za sebou bez přestávky, náš poslední proti Púchovu jsme dohrávali na velký moral, v podstatě úplně na krev a těsně prohráli.

Kluky, kdy někteří měli dvoufázový, dopolední/odpolední víkend, musíme za oba dny pochválit a poděkovat, byli skvělí.

Jan Blabla, Aleš Nauš, Jakub Kanitra, Damián Vrána, Tomáš Daněk, Eliáš Trochta, David Pospíšil, Adam Křížek, Lukáš Maceček, Ondřej Žlebek, Daniel Kleindorf.

Výsledky:

SK Líšeň 4:1 (Maceček 2x, Křížek, Pospíšil), MFK Bytča 3:0 (Žlebek, Daněk, Galus), FC Zlín 1:0 (Daněk), FC Sparta Brno 0:4, MŠK Púchov 0:1

Jan Blabla

U10

U10 proti Zubří a Hranicím

V pátek jsme sehráli přípravné utkání proti Zubří. 9 kluků sbíralo zkušenosti ve hře, která s přestávkami trvala hodinu a půl. Museli jsme improvizovat na poštu brankáře. Začátek a úvodních 10 minut bylo velmi dobrých až později se jsme začali kupit chyby a nepřesnosti a začali jsme herně propadat. I přes nezdary a postupnou únavu se kluci pořád snažili a góly jim byly odměnou.

V neděli sehrála další skupina kluků utkání proti Hranicím na Moravě. Domluvili jsme se na hře a rozestavení 6+1. Svým výkonem kluci navázali na předchozí víkend, kdy dominovali proti FCB. Tlak od první minuty, herní dominance, nespočet gólů, 100 minut hry.

Na nadcházející čtvrtek jsme si pozvali soupeře zvučných jmen a to Zbrojovku Brno a MFK Vítkovice, a tak nás čeká velmi kvalitní prověrka.

Robert Šulák

U8

V sobotu jsme odehráli poslední MiniMoravu pro ročník 2016 v Zašovské hale. Kluci si plnili své základní povinnosti (velké hřiště, úkol, volný prostor 1/2/3 atd..) kdy až na poslední, vyrovnaný zápas se Vsetínem, jsme mu těsně podlehli. Musíme zapracovat na přepnutí, kdy někteří kluci si zvykli hrát na soupeřově půlce a bránit vlastně nemusíme. Je to malinko způsobené i naším vysokým postavením brankáře, kdy to někdy může vypadat jako systém 5+0, ale chceme, ať se v bráně protočí všichni a zároveň každý má své doteky s míčem. A v tomto ročníku je nebojácnost a sebevědomí k nezaplacení.